Tavsiye Galaxy Note 4 'Arka Plandaki Uygulamalar' ve 'Geri' Tuşu çalışmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

biberius

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy Note 4 'Arka Plandaki Uygulamalar' ve 'Geri' Tuşu çalışmıyor
Arkadaşlar öncelikle merhaba.
Elimde henüz 1.5 yılını doldurmuş yurtdışından alınma bir Galaxy Note 4 telefon var. Bir ayı aşkındır telefon çağrılarında sesimin karşıya gitmeme problemiyle karşı karşıyaydım. Bildiğimiz bir telefoncuya bu konuyu izah ettik, bize de bu problemi 1-2 saatte çözeceğini söyledi. O ara ne olduysa telefoncu, içini açtığı telefonun anakartının alt kısmında kalan filmin çok hassas(bir gofret hassaslığında) olduğunu, telefonun açılmasıyla halihazırda oluşmuş çatlağın biraz daha çatladığını söyledi. Hatta bu nedenle, bu sefer ne şebekenin ne ses akışının ne de tuşların çalıştığını beyan etti. Aynı gün birkaç saat sonra şebeke problemini düzelttiğini fakat diğer sorunların devam ettiğinden bahsetti ve dükkana gelmemizi rica etti. Geldiğimizde arka plandaki uygulamalar(soldaki) ve geri(sağdaki) tuşlar çalışmıyordu, şebeke çalışıyordu ama karşıya ses gidiyor mu denememiştik. Müşteri kafasıyla düşündüğümde bir nevi sağlam bir telefonu arızalı almış olduk ve yurtdışından alınmış olduğu için bir garantisi/güvencesi de yoktu.

Bize problemin tamamen çözülmesi yani altboard=(anakartın alt kısmının değişimi) için 400-450 TL bir ücretten bahsetti ki araştırdığım kadarıyla bu yüksek rakamın sebebi(yetkili serviste 800-900 TL tutar dendi), filmin değişimi sırasında kullanılan ısıtma/eritme vs. tekniğiyle telefon ekranının çatlamasına mahal vermesi ve yerine yeni bir ekran temini yüzünden oluşuyormuş.

Aynı günün sonunda ne ilginçtir ki bir arama yapmak istedim ve sesim gidiyor mu diye denedim, ses karşıya çok net ulaşıyordu. Bu durumda ses sorunuyla verdiğimiz telefon karşımıza 2 tuşun sorunu olarak geri döndü.

Sizlere sormak istediğim sorular ise;
1. Yetkili servise telefonu veriyim mi? Zaman kaybı mı olur? Yada tekrar içini açtıklarında başka risk ile karşılaşmış olur muyum?
2. Ekran çatlağına razı olup 400-500 TL civarı bir maliyete onay mı veriyim?
3. Daha önce siz veya çevrenizde buna benzer bir problem yaşandıysa bildiğiniz daha makul çözümler nelerdir?

Umarım yazdıklarımı sabırla okur, cevaplarsınız. Şimdiden teşekkürler..

furyzer0

furyzer0

Üye
Bir bilgim yok ama boş geçmemek için yazıyorum mağazada sanal tuş programları var geçici sure onları kullanabilirsin

Sent from mTalk using lumia950

Luck Star

Luck Star

Üye
Note 4'ün kasası aşırı zor açılıyor. Ben serviste staj yaptım her cihazı kendim açabildiğim halde bana Note 4 açtırmadılar. Her işi yaparım edasında olan telefoncu esnafımız yine işe parmağını basarak cihazı pert etmiş. Gofret falan hikaye telefonun parçaları dayanıklı ama işin yapılması gerektiği adımları var. Yanlış yerden açarsan flex kopar, çatlar vs.

Tavsiyem servise götür ve ücretin ne olacağını öğren. Sadece ekran ile yırtabiliyorsan değiş gitsin zaten tuşlar ekrana bağlı, yeni ekranda tuş da olacak. Bir daha kesinlikle telefoncular ile yüz göz olma tavsiye etmem.

biberius

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler.. Başka tavsiyesi olan varmı? :)

Üst Alt