Galaxy S Advance i9070 JB 4.1.2 Root + Kernel + Swap(Ram Arttırma) + SD Kartı Dahili Hafıza Yapma

Sponsorlu Bağlantılar

sahin_811

sahin_811

Üye
    Konu Sahibi
pil tasarrufu ilk açtığında öyle diyordu , telefonda bir uygulama kullanırken arka planda çalışanları durduruyormuş adam kendi yapmış galiba bunu :) bir de siz ram i temizlemeyin eğer temizleme yaptığınızda telefon kasıyor uygulamalar sonra geç açılıyor bunu aktif edin rahat edin diyor :) ram olayını da biraz daha düşürdüm 256 mb yaptım çünkü korkuyorum bu ram olayı ne kadar yüksek tutarsam cihaz o kadar uçuyor :) acayip hızlanıyor yahu telin dahili hafızasını filan belli bir zaman sonra (3yada 5 yıl)öldürmesin o yüzden mümkünse düşük tutuyorum çünkü bu tip uygulamalar daha önce yapanlar iyi bilir yorumlardan da okudum da münkümse fazla yüksek tutmayın diyorlar

peki hocam aktif ettim birazda böyle deneyelim :) ben 512 MB de kullanıyorum cihazı 4 5 yıl kullanmicağım için sıkıntı yok hocam :D

hardal00

hardal00

Üye
hocam ben sizin kullandıgınız kerneli yapcam ben root exproler yükelyip kök dizinine atınca kernel yüklenmiş mi olcak ?

sahin_811

sahin_811

Üye
    Konu Sahibi
hocam ben sizin kullandıgınız kerneli yapcam ben root exproler yükelyip kök dizinine atınca kernel yüklenmiş mi olcak ?

sdcard ın kök dizinine /sdcard/ atıcaksın hocam daha sonra uygulamasını telefona kurup anlatımda verdiğim kodları sırayla giriceksin hocam her kodu girdiğinde alt satıra geçince kod uygulanıyor hocam

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
beyler root yapmadıysanız şu güncellemeyi bir kişi yapsın bize de değişiklik varsa bildirsin xxlpz için bugün gelmiş

sahin_811

sahin_811

Üye
    Konu Sahibi
güncellemeyi yapan yokmu ?

fsagcan

Üye
beyler root yapmadıysanız şu güncellemeyi bir kişi yapsın bize de değişiklik varsa bildirsin xxlpz için bugün gelmiş

ben yaptım bu güncellemeyi ama öncekilerden hiçbir fark göremedim, ilk yüklediğim gün şarj mükemmel gitti, bir fark o idi, sonra onun da ayarı kaydı.

benim telefon ağır gibi hissediyorum, rehbere falan girdiğimde 3 saniye falan bir gecikme oluyor, ama her zaman değil, çoğunlukta oluyor . bunun için bir formülü olan var mı acaba?

denız_23

Üye
emegı gecen arkadaslara tesekkurler jb room yukleyınce hafıza olayınıda sayenızde cozduk tekrar tesekkurler

- - - Eklendi - - -

ram yukseltme olayını defalarca soyledıgınız gıbı uygulamama ramen memory 624 mb free 143 dıyor cıhazım ace 2 rootlu

denız_23

Üye
bu konyda yardim edebilicek biri yokmu

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
emegı gecen arkadaslara tesekkurler jb room yukleyınce hafıza olayınıda sayenızde cozduk tekrar tesekkurler

- - - Eklendi - - -

ram yukseltme olayını defalarca soyledıgınız gıbı uygulamama ramen memory 624 mb free 143 dıyor cıhazım ace 2 rootlu

hocam sende ki kernel dosyası samsung un orjinal kernel dosyasıdır ondan olmuyor bu tip uygulamaların çalışabilmesi için özel olarak xda geliştiricilerin kernel dosyasını yüklemelisin şimdi en grantili yer xda frum oradan araştır olayı

nazmi28

nazmi28

Üye
Merhaba Arkadaşlar Başlıktanda anlaşılıcağı gibi bir çok konumuz mevcut :) Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra Cihazınız Gerçek hızında sınırlarını aşmış bir şekilde çalışıcağından emin olabilirsiniz :) Şimdi sırayla başlayalım ilk olarak hala GB 2.3.6 sürümünü kullananlar BURAYA tıklayarak Jellybean 4.1.2 sürümüne geçiş yapsınlar...

