G4 BEAT HAFIZAYI DAHİLİYE ÇEVİRME DENENDİ ÇALIŞIYOR

Sponsorlu Bağlantılar

erhanercan

erhanercan

Üye
    Konu Sahibi
G4 BEAT HAFIZAYI DAHİLİYE ÇEVİRME DENENDİ ÇALIŞIYOR
HAFIZAYI DAHİLİYE ÇEVİRME

Arkadaşlar SD kartınızın okuma yazma hızı düşükse hiç kasmayın derim.

Tavsiyem telefonu sıfırladıktan sonra bu işlemi yaparsanız temiz bir başlangıç olur.

Hemen baştan söyleyeyim Temaları dahili hafızada kalması gerekenleri vs sakın taşımayın tel açılırken saçmalar yanlışlıkla taşıyabilmiştim.

Özetle program nereye kuruluysa orada önbellekleme vs yapıyor.

LG kendisi yeni güncellemeyi verene kadar şimdilik en iyisi budur

Adımlarım: Telde geliştirici modu aktif ve hata ayıklama modu açık olsun ve usb ile pc ye bağlayın izinlere evet deyin.

ADB yi şuradaki adımlarla kurun:

forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48915118#post48915118

Ne olur ne olmaz LG Bridge i de kurun güncel sürücüleri yüklüyor telefonun.
(Bazı arkadaşlarda hata vermişti ADB sonradan LG Bridge i kurup düzelmişti çünkü.)

Sonra CMD penceresinde;

c: enter
cd adb
adb.exe ye girin
oradan bu sitedeki komutları sırayla girin ne gördüysem aynını yaptım bende girdiğim komutları sırayla alt alta yazıyorum

adb Shell
sm list-disks
sm list-volumes all

sm set-force-adoptable true

sm partition disk:179,64 private

(bu komuttan sonra biraz beklemeniz gerekebilir sabırlı olun adamı hasta etmeyin)

sm set-force-adoptable false
sm list-volumes all

Bu işlemleri yaptıktan sonra cihaza restart atıp depolama seçeneklerinden baktığımda 32 lİK SD kartını da dahili olarak gördü silme seçeneklerinden sadece taşınabilir aygıt olarak biçimlendir seçeneği belirdi.

Taşınmayan uygulamalar artık tüm verileriyle taşınabiliyor. Ancak bazı uygulamaların yine kendi dahilisinde kalması daha sağlıklı ve stabil olabiliyor bunu deneme yanılma yoluyla görebilirsiniz.

Birde oluşturduğumuz YENİ dahili hafızada sağ üstteki üç noktaya basın verileri taşı yazısı çıkacak bir kereye mahsus çıkar verileri taşı deyin. Yani kendi dahilisinden yeni SD dahiliye verileri taşıyor. Bunu yaptıktan sonra teli PC ye bağladığınızda SD diskinizi tamamen tek görebiliyor çünkü.

Her neyse adamın yorumunun en altında g4 beat de calıstı diye yazınca birisi bende hemen denedim oldu.

LG kendisi verene kadar şimdilik en iyisi bu.

Sorun çıkarsa mesuliyet kabul etmem baştan söyleyeyim. Benim 20 dakikamı aldı.

SD yi dahili olarak yaptıktan sonra o kısma yüklediğim uygulamalarda gözüme çarpanlar;

Bazı uygulamalar verileriyle beraber tam taşındığı için belli ki tam stabil çalışmıyorlar;

Dahili olarak eklediğiniz hafıza kartına bazı uygulamaları oraya kurduktan ve teli yeniden başlattıktan sonra;

-Twitter da her seferinde login ekranı geliyor
-OneDrive da her seferinde login ekranı geliyor
-Messenger konuşma baloncuğu ve titreşim her seferinde sıfırlanıyor (bildirim ayarları)
-Here Drive telefon yeniden başlattıktan sonra kurulu gözükmüyor silinmiş gözüküyor.
-QuickMemo+ dahili hafızada kalması gerekiyor yoksa telefonu yeniden başlatınca siliniyor
-Microsoft Word Excel ve Power Point de dahilide kalması gerekiyor başlatınca bunlarda siliniyor ayrıca telefon sapıtıyor.

Bu arada önbellek temizlemesi yapınca iki tarafında önbelleği temizleniyor onu da sonradan farkettim

Bu bahsettiğim programlar telefonun kendi dahilisinde kalması daha iyi görünüyor. En azından şimdilik.

• Beğen
Tepkiler: Cbayhan21 ve firostr

dandanakant

Üye
Usta bunu yaptiktan sonra teli formatlasak eski haline döner mi bide 16 gb class 10 sd karttim var bu islemi yapsam indirdigim ve kurdugum dosyalar direk sd karta mi iniyor ve yukleniyor yani hafiza sıkıntısı ortadan kalkıyor mu

erhanercan

erhanercan

Üye
    Konu Sahibi
Usta bunu yaptiktan sonra teli formatlasak eski haline döner mi bide 16 gb class 10 sd karttim var bu islemi yapsam indirdigim ve kurdugum dosyalar direk sd karta mi iniyor ve yukleniyor yani hafiza sıkıntısı ortadan kalkıyor mu

-Formatlarsan Eski Haline Döner
-Formatlamasanda Sd Kartı yine eskisi gibi taşınabilir hafızaya çevirebiliyorsun
-Programlar standart dahili hafızaya kuruluyor sen elle taşıyorsun ama herşeyiyle taşınmış oluyor.

