Format atarken hata alıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Hikolar

Hikolar

Üye
    Konu Sahibi
Format atarken hata alıyorum
Herkese hayırlı sabahlar dilerim sizlere 3 ayrı sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

Resim olarak atıcam:

1.

2.

3.

Sorunum bu 3 resimden ibaret kısaca özet geçeyim.2gün önce windows 7 ultimate format dosyalarını indirdim ve usbye aktardım iso olarak laptopuma format attım fakat masaüstü bilgisayarıma format atarken 2.resimde takılıyor ve 3. Resimdeki gibide hata veriyor.Daha önceden masaüstü bilgisayarıma windows 7 kurdum 32 bit olarak.

Bilgisayarımda 1gb ram var.

Yardımcı olursanız sevinirim hayırlı forumlar dilerim.

irfandeveci

irfandeveci

Üye
indirdiğin isodan olabilir boot ederken farklı bi yazılım kullan ama en sağlıklısı dvd sürücüsünde at hiç bi sorun olmaz

Hikolar

Hikolar

Üye
    Konu Sahibi
Laptopumu fornatladim bi sorun olmadi isolarkende bi sorun olmamadigini dusunuyorum cunku ayni flasla laptopumu formatladim

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
Windows 8/8.1 'den mi 7'ye dönüyorsunuz ?

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Herkese hayırlı sabahlar dilerim sizlere 3 ayrı sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

Resim olarak atıcam:

1.

2.

3.

Sorunum bu 3 resimden ibaret kısaca özet geçeyim.2gün önce windows 7 ultimate format dosyalarını indirdim ve usbye aktardım iso olarak laptopuma format attım fakat masaüstü bilgisayarıma format atarken 2.resimde takılıyor ve 3. Resimdeki gibide hata veriyor.Daha önceden masaüstü bilgisayarıma windows 7 kurdum 32 bit olarak.

Bilgisayarımda 1gb ram var.

Yardımcı olursanız sevinirim hayırlı forumlar dilerim.

ÇÖZÜM

Eğer Windows 8 kurarken bu hatayı alıyorsanız;

Kod:
your pc needs to restart
please hold down the power button
paramaters:
0X0300F0103
0X756E6547
0X49656E69
0X6C65746E

Anakartınızın genellikle "Advanced" sekmesinde bulunan;

"Execute -Disable Bit Capability"
"Intel bit"
"protected memory"
"No-Execute Memory Protection"

başlılarından herhangi biriyle karşılaşacaksınız. Ayarlarını aktif hale (Enable) konumuna getirmeniz gerekmekte. Ardından tüm sanal ortamlarda rahatlıkla kurabilirsiniz. :tebessüm:

• Beğen
Tepkiler: hsyncmptr
Hikolar

Hikolar

Üye
    Konu Sahibi
Anakartımda o seçeneği bulamadım ama yeniden bakıcam önerilerini için teşekkür ederim.

Windows 7 üzerine windows 7 kurmaya çalışıyorum.

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
İlk defa mı format atıyorsunuz ?

Hikolar

Hikolar

Üye
    Konu Sahibi
Hayır daha öncede atmışlığım var fakat bu sorunla ilk defa karşılaştım arkadaşın dediği gibi anakart ayarlarını yapmaya çalışıcam

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
Ayarlara bakarken "Security Boot" gibi bir ayar görürseniz kapatın

Hikolar

Hikolar

Üye
    Konu Sahibi
Ayarlara bakıp sizi bilgilendireceğim yardımlarınız için teşekkür ederim.
ÇÖZÜM

Eğer Windows 8 kurarken bu hatayı alıyorsanız;

Kod:
your pc needs to restart
please hold down the power button
paramaters:
0X0300F0103
0X756E6547
0X49656E69
0X6C65746E

Anakartınızın genellikle "Advanced" sekmesinde bulunan;

"Execute -Disable Bit Capability"
"Intel bit"
"protected memory"
"No-Execute Memory Protection"

başlılarından herhangi biriyle karşılaşacaksınız. Ayarlarını aktif hale (Enable) konumuna getirmeniz gerekmekte. Ardından tüm sanal ortamlarda rahatlıkla kurabilirsiniz. :tebessüm:

1.

2.

3.

Dediğin gibi seçenekler bulamadım malesef.

