Galaxy S2 Anakart Değişimi Hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dampierre

Dampierre

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S2 Anakart Değişimi Hakkında
Merhaba arkadaşlar, yine ben yine s2 :)

Telefonda çıkan arızalar nedeniyle garantiye yollayacağım fakat sizlerden biraz yardım almam gerekiyor, bu konuda tecrübeli olan arkadaşlar lütfen yardım.

Öncelikle telefonumda bulunan en büyük sorun ekranın sol alt köşesinden başlayan yukarı doğru giden mavi çizgi. İnternetten araştırdım aynı sorunu s3 te bile yaşayan var, samsung ekran konusunda ders almamış s2 den sonra.

Bu sorun sonucu ekran değişecek, toz kaçacak diye korkuyordum ama muhteşem birşey öğrendim, ön panel tamamen değişiyormuş. Dokunmatik, home button, ahize falan. Bu konuda çok rahatladım. Ekranda bulunan kılcal çiziklerdende kurtulacağım, yeni panele koruyucu takacağım. Ekran arasına kaçmış tozdan aşırı derecede rahatsız oluyorum.

2. Sorun ise dokunmatik konusunda yaşadığım büyük sıkıntı. Fruit ninja oynarken hızlı hareketleri algılamıyor ya da kesik kesik algılıyor. Ancak bazen çok iyi algılıyor, neye bağlı bir türlü çözemedim. Kafaya göre takılıyor. Bazen klavyede yazı yazmak işkence, bazen muhteşem. Sorunun anakart kaynaklı olduğunu düşünüyorum ancak nasıl ispatlayacağım bilmiyorum. Telpaya telefonla birlikte gitsem gösterip anlatabilirim ancak ben anadolu yakasındayım, telpa avrupa yakasında. Yazılan rapordaki arıza bölümü çok küçük olduğu için kendim bir a4 kağıda yazıp vereceğim arıza raporunu, herşeyi ayrıntılı anlatayım, çalışan görevliler sorunu kesin olarak anlayabilsin.

3. sorun kamera lensinde toz var, önemli birşey değil pek.

Sizlerden isteğim şu. Servise yolladığım zaman eğer anakart ve ekran değişirse ciddi anlamda sıfır bir telefonum olacak arka kapak ve arka kasa parçası hariç. Ancak anakart değişimi hakkında öyle bir yalan söylemeliyimki değiştirmek zorunda kalsınlar. Yalan derken yanlış anlamayın, dokunmatik sorunu bir var, bir yok. Bazen 1 hafta düzeliyor sonra 1 gün saçmalıyor. Yani serviste dokunmatik eşref saatinde olursa anakart falan değiştirmezler. Ben biraz yalan uydurdum. Anakart değişimi için mazeret sayılır mı, yorumlarınıza ihtiyacım var.

*Google Play den satın aldığım oyunları oynarken telefon çok ısınıyor, el değmeyecek duruma geliyor ve bunun sonucu ya reset atıyor ya da donuyor, açma kapama tuşuna basıp kendim reset atmam gerekiyor.
*Dokunmatik bazen tamamen gidiyor. Hiç bir şey yapamıyorum. Açma kapama tuşuna basılı tutup reset atsam bile bazen dokunmatik hala çalışmıyor oluyor.
*Defalarca Fabrika ayarlarına dönüp, herşeyi sıfırlayıp, kies ile yazılımı tekrar yüklememe rağmen, uygulamalar sık sık x uygulaması durduruldu hatası veriyor ya da direkt olarak kapanıyor.
*Şarj %30 un altında iken oyun ya da işlemciye yüklenen bir şey yaptığımda telefon aniden reset atıyor.
*Telefon sık sık açılış sırasında ilk çıkan samsung galaxy s2 yazısında takılıyor ve telefonun açma kapama tuşuna basılı tutarak reset atmam gerekiyor. Telefonun İşletim sistemi yüklü bölümünün arızalı olunca bu hatayı verdiğini ve anakartın o bölümünün sorunlu olduğunu bir samsung personelinden öğrendim.

Bu son yazdıklarım uydurduklarım. Anakart sorunlu ancak çok küçük sorun olduğu için servis sorunu anlayamaz ve değiştirmez ise sinirlenirim, işimi sağlama alıyorum :) Siz telpa personeli olsaydınız anakart değiştirir miydiniz? inandırıcı olmuş mu?

****Kayrabey, konuyu kilitleyip samsung galaxy s2 destek bölümüne yönlendirme lütfen. O genel destek ile ilgili bir konu ve çoğu s2 kullanıcısı o konuya girmiyor bile. Oraya bunu yazsam kimse umursamayacak. Belkide aynı sorunu galaxy s te yaşayan biri bana yardımcı olabilecekken konuyu kilitlerseniz olamaz. Burası bir forum ve forumun amacı konu açan insanlara yardımcı olmak. Bir forumda zaten gereksiz bir konu olursa, kimse mesaj atmaz ve kısa süre sonra gözden kaybolur o konu. Forum doğa gibidir, doğal seçilim ile ayakta kalır konular. Ortama ayak uyduramayan kendiliğinden ölür gider zaten.

• Beğen
Tepkiler: Dede

KayraBey

KayraBey

Üye
İşletim Sistemi ile ilgili sorunlarınız için burada konu açarak yardım talep edebilirsiniz. Bunda hiçbir sorun yok . ama sorunlar donanımsal ise konuyu bu bölümde tutamayiz. Keyifli forumlar...

Dampierre

Dampierre

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar, yazı uzun biliyorum. Kısaca özetleyeyim. Anakartı kesin bir biçimde değiştirmek için geçerli bir mazeret bulmam gerekiyor :D yazıda anlattığım bu.

TheMadness

TheMadness

Üye
Anakartı değiştirmezler

Dampierre

Dampierre

Üye
    Konu Sahibi
neden değiştirmezler. Kullanıcı hatası olarak brick olan cihazları bile değiştiriyorlar. Ancak brick yapıp yollarsam 1000 lira fatura çıkabilir de. bu yüzden yapmıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt