Formula1'de geçiş rekoru istanbulpark'ta!!


'Şeref'

Emekli Yönetici
Pazar günü gerçekleşen Türkiye Grand Prix’sinde geçiş rekoru kırıldı ve yaşanan 79 geçişle 1983’ten bu yana en çok geçişin yaşandığı yarış olarak tarihe geçti.


İstanbul Park’ta gerçekleşen 79 geçişle birlikte, 2011 sezonundaki geçiş sayısı 200’e ulaşırken, bu sayıyla şimdiden geçtiğimiz sezonun toplam geçişlerinin yarısına ulaşılmış oldu.

Türkiye’de bu kadar çok geçişin olmasının en büyük nedeni ise geçişi kolaylaştıran DRS’nin (hareketli arka kanat sistemi) geçerli olduğu alanının uzunluğu olarak gösterilebilir.

Marussia Virgin pilotu Timo Glock, DRS geçiş alanı daha kısa tutulsa biraz daha heyecanlı olabileceğini belirtirken,” Önümüzdeki araç ile farkı bir saniyeye düşürdüğünüzde geçiş şansı çok fazla, İstanbul’da ise garantiydi” şeklinde konuştu.

Monaco’da da var

DRS’nin Monte Carlo'da tehlikeli sonuçlar doğurabileceğine dair pilotların dile getirdikleri güvenlik endişelerine rağmen, İstanbul'da takımlarla yaptığı görüşmelerin ardından kullanılmasına karar verildi.

Pilotlar Birliği Başkanlığını yürüten Rubens Barrichello ise, "Ben bunun yanlış bir karar olduğunu düşünüyorum. Bu kararı verenlerin, DRS aktif haldeyken araçla tünelten geçmeye çalışmalarını isterdim" yorumunda bulundu.


fotoğraflar
 


'Davut

'Davut

Üye
Umarım Bu Son Yarış olmamıştır... Baya Güzel Yarışdı Tekrar da olsa izleyebildim Gece 3 de :D

Tribünler Fazla dolmuyor Maalesef Bir F1 Pilotu çıkarsak baya dolar ama yok o zamana kadar Fazla Seyirci toplamayaçak gibi...
 
  • Beğen
Tepkiler: 'Şeref'

'Şeref'

Emekli Yönetici
son yarış olmuyucakmış .. son anda kurtulduk Bernie Ecclestone açıklama yaptı :D

bende izlerim valla hangi saatte olursa olsun ..
 
Üst Alt