Galaxy S2 EKRAN PARLAKLIĞI SORUNU

Sponsorlu Bağlantılar

aliemre007

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S2 EKRAN PARLAKLIĞI SORUNU
Telefonumun ekran parlaklığı düşük yani arkadaşımın galaxy s2sini yanına koyuyorum parlaklık seviyeleri en yüksekte oluyor ama benim diğer telefona karşı yine düşük oluyor bu neden kaynaklanıor arkadaşlar yardım lütfen....!!!

Rich4arD

Rich4arD

Üye
Telefonumun ekran parlaklığı düşük yani arkadaşımın galaxy s2sini yanına koyuyorum parlaklık seviyeleri en yüksekte oluyor ama benim diğer telefona karşı yine düşük oluyor bu neden kaynaklanıor arkadaşlar yardım lütfen....!!!
Uygulamar > Ayarlar > Ekran > Parlaklık'tan telefonun ekran parlaklığını arttırabilirsin kardeş. Eğer şarjın çok azsa telefon şarja takın diye uyarı veriyorsa ekran parlaklığını ayarlayamazsın.

ozan2020

ozan2020

Üye
otomatik parlaklıktır belki

aliemre007

Üye
    Konu Sahibi
yok mesela 2 telefonunda parlaklıkları eşit ama benim telefonun ekranı daha karanlık ister parlaklık en yüksek olsun ister en az..

tonyboy03

Üye
ayarlardan güç tasarruf modlarından biri işaretliyse ondanda yapabilir

Keş Remzi

Keş Remzi

Üye
Arkdaşlar belki bilmiyonuz ama söyliyim o üstten bir menü indiriyoruz ya onu indirmeden oraya parmağınızı 2,3 saniye koyun sonra sağa sola çekin neler oluyor görün :D
ekran parlaklığını ve aydınlığını ayarlıyorsunuz :D

Rich4arD

Rich4arD

Üye
Arkdaşlar belki bilmiyonuz ama söyliyim o üstten bir menü indiriyoruz ya onu indirmeden oraya parmağınızı 2,3 saniye koyun sonra sağa sola çekin neler oluyor görün :D
Biliyorum :)

tonyboy03

Üye
aynen

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Arkadaşınla aynı romu mu kullanıyorsunuz?

PriZm

PriZm

Üye

ben yapamadım kardeş sadece galaxy s2 demi oluyor?

cuneytbozkurt

Üye
ekran aydınlatması auto da ise olmuyor. otomatik aydınlatmayı iptal edin olur.

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~

Frksylyc

Üye
belki kernel ile alakali olabilie bazi kerneller renk ve ekran ayarlamasi felan yapiyor onun tel de o kernellerdeb biri yuklu olabilir.

Okan9455

Üye
büyük ihtimalle ekran modundan kaynaklanıyordur.arkadaşın dinamik modda kullanıyorsa ekran daha parlak ve canlı gözükür.seninki standart modda ise biraz daha soluk gösterir.sende dinamik moda alıp karşılaştır o zaman görüntü aynı olur.

• Beğen
Tepkiler: mustafasen

Avunyali

Üye
garantiye bir sorabilirsiniz :) aynı sorun LG optimus P970 te sorun olmuştu garantiye sorun

higlift

higlift

Üye
bendede aynı sıkıntı varkardeşimde de var s2 andr 2.3.3 karşılaştırıyorum onun ekranı daha siyah benim s2 andr 2.3.5 birz laciverte çalıyor. bence sürümden yada karnel sürümünden kaynaklanıyor bu renk..

enaa_881

enaa_881

Üye
büyük ihtimalle ekran modundan kaynaklanıyordur.arkadaşın dinamik modda kullanıyorsa ekran daha parlak ve canlı gözükür.seninki standart modda ise biraz daha soluk gösterir.sende dinamik moda alıp karşılaştır o zaman görüntü aynı olur.

bendede aynı sıkıntı varkardeşimde de var s2 andr 2.3.3 karşılaştırıyorum onun ekranı daha siyah benim s2 andr 2.3.5 birz laciverte çalıyor. bence sürümden yada karnel sürümünden kaynaklanıyor bu renk..

bu arkadaşların dediklerinin ikiside olabilir bi bak

__Toprak__

__Toprak__

Üye

Kardeşim muhtemelen zaten cevap bulmuşsundur bu soruna ya da hatta artık Galaxy S II bile kullanmıyor olabilirsin ama gene de cevap vermek istedim :) Şöyle ki; iki cihazdan herhangi biri (şu durumda arkadaşınınki) otomatik ekran parlaklığındaysa ve seninki manuel olarak maksimumdaysa ve tabi gündüzse arkadaşınınki daha parlak görünür zira galaxy s2 nin otomatik ayarda maksimum ekran parlaklığı manueldeki maksimum parlaklığından daha fazladır. Bunu kendi cihazınızda manuel parlaklık modunda ayarı maksimuma getirip otomatik parlaklık kutusunu çek ederek kendiniz de görebilirsiniz, tabi bunun için aydınlık ve hatta gün ışığının yoğun olduğu bir yerde olmanız gerekmekte, göreceksiniz ki otomatik ayarda ekran daha parlak olacak. Yani özetle ''ne diyo yahu bu'' diyenlere; galaxy sII nin maksimum manuel ekran parlaklığı yazılımsal olarak otomatiktekinden düşük ve tabi bu saçma aslında olmaması gerek ama böyle :D

Ali58_58

Ali58_58

Üye
tmm olaya ben el koyuyorum :D arkadaşım bu bide mesela ekranı çizikten korumak için şeffaf bi koruyucu taktırıyoruz onlar aralarında marka ve kalite farkımı bilmem ama çözünürlüğü ve parlaklığı baya etkiliyor