İlk Önce Telefonun "ROOT" lu olması gerekiyor. BURAYA tıklayarak Root dosyasını indirebilirsiniz..

Not: Anlatım androide yeni geçiş yapanlar için karışık gelebilir üstte anlattığım kısmı yapamayanlar hiç denemesin bile. Yanlış birşey Uygulayıp cizaha zarar verebliirsiniz bu yüzden doğabilecek zarardan dolayı ben ve Maxicep kesinlikle sorumlu değildir...

Anlatıma geçebilirim...

Buraya kadr yaptıysanız Jelly bean güncellemesi ve root işlemleri bitmiş demektir şimdi kernel dosyamızı yükleyelim "Swap(Ram Arttırmak için gerekli)"ve kesinlikle kerneli yüklemenizi tavsiye ediyorum cihazı özgürleştiren kenel dosyası diyebilirim..

tıklayarak kenel dosyamızı indirelim.

Kernel kurulumu için indirdiğiniz Kernel dosyasını root explorer aracılığıyla /sdcard/ kök dizinine atalım.
Daha Sonra Android uygulamasını telefona yükleyelim ve root iznini verelim ve daha sonra Android Terminal Emultor uygulamasını açalım aşağıdaki kodu girelim sırasıyla

Kod:
$ su
 # dd if=/sdcard/kernel.bin.md5 of=/dev/block/mmcblk0p15
 # reboot

en son reboot komutunu girdikten sonra telefon reset atıyor ve kernel kurulmuş olur recovery menü sürümümüzde güncelleniyor.

Şimdi Sıra geldi SD kartı DAHİLİ hafızaymış gibi göstermek...
Root Explorer ile /system/etc/ girin ve vold.fstab dosyasının üstüne basılı tutup Open in Text Editor girin ve şu satırları bulun

# internal sdcard

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 8 /devices/sdi2/mmc_host/mmc0/mmc0 encryptable_nonremovable

ve

# external sdcard

dev_mount sdcard1 /storage/extSdCard auto /devices/sdi0/mmc_host/mmc1/mmc1

bu ikisini bulduktan sonra küçük bi değişiklik yapıcaz

# internal sdcard

dev_mount sdcard /storage/extSdCard 8 /devices/sdi2/mmc_host/mmc0/mmc0 encryptable_nonremovable

ve

# external sdcard

dev_mount sdcard1 /storage/sdcard0 auto /devices/sdi0/mmc_host/mmc1/mmc1

Bütün işlemimiz bu kadar seçeneklerden Save Exit dedikten sonra telefonu yeniden başşlatınca işlem tamamdır...

Dahili Hazıfa sorununuda ortadan kaldırdıktan sonra şimdi son olarak Swap(Ram Arttırma) alanı oluşturmaya sıra geldi.

İlk olarak tıklayarak ROEHSOFT RAM-EXPANDER (SWAP) uygulamasını indiriyoruz ücretsiz olanıda mevcut markette aratarak bulabilirsiniz ama benim tavsiyem pro sunu kullanmanız.

uygulamayı ilk açtığınızda ilk resim gelicek seçeneklere tıklayıp 2. resimde gördüğünüz ekran gelicek be biz orda hangi bölümü swap için kullanmamız gerektiğini seçicez yani 4.01 GB olanı hafıza kartını seçiceksiniz ve 3. resimdeki gibi kutucuklara tikleri atarsanız işlem tamamdır.

Ana ekrana widgetlerden RAMEXPANDER i de ekleğinizde ramin kaç olduğunu görebilirsiniz aşağıdaki resimde örnek verdiğim gibi.

