Haber Galaxy Note 9'un İlk Özellikleri, Tarayıcı Benchmark Sitesinde Ortaya Çıktı


TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator

Samsung'un yaz aylarında piyasaya sürüleceği tahmin edilen yeni amiral gemisi Galaxy Note 9'un İlk Özellikleri, HTML5Test üzerinde ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S9'un resmi olarak duyurulması ile birlikte şimdi gözler bu yılın ikinci yarısında duyurusu yapılacak olan amiral gemisi Galaxy Note 9'a çevrilmiş durumda. Galaxy Note 9'un İlk Özellikleri ise tarayıcı benchmark sitesi HTML5Test üzerinden doğrulandı. HTML5Test Benchmark sitesi üzerinde ortaya çıkan Galaxy Note 9'un daha önceden sahip olmasını beklediğimiz bir kaç özelliği doğrulandı.

Galaxy Note 9 Özellikleri
HTML5Test Benchmark sitesi üzerinde, model numarası SM-N960U olan bir akıllı telefonun bulunduğu tespit edildi. Model numarasının sonundaki "U" harfi, bu modelin Samsung'un Exynos 9810 yonga seti yerine Qualcomm'un Snapdragon 845 yonga seti tarafından desteklenecek ve ABD'de satışa sunulacak bir model olduğunu gösteriyor.HTML5Test Benchmark testi ile ortaya çıkan ilk Galaxy Note 9 özellikleri arasında, 18.5: 9 Infinity Display ekran ve Android 8.0 Oreo işletim sistemi bulunuyor. Samsung'un Galaxy S9'da da Infinity Display ekran kullanmasını göz önüne alırsak, Galaxy Note 9'da aynı tasarımlı ekranın kullanılması beklenen bir gelişmeydi diyebiliriz.

Galaxy S8, Android 7.0 Nougat'la kutusundan çıkarken, Galaxy Note 8 Android 7.1 işletim sistemi ile birlikte geldi. Tarayıcı karşılaştırma sitesi cihazın Android 8.0 Oreo ile test edildiğini gösterse de, Galaxy Note 9 bu yılın ikinci yarısında piyasaya çıktığında, Android 8.1 ile çalışıyor olacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Note 9 özellikleri ve donanım bileşenleri ile ilgili daha fazla bilgi henüz bulunmamakla birlikte, mobil cihazda yükseltilmiş donanım özellikleri ve kamera iyileştirmeleri bulunması beklenebilir. Bu tür söylentiler her sene yeni Galaxy S ve Galaxy Note amiral gemileri için ortaya çıkıyor, bu nedenle biraz temkinli karşılamakta fayda var. Bu arada, Galaxy Note 9'un bu yılın ikinci yarısından önce piyasaya çıkması pek muhtemel değil.
 
  • Beğen
Tepkiler: 8Taner8
Üst Alt