Garanti Süresi Bitmiş Telefona Ekstra Garanti , Kasko Olur mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Arsfid

Arsfid

Üye
    Konu Sahibi
Garanti Süresi Bitmiş Telefona Ekstra Garanti , Kasko Olur mu?
Merhaba arkadaşlar. forumda yeni değilim ama biraz acemilik yok değil eğer konuyu yanlış yere açtıysam yada kendimi yanlış ifade ettiysem şimdiden ö.dilerim.
şimdi arkadaşlar bende 2. el aldığım bi telefon var bazı kronik sorunlardan dolayı servise verdim araya bayram seyran girdi derken tatil sonu servisi aradım parça stokta olmadığı için ve de benim baskımla yeni cihaz verdiler. şimdi gelelim merak ettiğim soruya: bana verdikleri yeni cihazın garanti süresi eski telefonumun garantisi üzerinden devam ediyormuş yani 20 gün kalmış. peki bu verdikleri sıfır telefona ekstra parasını verip garanti ekletebilir miyim? yada ekstra'dan kasko yaptırabilir miyim?
birde son olarak ömrüm boyunca merak ettiğim bir soru daha sormak istiyorum
diyelim ki 2 tane aynı model aynı renk yani her bir şeyi aynı olan 2 tane telefon var diyelim bu telefonlardan birisinin garantisi yok diğerinin var şimdi diyelim ki garantili olan telefon parçalandı kırıldı gitti onun imeilini garantisi olmayan telefona atsan olur mu ? yada nasıl anlaşılır ?

Son düzenleme:

technogamer2345

Üye
Bazi firmalar bu secenegi ekler 100 dolar fazla verirsin +2 yil gibi

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

PALA.

PALA.

Üye
imeilini garantisi olmayan telefona atsan olur mu ? yada nasıl anlaşılır ?
Telefoncular imei atıyorlar genelde sıkıntıda olmuyor sizde yaparsınız biraz araştırın.Kasko olayına güvenmiyorum.
Garanti uzatma yapılabiliyor Teknosa gibi mağzalarda çalışanlar bilir. 2 yıl olan garantiyi 3 yıla çıkartınca ek ücret alıyorlar.
Şunuda belirteyim genelde ürünü alırken size soruluyor sonradan uzatma olur mu olarasını teknoloji mağzalarına sorun

Son düzenleme:
Arsfid

Arsfid

Üye
    Konu Sahibi
kardeşler ben telefonu yeni almadım telefon 2 senelik telefondu. garantisinin bitmesine 20 gün vardı, lg g4 modelindeydi bende kronik arızasından dolayı garantisi bitmeden servise vereyim dedim. her neyse verdim yaklaşık 22 gün sonra değişim cihazı verdiler yani sıfır telefon verdiler. ben telefonu dün aldığımda zaten garantisi çoktan bitmişti. yani şuan elimde sıfır kutulu açılmamış lg g4 var ama garantisi yok

Üst Alt