1 GB alanı swap ayarlarından ram olarak gösterdim ve ram miktarım 1654 MB a çıktı sizler dahada arttırabilirsiniz...

Bütün bu işlemleri deneme yanılma yoluyla ben ve gonuldostu82 arkadaşımızında yardımıyla başarmış bulunuyoruz kendisine emeği için teşekkürlerimi sunarım herkese kolay gelsin arkadaşlar....

kardesım saolasın bısey sormak ıstıyorum gecenlerde 9070p için jelly bean serısı romu cıktı acaba yukarıda anlattıgını 9070p için yapsam yanı paylastıgın kernelı buna adapte etsem sıkıntı olurmu

emulator işlemlerını bu 9070p ye de uygulama sıkıntı yaratabılırmı ...

YADA YAPAN VAR MI ARKADASLAR GERCEKTEN TELEFONUN KASMASINA COZUM OLUYORMU....

TESEKKURLER

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
evet gönül rahatlığı ile yükleyebilirsin kardeşim xda denemişler cocoore 5.6.2 kerneli i9070p için sorunsuz çalışmaktadır yükleyebilirsin ram artırma proğramını kullanablirsin ama tehunder kernel için bir şey diyemem buyur ister benim konuya bak istersen linke tıkla incele

nazmi28

nazmi28

Üye
gonuldostu82 kardesım oncelıkle ılgın ıcın tesekkurler ...

soyle baslıyayım sahın 811 arkadasın paylasımındakı kernelden bılgın olmadıgını dıle getırmıssın sanırım...

bu adrestekı kernelden bahsedıyorum....--sıkıntılı olur demıssın

senın actıgın sayfanın lınkını vermemıssın xda da da ıngılızce pek olmadıgı ıcın anlayamıyorum...

fakat kernel gereklı yardımın ıcın tesekkurler...

- - - Eklendi - - -

- [QR Code için tıklayınız]

bu ıkı dosya var hangısını yuklıcez ıllakı emılator kullanmak zorundamıyız ODİN le yuklesek olmazmı

- - - Eklendi - - -

bu ıkı dosya var hangısını yuklıcez ıllakı emılator kullanmak zorundamıyız ODİN le yuklesek olmazmı

- - - Eklendi - - -

ziplı olarak cwm olanı yuklemeye calıstımrecovery den olmadı sıgnature verıflacatıon faıled dıye bır yazı cıktı

bu zıp dosyanın ıcınde kernel.bin.md5 dosyası var bunumu emılatorle yuklemeye calısacagız...
bırde bu dosyayı odınle yukleyemezmıyız....

senın anlatımın varsa paylasırmısın....

- - - Eklendi - - -

ODİN 1.87 İLE kernel.bin.md5 DOSYALARINI CIKARIP ZİP TEN DENEDIM FAKAT OLMADI ...

SANIRIM TERMILATOR GEREKLI...

YANILDIGIM BI YER MI VAR ACABA...

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
gonuldostu82 kardesım oncelıkle ılgın ıcın tesekkurler ...

soyle baslıyayım sahın 811 arkadasın paylasımındakı kernelden bılgın olmadıgını dıle getırmıssın sanırım...

bu adrestekı kernelden bahsedıyorum....--sıkıntılı olur demıssın

senın actıgın sayfanın lınkını vermemıssın xda da da ıngılızce pek olmadıgı ıcın anlayamıyorum...

fakat kernel gereklı yardımın ıcın tesekkurler...

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

ziplı olarak cwm olanı yuklemeye calıstımrecovery den olmadı sıgnature verıflacatıon faıled dıye bır yazı cıktı

bu zıp dosyanın ıcınde kernel.bin.md5 dosyası var bunumu emılatorle yuklemeye calısacagız...
bırde bu dosyayı odınle yukleyemezmıyız....

senın anlatımın varsa paylasırmısın....

- - - Eklendi - - -

ODİN 1.87 İLE kernel.bin.md5 DOSYALARINI CIKARIP ZİP TEN DENEDIM FAKAT OLMADI ...

SANIRIM TERMILATOR GEREKLI...

YANILDIGIM BI YER MI VAR ACABA...

hacam p modeli için thunder kerneli yükleyen yok ama cocooke 5.6.2 kernelini yüklemişler sorunsuz problemsiz çalışıyormuş anlatım benim konuda ki ile o şekilde yapılıyor

http://www.maxicep.com/samsung/sams...a-konu-her-turlu-yardim-ve-destek-786782.html

nazmi28

nazmi28

Üye
cevabın için tesekkurler.
sayfandakı anlatımı uygulayarak kurulumu gerceklestırdım saol...suanlık ters bısey yok.
ayarlardakı kernel surumdede cocore 5'6'2 yazısı belırdı
sımdı ram artırmayı kurmayı deneyecegım....
tesekkurler...