ÖRNEĞİN Benim dahili hafızada sadece Weather and clock widget-Greenify-Here Maps-Belle Ui icon pack-Opera Mini-Whatsapp-whodeleted-quickmemo+-messenger kurulu Googleın uygulamalarının alayını devre dışı bıraktım sadece Gmail hariç. 2.30GB boş yer ile kullanıyorum. Gerisi dahiliye çevirdiğim Sd de kurulu

dandanakant

Üye
Eyvvallah usta bide greenify uygulamasi root ile kullaniliyor diye biliyorum cihazi rootlayabiliyo muyuz bide bende smart notice yok onu yukleyebiliyor muyuz gece gece rahatsiz ettim kusura bakma

erhanercan

erhanercan

Üye
    Konu Sahibi
Eyvvallah usta bide greenify uygulamasi root ile kullaniliyor diye biliyorum cihazi rootlayabiliyo muyuz bide bende smart notice yok onu yukleyebiliyor muyuz gece gece rahatsiz ettim kusura bakma

Önemli değil kardeşim şimdi gördüm mesajını greenify root olmadan kullanıyorsan satın alınca sistemdeki bazı uygulamaları da uyutabiliyorsun roota gerek yok smart notice dediğin neydi

dandanakant

Üye
Su uygulama g3 g4 te var bildirim felan herseyi gosteriyo bu uygulama

erhanercan

erhanercan

Üye
    Konu Sahibi
resim cıkmamıs
ama buldum dediğini bu cihazda o yok yahu
ana ekrana şifre atayınca bir kaç akıllı işlev açılıyordu sadece o kadar eve gelince wifiyı açması gibi

erhanercan

erhanercan

Üye
    Konu Sahibi

dandanakant

Üye
Usta dün geceden beri uğraşıyorum yapamadim valla adb yi xda dan indirip kurdum aygit yöneticisinden etkinlestirdim cihazda hata ayiklama felan hersey acik ama cmd komutunda adb.exe den sonra girdigim kodlar hata veriyo hep lg nin kendi adb sini mi kurucaz yoksa xda daki normal adb yi mi bir de adb exe ye tıklayinca 2 saniye sonra menüye geri atiyor sorun ne çözemedim valla bir yardimci olursan cok iyi olur yoksa başaramicaz bunu

erhanercan

erhanercan

Üye
    Konu Sahibi
Usta dün geceden beri uğraşıyorum yapamadim valla adb yi xda dan indirip kurdum aygit yöneticisinden etkinlestirdim cihazda hata ayiklama felan hersey acik ama cmd komutunda adb.exe den sonra girdigim kodlar hata veriyo hep lg nin kendi adb sini mi kurucaz yoksa xda daki normal adb yi mi bir de adb exe ye tıklayinca 2 saniye sonra menüye geri atiyor sorun ne çözemedim valla bir yardimci olursan cok iyi olur yoksa başaramicaz bunu
Teamviewer yapalim mi
muhtemelen telefonun ekranında çıkan izin penceresini kaçırıyor olabilirsin bı işlemlere başlayınca cihaz hata ayıklama moduna ızın verılsın mı dıye bir izin penceresi cıkıyordu

dandanakant

Üye
Yok reis izinleri hallediyorum cmd ekraninda sıkıntı oluyo
Reis şimdide adb de java hatasi veriyor
Sm list-volume all. Komutundan sonra. error java lang illegalargumentexception. Hatası aliyorum

erhanercan

erhanercan

Üye
    Konu Sahibi
Lg bridge yuklu müydü? Onu yukleyince telun sürücülerini yeniden taniyor bu sorun cikmiyordu sonra deneyince

dandanakant

Üye
Reis yaptım sonunda seninde kafanı ağrıttım kusura bakma :) valla senden allah rağzı olsun çok iyi oldu eyvallah sağolasın hafiza kartim biraz yavas kaldi ama film felan indirdigimde direk sd karta iniyo hayat kurtardin valla

• Beğen
Tepkiler: erhanercan
erhanercan

erhanercan

Üye
    Konu Sahibi
Reis yaptım sonunda seninde kafanı ağrıttım kusura bakma :) valla senden allah rağzı olsun çok iyi oldu eyvallah sağolasın hafiza kartim biraz yavas kaldi ama film felan indirdigimde direk sd karta iniyo hayat kurtardin valla

ne demek kardeşim rica ederim :) verileri taşı yaptın değil mi unutma o kısmı bir kere yapıyorsun sadece :) valla acayip rahatlıyor tel zaten dahili hafızanı görmez uygulamalar sd yi görür dahili olarak :)))

dandanakant

Üye
Yaptim reis söylediklerini harfi harfine cok iyi oldu valla 3 aydir telefonu aldıgimdan beri ne cektigimi Allah bilir ne film indirebiliyodum ne oyun yükleyebiliyodum simdi hic bir sorun kalmadı bir de bunları root felan yapamiyo muyuz bu bootloader kilidi kırılmıyor mu g2 g3 ler de g5 gibi romlar var buna da kurabilsek

• Beğen
Tepkiler: erhanercan

ladrer

Üye
dm komutu error veriyor ne yapabilirim
sm komutu error veriyor

Misafir - 149401

ADB nedir tam olarak anlamadım ve nerden indircem

Üst Alt