Flaşsız-Sertifikasız Symbian Anna, S^3, S60v3, S60v5 Hackleme (Videolu Anlatim)


kaanblood

Üye
bu tam olarak ne işe yarıyor? biraz cahilimde kusura bakmayın.
 

kenanan1

Üye
14.02.2012 - SYMBIAN BELLE DE DAHİLİ BİLEŞEN HATASI VERİYOR - BELLE İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR.

KONU 20 EYLÜL 2011 DE GÜNCELLENMİŞTİR
butarihten önceki tüm yorumları ve hataları yok sayabilirsiniz.

S60, S60v3, S60v5, S60 9.4, S^3, Symbian Anna,
N8 , C7 GİBİ KENDİ DAHİLİ HAFIZASI OLAN TELEFONLARDA SORUN YAŞAYAN ARKADAŞLAR İŞLEMLERİNİZİ DIŞARDAN TAKTIGINIZ BİR HAFIZA KARTI ÜZERİNDE YAPIN.. İŞLEMİNİZ BİTİNCE HAFIZA KARTINI ÇIKARABİLRSİNİZ İSTERSENİZ.

Öncelikle Dosyayı Aşağıdaki Eklentiden İndirin Daha Sonra Aşağıdaki Videoyu İzleyin (Ses Yok) . Daha Sonra Anlatılanları Uygulayın

[video=youtube;G-KIgJ1-cwA]

Tam Ekran Olarak İzleyin. Eğer Bağlantınız İyi ise 720p Hd olarak İzleyin.

( Bu işin mantığı şudur. Dr.Web bir antivirüs programı oldugundan telefonun tüm klasör ve dosyalarını silme , ekleme ve değiştirme özelliğine sahiptir. bizim yaptığımız ise Rompatcher dosyalarını sanki kendi silmiş gibi gösterip , aslında sildiği sonradan eklediğimiz virüs biz onları değiştirdiğimiz için Dr.Web tende Restore ( yani geri yükle ) diyerek bizim istediğimiz dosyaları gerekli yerlere koymasını saglıyoruz. )


1- Dr Web Klasörü - drweb-600-symbian-s60.sis - Bu virüs programını Telefonu Depolama modunda erişebildiğiniz Sürücüye kurun.. C:\ye kurmayın!;
Dr Web i çalıştırın Get licence keyden Demo alın ( basit bir işlem otomatik indiriyor zaten ) - ( Demo almak için istenen bilgileri sallasanızda olur )

2- Virüsler Klasörü - ( telefona kurmayın adı üstünde virüs ) . içindekileri oldugu gibi Dr Webi kurdugunuz Sürücüde bir klasöre koyun.Daha sonra Dr Webten Scan Custom Folder/File dan O virüsleri koydugunuz Klasörü seçin ( Menuden Select demeniz gerek ) . Sonra Start'a basın
Doğal olarak virüsleri bulacak tümünü secip Quaranti ( Karantina ) yı seçin.. İşlem bittikten sonra. Telefonu Depolama modunda bilgisayara bağlayın ve Private\20024113\Quarantine klasörüne gidin ve içindekileri silin.

3- Private Klasörleri - Dr Webi kurdugunuz Sürücü Harfine uyan klasöre girin ve Private\20024113\Quarantine nin içindeki dosyaları kopyalayın ve Dr webi kurdugunuz sürücüdeki Private\20024113\Quarantine klasörüne koyun.. ( klasör olarak kopyalamayın sadece 4 dosyayı kopyalayın ). Usb kablosunu çıkarın Dr.Web i açın Seçeneklerden Quarantinaya gidin Ordaki tüm dosyaları seçin (Select All) Restore basıyın. Bu işlem rompatcherin kurulması için gerekli dosyaları sisteme koyacaktır.. (İşlem başarılı ise o dosyalar 6 tane oluyor kendi kendine sonra bi işlem yapmadan kapatın dr.webi )

4-Rompatcher 3.1 Klasörü - İçindeki Rompatcheri C:\ ye kurun ;Rompatcherin Ne Olduğunu bilmiyorsanız . Rompatcheri açın Listedeki iki mavi seceneğinde üstüne tıklayarak yeşil hale getirin. Bu Şekilde tüm uygulamaları yükleyebilir ve Sistem dosyalarını görebilirsiniz.. eğer her telefonu açtıgınızda bununla ugraşmak istemezseniz listedeki secenekleri Add to Auto ile otomatik açılır yapabilirsiniz.

not1- N8 VEYA KENDİ DAHİLİ HAFIZASI OLAN TELEFONLARDA SORUN YAŞAYAN ARKADAŞLAR İŞLEMLERİNİZİ DIŞARDAN TAKTIGINIZ BİR HAFIZA KARTI ÜZERİNDE YAPIN.. İŞLEMİNİZ BİTİNCE HAFIZA KARTINI ÇIKARABİLRSİNİZ İSTERSENİZ.

not2- Bazı Antivirüs Programları Dosyanın içinde Kullanacağınız virüsleri otomatik siliyor olabilir. Dosyanın içindeki virüsler cep telefonları içindir bilgisayarınıza zarar vermez o yüzden işlemler sırasında antivirüs programınızı kapatmanızı öneririm.

not3- Rompatcher açtığımda bu hatayı alıyorum \sys\bin\Patcher*.LDD ve o 2 seçenek yeşil olmuyor X oluyor diyenler Restore yaparken Select All demeyi unutmuşsunuz . sadece en üstteki dosyayı Restore etmişsiniz . Select All Demeyi Unutmayın .
not4- Tüm anlatılanlar ve notlara rağmen yapamadıysanız birde Ovi suiti kapattıktan sonra deneyin.. Bazen Depolama modunda açsanızda Ovi Suite Depolama Modunu "Ovi moduna" çeviriyor.İşleminiz başarılı olduktan sonra Dr Web i kaldırabilirsiniz.


Son derece güzel anlatımınız ve paylaşımınız için teşekkür ederim. elinize ve emeğinize sağlık. Teşekkürler
 
Üst Alt