Fırtına koptu


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye


FENERBAHÇE’YE

Kulüp avukatı Burak Gemalmaz, Trabzonspor’un yurt dışındaki başvurularının haklı bulunması halinde bunun sonucu olarak hem Bordo-Mavililer’in şampiyon olacağını hem de Fenerbahçe’ye ceza verileceğini söyledi.

Bordo-Mavililer’in 2010-11 sezonundaki şampiyonluğun kendilerine verilmesi için yurt dışında başladığı girişimlerle ilgili olarak kulüp avukatı Burak Gemalmaz açıklamalarda bulundu. Gemalmaz, “TFF Amatör Disiplin Kurulu, PFDK ve Tahkim’in tersine şike yapan takımı bir alt lige düşürdü. Böylelikle TFF yargı kurulları içerisinde bile inanılmaz bir hukuki çelişki doğdu. Bu da Trabzonspor’un davasında haklı olduğunu teyit ediyor. Şayet AİHM bizi haklı bulursa, tazminata ve yargılamanın yeniden yapılmasına hükmedecek” ifadelerini kullandı.

‘Mevzuat değişebilir’

Burak Gemalmaz, yapılacak yeni yargılamada Tahkim Kurulu’nun, AİHM’in ihlal kararındaki noktalara uygun hareket etmesi gerekeceğini belirtti. Bunun neticesinde hem Trabzonspor’un şampiyon ilan edilmesi, hem de Fenerbahçe’ye ceza verilmesi gerektiğini dile getirdi. Ayrıca Tahkim Kurulu’yla ilgili mevzuatta da değişikliğe gidilmesinin gerekebileceğini sözlerine ekledi.

GALATASARAY’A


Genel Sekreter Hasan Yener, ilişkilerin gergin olduğu Galatasaray’a taş atarak, “Rüya takım diyorlardı. Açık ara önde gitmesi bekleniyordu. Görüldü ki diğer takımlardan farkı yok” ifadelerini kullandı.

Sadri Şener, önceki gün yaptığı açıklamada basının Galatasaray’ı “Rüya takım” olarak nitelendirmesine göndermede bulunmuş, “Ligde durum ortada. Galatasaray’ın rüyalığı işte...” demişti. Benzer bir açıklama bu kez Genel Sekreter Hasan Yener’den geldi. Yener, ligde kötü bir başlangıç yapmadıklarını söyleyerek, “Diğer takımlara baktığımızda, şu anda lider Galatasaray’la aramızda sadece 2 puanlık bir fark var. Özellikle Galatasaray için ‘rüya takım’ tabirleri kullanıldı. Açık ara önde gideceğini herkes bekliyordu ama görüldü ki Galatasaray’ın diğer takımlardan bir farkı yok” diye konuştu.

‘Olcan yılın golünü attı’

Yener, Trabzonspor’un giderek daha iyi olacağını belirterek, “Hem uzun süreli sakatlıklar, hem de maç günü yaşanan hastalıklar bizi zor durumda bıraktı. Ancak şampiyonluğun en büyük adaylarından biriyiz” dedi. Genel sekreter ayrıca, Olcan Adın’ın Kasımpaşa maçında attığı frikik golüyle ilgili olarak, “Bana göre sezonun en güzel golü” dedi.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt