Galaxy S7 Edge Root Yapma

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Galaxy S7 Edge Root Yapma
Merhaba arkadaşlar bu makalemde siz değerli maxicep.com takipçileri için samsung galaxy s7 edge root atma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağım. Aşağıda anlatacağım Galaxy s7 edge root atma işlemi sadece 935F model telefonlar için geçerlidir.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Samsung galaxy s7 edge root atma işlemlerine başlamadan önce cihazınızın yedeğini alın ( her ihtimale karşı )
  • tıklayarak galaxy s7 edge root yapma için gerekli olan root dosyalarını bilgisayarınıza indirin.
  • Ardından tıklayarak eğer bilgisayarınızda yüklü değil ise ODİN programını indirin ve bilgisayarınıza yükleyin.
  • Ayarlar/ geliştirici seçenekleri ( eğer açık değil ise telefon hakkında kısmına girin ve yapı numarasına 6-7 kere basın ) menüsüne girin.
  • OEM Kilidi ayarını aktif hale getirin.
  • Samsung galaxy s7 edge cihazınızı tamamen kapatın.
  • Cihaz kapalıyken ses kısma + güç + home ( menü ) bu üç tuşa basılı tutun ( karşınıza yazıların olduğu bir ekran gelene kadar )
  • Yazıların olduğu ekran geldiğinde sadece bir kere ses açma tuşuna basın.
  • Ardından galaxy s7 edge cihazınızı usb kablo yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın.
  • Daha sonra bilgisayarınızda yüklü olan odin programını çalıştırın.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

• AP yazan butonu işaretleyin ve AP butonuna basın.
  • İndirmiş olduğunuz galaxy s7 edge root dosyalarını seçin.
  • Start butonuna basın ve programın root işlemini yapmasını bekleyin.
  • Sol tarafta bulunan bilgi ekranında RES OK!! yazdığı zaman cihazınız yeniden başlayacaktır.
  • Yeniden başlayınca cihazınızın menüsünde supersu uygulamasının yüklü olup olmadığına bakın.
  • Eğer supersu uygulaması yüklenmiş ise galaxy s7 edge root yapma işlemini başarı ile yerine getirmişsiniz demektir.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

umax

Üye
nougat için de olurmu bu dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
nougat için de olurmu bu dosyalar
büyük ihtimal işe yarayabilir bu konuda ne yazık ki bilgim yok.
Çünkü her cihaz elimde bulunmadığı için şahsen deneme imkanına sahip değilim.
Xda gibi dünyaca ünlü geliştiricilerin olduğu forumda yer alan anlatımlara göre bende bir rehber hazırlıyorum.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
büyük ihtimal işe yarayabilir bu konuda ne yazık ki bilgim yok.
Çünkü her cihaz elimde bulunmadığı için şahsen deneme imkanına sahip değilim.
Xda gibi dünyaca ünlü geliştiricilerin olduğu forumda yer alan anlatımlara göre bende bir rehber hazırlıyorum.
hocam Geri unroot u nasıl yapacağız peki onu da anlatır mısınız bulamadım da?

savaronajointed

savaronajointed

Üye
Nagıt için olmuyor arkadaşlar bilginize boot ekranında kalıyor cihaz tekrar tekrar yaptım sonra mecburen türkiyee romunu yeniden flaşlamak zorunda kaldım

• Beğen
Tepkiler: Buğra

gmztnmgmz

Üye
merhaba.telefona bu işlemi yaptım.fail yazısı çıktı odinde. dün yaptığımda yeşil renk olmuştu sonra samsung logosu yanıp yanıp söndü uzun zaman.şuan tel açılmıyor.birde recovery mod açılmıyor.nolur yardım edin.ne yapmam lazım

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
merhaba.telefona bu işlemi yaptım.fail yazısı çıktı odinde. dün yaptığımda yeşil renk olmuştu sonra samsung logosu yanıp yanıp söndü uzun zaman.şuan tel açılmıyor.birde recovery mod açılmıyor.nolur yardım edin.ne yapmam lazım
Bu işlem smg935f model numaralı cihaz için geçerli sizin cihazınız farklı bir model s7 edge olabilir mi ?

gmztnmgmz

Üye
doğru SM-G935F :( ne yapıcammm

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
doğru SM-G935F :( ne yapıcammm
Odin ile stock rom flaşlama yaparsanız çok büyük ihtimal açılır cihaz. Yani root işlemi yaparken cihazın hiç açılmama ihtimali yok. Bana biraz ilginç geldi. Cihaz şarja takınca ışık yanıyor mu tepki veriyor mu ?

gmztnmgmz

Üye
ışık yanıyor sürekli.dün tel komple kapandı ve hiç açılmamıştı.sabah şarz oranı göründü. fakat logoda takılı kaldı ve kapanmıyor bile..

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
ışık yanıyor.şarz oranı görünüyor fakat logoda takılı kaldı ve kapanmıyor bile..
Güç tuşuna çok uzun süre basılı tutun cihaz kapanır. Size özel mesajdan stock roma dönme ile ilgili bir makale atacağım.

Üst Alt