Ayarlara bakarken "Security Boot" gibi bir ayar görürseniz kapatın

Öle bi ayarda göremedim sanırım bios çok eski farklı ayarlar yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.
Konuya bakarsanız sevinirim.

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
Format dosyalarını hangi programla Flash Belleğe yazdırdınız ?

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Ayarlara bakıp sizi bilgilendireceğim yardımlarınız için teşekkür ederim.

1.

2.

3.

Dediğin gibi seçenekler bulamadım malesef.

Öle bi ayarda göremedim sanırım bios çok eski farklı ayarlar yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.
Konuya bakarsanız sevinirim.

Bios ayarlarınızda Gelişmiş seçenekleri arasında No-Execute Memory Protection ayarını bulun ve bu ayarı Enable olarak değiştirin. Sonrasında bilgisayarınızı açın ve Virtualbox içindeki kurulumu yeniden çalıştırın. Sorunsuz devam ettiğini göreceksiniz.

Hikolar

Hikolar

Üye
    Konu Sahibi
Format dosyalarını hangi programla Flash Belleğe yazdırdınız ?

Windows 7 usb/dvd download tool bence dosyalarla bi alakası yok aynı dosyalarla başka bilgisayarada format attım.
Bios ayarlarınızda Gelişmiş seçenekleri arasında No-Execute Memory Protection ayarını bulun ve bu ayarı Enable olarak değiştirin. Sonrasında bilgisayarınızı açın ve Virtualbox içindeki kurulumu yeniden çalıştırın. Sorunsuz devam ettiğini göreceksiniz.

Gelişmiş ayarlara nasıl giricez bios

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
Windows 7 usb/dvd download tool bence dosyalarla bi alakası yok aynı dosyalarla başka bilgisayarada format attım.
Programdan şüphelenmiştim :islik Benim anlamadığım bir nokta var.Windows 7 ise neden Windows 8 logosu çıkıyor ayriyetten ben genellikle Flash Bellekle format atarım fakat 64/32 bit sorusunu normal format ekranında sorardı siyah ekranda değil.(Haksız çıkabilirim)

• Beğen
Tepkiler: Hikolar ve BLasTeaR
Hikolar

Hikolar

Üye
    Konu Sahibi
Windows 8 logosu çıkıyor ama windows 7 kuruyor buda ayrı bi komedi zaten :D

Bence bios ayarlarında bişey var

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
Sorun olmazsa indirdiğin adresi bana pm olarak atar mısın ? Ben de denemek istiyorum bakalım sorun neymiş.

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye

Gelişmiş ayarlara nasıl giricez bios
Programdan şüphelenmiştim :islik Benim anlamadığım bir nokta var.Windows 7 ise neden Windows 8 logosu çıkıyor ayriyetten ben genellikle Flash Bellekle format atarım fakat 64/32 bit sorusunu normal format ekranında sorardı siyah ekranda değil.(Haksız çıkabilirim)

Doğru ya.
iso kalıbı bozuk o yüzden düzgün stabil bir format atamıyorsun ..
Pm olarak verdiğim Win8 iso kalıbını ister usb'ye ister ister dvd'ye yolladığım yardımcı yazdırma program ile yazdırıp formatını atabilirsin..

Edit: Kurarken seçiyosun .. x86 veya 64 bit olarak.Anlarsın kurulumda zaten.

Sonradan gelen edit:

Pardon sonradan fark ettim, yanlış anlamışım.
Win7 Ultimate mi kurmak istiyorsun? @Hikolar

Win7 Ultimate'i kesinlikle önermem, neden dersen öncelikle sistemin yetersiz -ki bunu kurmak için iyi bir sistemin olması gerek o bir yana en son sürüm ve içinde bir ton gereksiz eklenti/yama vb var. O yüzden sistemin düşük ve son sürüm (Ultimate'i) kurmak bilgisayarını aşırı kasar.

Sana tavsiyem bir ev kullanıcısı olarak; Windows 7 Home Premium 32 Bit'i öneriyorum :oke:
Pm olarak sana bir link yollayacağım onu indirip kur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Hikolar ve hsyncmptr
Hikolar

Hikolar

Üye
    Konu Sahibi

Şimdide böle hata veriyo
Sağolasın kardeşim bekliyorum

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye