FPS'te büyük düşüş ?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
FPS'te büyük düşüş ?
Dün akşam oynadığım oyunda 70 FPS alırken herhangi bir sorun olmadan kapattığım bilgisayarda bu sabah aynı oyunda 8 FPS alıyorum . Bu neyden kaynaklanabilir ve çözümü ne olabilir ?

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Dün akşam oynadığım oyunda 70 FPS alırken herhangi bir sorun olmadan kapattığım bilgisayarda bu sabah aynı oyunda 8 FPS alıyorum . Bu neyden kaynaklanabilir ve çözümü ne olabilir ?
Bilgisayar laptop mu

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
sıcaklık değerleri aynı mı? arka plan uygulamaları?

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Arka planda çalışan programları kontrol et

Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Oyunun grafik ayarlarına bak

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Topluca cevaplayayım sabahtan beri dönemedim termal macunu yenileyip fan temizliği yaptım şu an boşta fanı çalışmazken 40 derece öncelikle onu belirteyim . Ekran kartı 1 tane AMD Mobility Radeon HD 5470 (5500 series diye mi ne geçiyor genelinde tam hatırlamıyorum) . Arka plan programları-servisleri(gereksiz olanlar) kapalı , oyunların ve ekran kartı panelinin grafik ayarları en düşütke performans için ayarlı .

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Topluca cevaplayayım sabahtan beri dönemedim termal macunu yenileyip fan temizliği yaptım şu an boşta fanı çalışmazken 40 derece öncelikle onu belirteyim . Ekran kartı 1 tane AMD Mobility Radeon HD 5470 (5500 series diye mi ne geçiyor genelinde tam hatırlamıyorum) . Arka plan programları-servisleri(gereksiz olanlar) kapalı , oyunların ve ekran kartı panelinin grafik ayarları en düşütke performans için ayarlı .
amd ekran kartı sürücüsünü yeniden yükle yüksek ihtimal düzelir düzelmezse yaz

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
amd ekran kartı sürücüsünü yeniden yükle yüksek ihtimal düzelir düzelmezse yaz
Hocam dün akşamki de bu sürücüydü ama deneyeceğim . Bu arada AIDA64 Raporu çıkardım :

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Başıma birkaç kere geldi bazen de bilgisayarın ekran kartı bozuluyor. Sistem de size çaktırmadan dahili ekran kartına geçiyor. olayı oyun oynarken fark ediyorsun.

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Başıma birkaç kere geldi bazen de bilgisayarın ekran kartı bozuluyor. Sistem de size çaktırmadan dahili ekran kartına geçiyor. olayı oyun oynarken fark ediyorsun.
Hocam ekran kartını tamamen kaldırıp son sürücüyü tekrar kurdum . Değişme yok

arslan3332

arslan3332

Üye
Böyle ani performans dalgalanmaları genelde arkaplanda yazılımsal işlemler sebebiyle olur. Görev yöneticisini aç arka planda çalışan programları ve işlemleri dikkatli incele büyük ihtimalle sorunu orada bulursun.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Böyle ani performans dalgalanmaları genelde arkaplanda yazılımsal işlemler sebebiyle olur. Görev yöneticisini aç arka planda çalışan programları ve işlemleri dikkatli incele büyük ihtimalle sorunu orada bulursun.
Arkaplanda windowsun kendi işlemleri haricinde hiçbirşey açık değil . Onlarda da aman aman bir bellek kullanımı görünmüyor .
Mesaj birleştirildi:

hatta şöyle resmini de atayım

Son düzenleme:
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Müsait misin bilmem ama müsait isen bir mahsuru yoksa temiz kurulum yapmanı tavsiye ederim

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
PALA.

PALA.

Üye
Hocam temiz kurulumu dün yaptım 2. günü daha :D . Acaba güncelleme kaynaklı olabilir mi ya güncellemeleri silsem
Olur, deneme yapabilirsin. Deneye deneye bulursun sen :)
Ayrıca ayarlardan game dvr açıksa onuda kapat.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Yok güncelleştirmeler de olmadı . Yapacak pek de birşey kalmadı herhalde bize gene format yolu göründü -_- . Güncellemeleri de yüklemeyeceğim kurduktan sonra . Bir de aklıma win 7 32 bit kurmak geliyor . Belleği vs. daha az kullanıp performansa katkısı olur mu acaba

PALA.

PALA.

Üye
Yok güncelleştirmeler de olmadı . Yapacak pek de birşey kalmadı herhalde bize gene format yolu göründü -_- . Güncellemeleri de yüklemeyeceğim kurduktan sonra . Bir de aklıma win 7 32 bit kurmak geliyor . Belleği vs. daha az kullanıp performansa katkısı olur mu acaba
Sanmıyorum. Ram 3 gb üzeri ise 64 de kal. En büyük artısı ısı düşer o da performans arttığından değil düştüğündendir.
Muhtemelen bir ayarda değişiklik oldu. Bu kadar düşme genelde yükün gpu yerine cpu üzerine alınmasında olur.
Mümkünse format at dene. Belki antivirüsden de kaynaklanır, yorumsuz bir durum, kendin deneye deneye bulmaya çalış.

Aceleye gerek yok, herşeyi en son o şekilde çözüyorsun :)

• Beğen
Tepkiler: ömer talat katı ve Silinen Üye 2526643

Üst Alt