(Forumda İlk) S40 Program Yöneticisi Bulundu (Resimli)


MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Sene olmuş 2017 bu gariban kardeşiniz S40 telefonunda Türkiye forum sitelerinde ilk olan S40 program yöneticisini buldu .
Evet arkadaşlar yanlış duymadınız S40 telefonlarda yerleşik olarak var olan fakat bizim erişimize kısıtlı olan program yöneticisine erişmeyi buldum .
Telefonum X2-00 MIDP 2.1 whatsapp yüklü 2018 de wp ' nin son olmasından dolayı yerine uygulama aramaya başladım ve wechat uygulamasını buldum . Yükledim açmak istediğimde ekrana şu soru geliyordu

[url=https://hizliresim.com/d7aRXD][/URL]

Evet dediğimde ise Açık Uygulamalar adında program yöneticisi açılıyor . İstediğiniz uygulamayı kapatmanıza olanak tanıyor .
[url=https://hizliresim.com/5G3BYz][/URL]

MIDP 2.0 da olur olmaz bilmiyorum . Wechat uygulaması için link .
 
  • Beğen
Tepkiler: s60.v2, DeV/AsA, Bab-ı Umut ve 4 diğerleri
sinan yüksel

sinan yüksel

Üye
:tşk:Gerçekten şaşırdım, vay canına :)
Kapatılan uygulamalar, tekrar kullanıldığında çok bekletiyor mu ?
 
  • Beğen
Tepkiler: 8Taner8
ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
İlginç :D
 
  • Beğen
Tepkiler: 8Taner8
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Yok bekletmiyor . Anında açılıyor . Normal uygulama açmak kapamak gibi .
 
  • Beğen
Tepkiler: 8Taner8 ve sinan yüksel

8Taner8

Üye
“Muhteşem. :alkis İlk Defâ Gördüğüm Bir Uygulama.”
 
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@8Taner8 abi harbiden güzel bir olay . Whatsapp 'ın bazı versiyonlarına ram temizleme koymuyorlar . Wp'den sonra modlu operadan internete girmek istediğimde normalde %61 olan boş ram miktarı %37 ' lere düşüyor . Bu da sayfaların yüklenmesini vs kötü yönde etkiliyor . Bu durumun önüne geçmek için hemen görev yöneticisini açıyorum , wp yi kapatıyorum . Sonra internette gezinmeye devam . Wp kendisi açılma yapmıyor sen istersen açılıyor.
Bu özelliği Nokia C2-00 da kullandım . C2-00 'a bildirim uygulaması yükledim . (Nokia Push App) . Uygulamayı açmak istediğimde yukarıdaki anlattığım mevzu gerçekleşti . Bir farkla C2-00 da daha az arka plan uygulaması vardı iki tane idi herhalde .
 
  • Beğen
Tepkiler: 8Taner8
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Var evet, amma malesef normal yollarla ulaşılamıyor, normalde javaLangOutOfMemory yazıyor uygulamalarda HEAP yetmediği zaman. Ama mesajlaşma uygulamalarının bazıları bu menüyü aça biliyor HEAP dolduğu zaman. X2-00 da sadece 1 kere aça bildim, o da günlerle uğraştan sonra. Menü kodu bulunsaydı bunu menüye eklemek mümkün ola bilirdi. Ama malesef bu Task Manager sadece ruslar ve hindistanlılar tarafından biliniyor. Onların da dilini bilmediğim için hiç bir zaman bu konu üzerine konuşamadık... Nokia zamanında bu özelliği koymadı hala anlayamıyorum. Assassins Creed 3 ve Gangstar Miami Türkçe oynayınca hep WhatsApp tüm belleği yediği için hata verirdi :D
MobiMB adlı PC uygulaması ile belki bir şeyler yapıla bilir ama (zamanında çok uğraştım ama malesef menü kodunu arayıp bulamadım diye ana menüye ekleyemedim...)
 
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Geçersiz uygulama
hatası aldım :hmmm
 
Üst Alt