Format veya Rom Atma Sonrası Ekran Kilidini Kırma, Kaldırma (TWRP ile yapılıyor)

Sponsorlu Bağlantılar

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Format veya Rom Atma Sonrası Ekran Kilidini Kırma, Kaldırma (TWRP ile yapılıyor)
Merhaba arkadaşlar

Anlatıma göre ekran kilidi, ekran deseni parmak izi vs hepsini sıfırlıyor. Ben desende denedim. Neyse devam edelim.

Bölüm 1 işin hikaye kısmı. İsterseniz direkt 2’den devam edebilirsiniz.

1. Her zamanki gibi telefonun sistem dosyalarını kurcalarken bir şeyler ters gitti ve telefon göçtü. Açılış ekranında kaldı.Neyse ki hem TWRP (recovery) hem de Titanium Backup ile yedek almıştım.
Lafı uzatmadan meseleye geleyim.

2. Göçen telefona TWRP’den yedeği geri yükleyince telefonu kurtardım açtım ama ekran kilitlendi. Ekran desenini kastediyorum. Yüzde yüz emin olmama rağmen ekran desenine kaç sefer girdiysem yanlış dedi. Telefon HTC 10 android 7.0 nougat yüklü.

3. Tekrar format atmak istemediğimden araştırdım ve şu yöntemi buldum. Bende işe yaradı umarım sizde de yarar.
Çalıntı olmasın diye link paylaşıyorum.

Özetle durum şu:

- Telefonda TWRP(recovery) yüklü olması gerekiyor
- Recovery’e giriyorsunuz (Telefondan telefona giriş yöntemi değişiyor)
- Oradan advanced (gelişmiş)
- Oradan file manager (dosya yöneticisi)
- Telefonun root klasöründeki “/data/system” klasörünün içinde

password.key
pattern.key
locksettings.db
locksettings.db-shm
locksettings.db-wal

dosyaları var. Ben sadece locksettings yazanları sildim ve telefon açılınca kilit kalkmıştı. Açılmazsa diğerlerini de silebilirsiniz.
Silmek istediğinize basın ya da basılı tutun delete yazısını görürsünüz zaten.

Her ihtimale karşın yedeğiniz de olsun ne olur ne olmaz.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: snapdroid, PALA. ve Reşwan

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Kilit deseni untulmuş bi telefonda denemek lazım, işe yarıyor ise format atmadan verileri kurtarmak mümkün.

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Benim telefonda yaşadım aynen dediğinizi. Kilit desenini kabul etmedi. Bu şekilde açabildim. Sonra yeniden desen oluşturdum. Problem çıkmadı

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Özür dilerim yanlış açıklama yaptım, şunu demek istedim aslında, hiç twrp yüklememiş bir telefonda kilit ekranı aktif iken twrp yükleyip bu işlemleri yapmak mümkün ise çok faydalı bir konu olacaktır, hatta üst konu olmasını dahi talep ede bilirim.

• Beğen
Tepkiler: snapdroid
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Özür dilerim yanlış açıklama yaptım, şunu demek istedim aslında, hiç twrp yüklememiş bir telefonda kilit ekranı aktif iken twrp yükleyip bu işlemleri yapmak mümkün ise çok faydalı bir konu olacaktır, hatta üst konu olmasını dahi talep ede bilirim.
Aslında mantığına bakınca olması gerekir. Twrp de bios gibi bağımsız çalışıyor ve ayrıca tüm sistem dosyalarını da görüyor. Dediğiniz sekilde de ihtiyacı olan çıkıp deneyecektir.

od0007

od0007

Üye
Twrp icin telin rootlu olması gerekiyor mu?

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Twrp icin telin rootlu olması gerekiyor mu?

Gerek değil diye biliyorum. Zaten root işini yapan yani super su veya superuser uygulamasını yükleyen TWRP. TWRP'yi telefona download modunda yüklüyorsunuz. Rootlu telefonlarda storedan indirerek de yüklenebiliyor galiba.

snapdroid

snapdroid

Üye
Mesajım bulunsun. S5 miniye parmak izi kildini kaldırıp şifre koymuştum. Daha sonra vazgeçip ekranı kapatmadan şifreyi değiştirmeyi denedim. Sonra onlarca denememe rağmen doğru şifreyi kabul etmedi.
Ya ekranı hiç kapamayacaktim yada riske atıp ekranı kapayıp şifre kalktım diye deneyecektim. Yarımsaat sonra ekranı kapattım. Şifre var gibi gözüküyordu fakat ekranı kaldırınca normal açılıyordu. Hatta kilit ekranında bildirim çekmecesi gelmiyordu, acil arama çıkıyordu sol altı çapraz kaydırınca.
Bi ara telefonu rootlayıp twrp ile bunu yapmayı deneyeceğim.

Üst Alt