- - - Eklendi - - -

kardesım emegınız ıcın tesekkurler.ram programınıda kurdum 1gb lık ram alanı olusturdum...suan ısınma yok telefonda demekkı hersey yolunda...
jelly bean da takılmalar vardı bakalım duzelecek mı...

bırde bu swap alanı olusturma sadece oyun için mı yoksa genel ıtıbarıyla telefonu hızlandırma ıcınmı...

sanal ram ıdeal ne olmalı sence 1gb fazla mı sıkıntı yaratırmı...

- - - Eklendi - - -

kardesım emegınız ıcın tesekkurler.ram programınıda kurdum 1gb lık ram alanı olusturdum...suan ısınma yok telefonda demekkı hersey yolunda...
jelly bean da takılmalar vardı bakalım duzelecek mı...

bırde bu swap alanı olusturma sadece oyun için mı yoksa genel ıtıbarıyla telefonu hızlandırma ıcınmı...

sanal ram ıdeal ne olmalı sence 1gb fazla mı sıkıntı yaratırmı...

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
hocam hiç bulaşma o ram yükseltme işine telefonu daha çok kasıyor işe yarıyor ama ferformans olarak iyi değil tavsiye etmiyorum cocooke kernel senin işini fazlası ile görür ram normalde 450 ve 550 civarı kullanır oyun filan oynadığında lkm desteği ile ram 350 ye kadar düşüyor sonuç ram yeterince bu cihaz için iyi ram ile şu anlık bir sıkıntı yok cocooke5.6.2 ile yola devam:)

nazmi28

nazmi28

Üye
evet banada öyle geldi.ramı arttırma programını kurdum fakat artı bişey hıssetmedım.aksıne şarz daha cabuk gidiyor.bencede ram artırmanın hıc etkısı yok.telefonuda kasıyor gıbıme geldı....
kernelle yola devam edelım bakalım... tesekkurler kardesım yınede emegıne...

şimdi bu jely bean 9070p de bu donma sorunu var....
bunun cernel sanal ramla falan alkası yok...bunlar yokkende donma yapıyordu ve tel kılıtlenıyordu...
9070 nfc siz mdelde de bu boylemı.
bazen kasıldıgından mıdır nedır reset atıyor kendınce telefon...
bunun nedenı nedır...
yazılımlamı alakalı yoksa ram kaldıramadığın dan mı

gök-türk

Üye
Cihazım rootlu ve rootexplorer ile bahsekonu dosyayı text editörü ile aç deyince bu bir sistem dosyası diyor yazmama izin vermiyor. You cannot edit this file because the file system is read-only.

ne tavsiye edersiniz ?

Bu arada kernel olarak CoCore-E-6.2 yükledim.

artist0064

artist0064

Üye
Root nasil olacak anlatmamissin

slevin1980

Üye
Merhaba! ben yukarda ki gibi yaparken
# internal sdcard

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 8 /devices/sdi2/mmc_host/mmc0/mmc0 encryptable_nonremovable

ve

# external sdcard

dev_mount sdcard1 /storage/extSdCard auto /devices/sdi0/mmc_host/mmc1/mmc1

bu ikisini bulduktan sonra küçük bi değişiklik yapıcaz

# internal sdcard

dev_mount sdcard /storage/extSdCard 8 /devices/sdi2/mmc_host/mmc0/mmc0 encryptable_nonremovable

ve

# external sdcard

dev_mount sdcard1 /storage/sdcard0 auto /devices/sdi0/mmc_host/mmc1/mmc1
komut satırında bi yerde yanlış değiştirdim zannedersem telefon açılıyor samsung yazısı cıktıktan sonra tekrar başa dönüp açılma işlemi yapıyor ne yapmam lazım..

anıl çetin

Üye
kernel linki çalışmıyor

Üst Alt