Galaxy S5 Şebeke Problemi

Sponsorlu Bağlantılar

85komutan85

85komutan85

Üye
.

Son düzenleme:

serhat_002

serhat_002

Üye
    Konu Sahibi
ewet hat turkcell.... yani bütün sorun turkcell'den mı kaynaklanıyor oyle mi diyosun ?

85komutan85

85komutan85

Üye
.

Son düzenleme:
serhat_002

serhat_002

Üye
    Konu Sahibi
mobil veriyi açıp nette biraz dolaştıktan sonra beni arayan kişiler bana ulamadıklarını söylüyordu... bende test ettim mobil veriyı acıp kullandıktan sonra test ettim başka bi telefondan şebeke full olmasına rağmen hattım kapalıydı aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor diyordu..

85komutan85

85komutan85

Üye
.

Son düzenleme:

AduMusti

Üye
Gittik 15 TL verip 64 k eski tip karttan aldık. Bir kaç gün olmadı, orjinal yazılımlardan başka hiçbirşey kurmadım telefona ama gene ulaşılamama problemi başladı. Boşuna almayın sıkıntı gene oluyor...

power_24

Üye
Aynı sorun bendede oluyor fakat wifi açık oluncada hattın çekmediğini farkettim.Ayrıca tlf num o sıra şarja takılıydı

serhat_002

serhat_002

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar biz sim kart değişikliği yaptık sorun ortadan kalktı... 64 kb kart vardı 128 aldık sorun düzeldi 20 gündür herhangi bi sorunla karşılaşmadık

• Beğen
Tepkiler: AduMusti

AduMusti

Üye
Serhat Bey hattiniz turkcell mi birde bu 128 k karti kestirdiniz mi yoksa orjinalden micro sim card miydi?

serhat_002

serhat_002

Üye
    Konu Sahibi
ewet hat turkcell ve orjinal micro sim kart verdiler kırdırma yada kestirme olmadı

AduMusti

Üye
Arkadaşlar ben de lte destekli 64 kblik kesme olmadan micro sim ile bu sıkıntıdan kurtuldum. Herkese teşekkür ederim...

• Beğen
Tepkiler: serhat_002
serhat_002

serhat_002

Üye
    Konu Sahibi
geçmiş olsun :)

anilefe09

Üye
Arkadaslar lutfen bu konuda yardim edin bnm cok buyuk problemim bu konu teli wifiye alinca full cekmesine ragmen ulasilamiyor. Ben 128k lik micro sim aldim gene olmadi gene olmadi modelim g900fq. Neler denedim ozellikle serhat bey ve adumusri bi cozum bulduysaniz bana haber werin cok madurum. Bn ilk s5 aldim ekran 10 gun sonra kayboldu telim degisime gitti ve degisti., simdide bu cikti nerden aldim bu teli kahretsin. Bunun cozumunu bulduysaniz lutfen haber verin

stormselcuk

Üye
kardeşler bende aynı problemı yasıyordum wifi yi açınca karşıdan arama alamıyordum wifi yi kapatıp mobili açınca düzeliyordu bu telefonlar 4g ve lte. Üzerinde 64 kb yazan sim kartlar sorun çıkarıyor 128 kb sim kart taktım ve 1 aydır kullanıyorum hiçbir sorun kalmadı rehber vs vs de hızlandı bılgınıze. ve tüm yorumları okudum hepsi boş kulaktan duyma android bilgisi olmayan kişilerin yorumları. hattını dene dediğim gibi herseyın normale dönecek bu konuyu samsun müşteri hizmetlerinede bıldırdım ve teşekkür ettiler birçok cihaz bilinçsizce garantiye yollanmış hiç ayar yazılım vs vs uğraşmayın 128 kb sim kart takın olay tamamdır...

Son düzenleme:
Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
S5 le herhangi bir sebeke sorunu yasamadim. Hatta onceki kullandigim tum telefonlara gore daha iyi cekiyor

power_24

Üye
64kb lık yeni sim aldım ve düzeldi arkadaşlar bilginize.kullandıgım hat turkcell.sorunu wifi veya mobil veri esnasuında hattın çekmemesi...

• Beğen
Tepkiler: serhat_002

nikomedon

Üye
merhaba arkadaşlar,
bende s5 aldığım günden beri bu problemi yaşıyorum. İnterneti hızlı olsun diye Türkcell e geçtim. Turbo internet kullanmasına rağmen hattın bir turboluğunu da görmedim. bu zamana kadar lollipop çıksın belki düzelir diye bekledim, 64k olan sim kartı 128k ile değiştirdim. bir süreliğine düzelir gibi oldu ama sonuçda yine tekrarladı. sıkıntı oldukça mobil veriyi kapatım açarak kullanmaya devam ediyorum.
sanıyorum ki bu hatanın nedeni turbo internet sisteminin s5 ( bazı diğer modellerdede yapıyor ) ile olan uyumsuzluğundan kaynaklanıyor.
bir kaç sorum var;
1. Sorun yaşayanların hepsi Türkcell mi?
2. farklı bir operatör kullanıp sorun yaşayan var mı?
3. Operatör değiştirip sorunu çözmeye çalışmalımıyım?
4. Telefonu servise göndersem %100 sonuç alırmıyım?

serhat_002

serhat_002

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim öncelikle telefonu servise gönderdiğin zamn hiç bir sorunun olmadığı ve telefonun gayet stabil çalıştığı söyleyecekler sana bize öyle söylediler yine de için rahat etsin istiyorsan gönderebilirsin karar senin...
farklı operatörlerde sorun var mı bilmiyorum
biz 3-4 defa servise gönderdik çözüm olmadı kartımızı değiştirdik 64 kb vardı onu 128 kb kartla değiştirdik herhangi sorun yaşamadık su ana kadar..

ağırabi65

Üye
Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyordum ÇÖZÜM BULUNDU!!!
arkadaşlar s5 4g uyumlu bir telefon olduğu için 3g veya daha eski sim kartlarında çağrı almama sorunu yaşanıyor bu yüzden gidin hattınızın (turkcell,vodafone,avea) bayisine 4g sim kartı talebinde bulunun sorun %98 çözülür!!!

serhat_002

serhat_002

Üye
    Konu Sahibi
Arkadasim 4g gelmedi ki daha... ayrica belirttigim gibi 128lik kart alirsaniz sorun zatn ortadan kalkiyor

Üst Alt