Fujitsu, Sektördeki İlk İris Tarayıcılı Akıllı Telefonu Arrows NX F-04G'yi Duyurdu


Arafayy

Arafayy

Üye

Fujitsu, akıllı telefon pazarındaki ilk 'iris tarayıcılı akıllı telefonu' Arrows NX F-04G'nin satışına Japonya'da başladı.
Akıllı telefonlarımız, artık en fazla bilgiyi sakladığımız ve kullandığımız cihazların başında geliyor. Doğal olarak güvenliğinin de en üst seviyede olma ihtiyacı doğuyor. İşte bunu ön plana koyan Fujitsu, akıllı telefonsektöründeki ilk iris tarayıcılı cihazı tanıttı.

Bu zamana kadar parmak izi sensörü, hatta yüz tarama sensörlerinin varlığından haberimiz vardı. Fakat iris tarayıcılı bir akıllı telefon, bu zamana kadar hiç üretilmemişti. Fujitsu, Arrows NX F-04G’ın duyurusunu yaptıktan sonra cihazı, Japon telekomünikasyon şirketiNTT DoCoMo aracılığıyla bu ay içerisinde satışa çıkarmaya başladı.

Sistem o kadar iyi geliştirilmiş ki ikiz kardeşlerin gözlerindeki farklar bile ayırt edilebiliyor. Parmak izi sensörleri gibi kilit açma özelliği bulunacak olan iris tarayıcı, aynı zamanda mobil ödemenin yapılmasını sağlayacak.Fujitsu Arrows NX F-04G’nin sistem özellikleri ise sırasıyla şu şekilde olacak:

  • 5.2 inç büyüklüğünde ve 1440 x 2560 çözünürlüğünde ekran
  • Android 5.0 işletim sistemi
  • 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 810 işlemci ve Adreno 430 GPU
  • 3 GB RAM ve arttırılabilir 32 GB dahili hafıza
  • 21 MP çözünürlüğünde arka kamera
  • 3120mAh gücünde batarya

Fujitsu Arrows NX F-04G, şu an için Japonya’ya özel olarak 750 dolar etiket fiyatıyla satışa çıkarılmış durumda. Fakat cihazın yakın bir zamanda ABD’ye de getirilme olasılığının olduğu söyleniyor. Ürün maalesef Avrupa’ya gelmeyecek fakat iris tarayıcı sisteme sahip akıllı telefonlar, diğer şirketlerin bu sistemi kullanmaya başlamasıyla daha da yaygın hale gelecektir.

Söylediğin Dilden Bişi Anladıysam Arap Oliyim :D Anlayan Varmi Ne Diyon Bu Tatlı Bayan :D

Yorumlarınızı Bekliyorum :D
 


0MG90

0MG90

Üye
Güzel ama pahalı
 
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Teknolojide artik buyuk firma kucuk firma kalmadi
 
abandonware

abandonware

Üye
HTC de keşke One M9+ da parmak izi sensörü yerine iris sensörü kullansaydi. Parmak izi sensörü çok kötü duruyor o cihazda
 
Üst Alt