Firefox Quantum ESR Desteği [ Tüm İşletim Sistemleri ]

Sponsorlu Bağlantılar

earlyhcore

earlyhcore

Üye
60 sürümü veriliptemi bitcek yoksa sonmu google bişey çıkmadı hiç
Malesef destek Ağustos ayında tamamen bitecek bununla ilgili olarak yazıyı güncelliyorum...
Ayrıca hatamı fark etmeme vesile olduğunuz için size çok teşşekkür ediyorum :tşk:
60 sürümü veriliptemi bitcek yoksa sonmu google bişey çıkmadı hiç

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
@earlyhcore 52.9.0 son olacak 5 Ağustosta bitecek ve destek kesilecek resmi açıklama böyle ama ne olacağı belli olmaz :hmmm

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
32 bit xp kullanıorum hata vermio tıklıorum çalıştır diorum ekrana hiç bişey çıkmıor kurulmuyor

Xp Firewall açık mı bir kontrol et.
Örneğin kapalıysa Java bile kuramıyorsun bazen, setup tepki vermiyor.

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Xp Firewall açık mı bir kontrol et.
Örneğin kapalıysa Java bile kuramıyorsun bazen, setup tepki vermiyor.
Hocam ESR sürümü özellikle xp ve vista içindi. Ancak benim gözümden kaçmış aceleden 60. sürümde destek kesilmiş.
Sorun 52 sürümü ile çözülüyor ve ağustos ayında destek bitecek, yazıyı baştan güncelledim, kusuruma bakmayın :)

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Hocam ESR sürümü özellikle xp ve vista içindi. Ancak benim gözümden kaçmış aceleden 60. sürümde destek kesilmiş.
Sorun 52 sürümü ile çözülüyor ve ağustos ayında destek bitecek, yazıyı baştan güncelledim, kusuruma bakmayın :)

Boşuna mı heyecanlandık şimdi. :ah :gul:

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Boşuna mı heyecanlandık şimdi. :ah :gul:
Yanlış alarm verdim :polis: :bangin: :alsana:
Ama bütün suç mozillada ESR özellikle xp kullanıcıları için destek vermekte idi.
60. sürümden itibaren 64 bir win 7 ve üstü gerektiriyor malesef :lamer:
Siz Xp mi kullanıyorsunuz :hmmm

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Siz Xp mi kullanıyorsunuz

Benim için çok değerli olan 2002 model bir masaüstü bilgisayarım var.Nostalji niyetine kullanıyorum ama tüm parçaları parlıyor.Hatta geçen yaz Amazon'dan EVGA GeForce 6200 AGP ekran kartı getirtmiştim.Orijinal USA, zaten artık üretilmiyor sıfırını son alanlardanım. :gul:

Onun işletim sistemi mecburen Windows Xp SP3 (Dark Edition v7)
En son yüklenebilen İE 8 artık hiçbir siteye girmiyor sayılır.
Opera, Chrome kasıyor.Bu Firefox haberine ondan sevinmiştim.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Opera, Chrome kasıyor.Bu Firefox haberine ondan sevinmiştim.
Dediğim gibi hocam adamlar karar değiştirmiş bu sürüm özellikle xp ciler için veli nimetti ama kararları böyle ne yapalım...
Merak ediyorum portable sürümü çıkacaktır yakında xp de çalışır belki :hmmm
Tabiki bunlar üretici tarafından editlenmediği için yapımcının vicdanına kalmış yinde denemek isterseniz.
Diğer bir sorunda 32 bit sistem de çalışmaya bilir. Uyumluluk modunu bir kurcalayın bir ihtimal işe yarayabilir.
Ama firefox öyle bir sistem ki ekran kartından, windows sürümünün her ayrıntısına kadar bilgi topluyor bir deneyin yinede...

Son düzenleme:
  • Beğen
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
@DeV/AsA Hocam sonuç alırsanız yazıya eklerim :)
Bu arada linkteki normal sürüm esr henüz portable çıkmadı.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
@DeV/AsA Hocam sonuç alırsanız yazıya eklerim :)
Bu arada linkteki normal sürüm esr henüz portable çıkmadı.

Tamam bu konu artık aklımda, Windows Xp SP3 32bit için en yüksek Firefox sürümü hangisi çalışırsa iletirim.

• Beğen

Cadillac34

Üye
O bilgisayarım diğer evde, gittiğimde bakarım, zaten format da atacaktım toplu bir güncelleme iyi olacak.
Kapersky antivirüs destekliyorsa format atmakla uğraşma. Kaspersky tek taramada format derdine son verir. Ama kurulumda programın boyutu çok büyük olduğu için ve de sistemi kastığı için kaldırmıştım.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve DeV/AsA
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Kapersky antivirüs destekliyorsa format atmakla uğraşma. Kaspersky tek taramada format derdine son verir. Ama kurulumda programın boyutu çok büyük olduğu için ve de sistemi kastığı için kaldırmıştım.
Hocam format sadece virüs için atılmaz. Bazı hataları eski sistemde formatla çözmek makbuldür :D

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34 ve DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye

Öneri için çok teşekkür ederim, ama format atma sebebim daha genel.Nostalji amaçlı zaten, hem Xp özlemimi gideriyorum hem de eski oyunları sorunsuz oynamak için kullanıyorum.En son sistem dosyalarını biraz hasara uğrattım, biraz da bazı programlardan ve artıklarından kurtulmak için en iyisi temiz bir kurulum, sonrasında da .NET Framework 3.5 vs. önemli yamalarıyla soluk aldırmak istiyorum.
Bazı hataları eski sistemde formatla çözmek makbuldür :D

Windows Xp ve format, ayrılmaz ikili. :D

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34 ve PALA.

Cadillac34

Üye
Rica ederim. Ama ben format atmakla uğraşamıyorum, vaktim olmuyor pek. Windows 7 ve Samsung Notebook kullanıyorum. Sistemde dahili Recovery programı olduğu için eski sistem format işleriyle uğraşmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
@DeV/AsA Hocam destekler muhtemelen macrium reftlect ile imaj al sorun yaşadın mı 5-10 dk içinde operasyon tamam :)

• Beğen
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Rica ederim. Ama ben format atmakla uğraşamıyorum, vaktim olmuyor pek. Windows 7 ve Samsung Notebook kullanıyorum. Sistemde dahili Recovery programı olduğu için eski sistem format işleriyle uğraşmıyorum.

Zaten meraklısı olmayan için tam bir işkence, ben zevk alıyorum orası ayrı.:kop:
Günümüz işletim sistemlerinin kolaylıkları yadsınamaz zaten.Büyük bir dertten kurtardı insanları.

Şunu şuraya koyayım da gözünüz şenlensin.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
@DeV/AsA format atmak xp den sonra bitti :)

Cadillac34

Üye
Zaten meraklısı olmayan için tam bir işkence, ben zevk alıyorum orası ayrı.:kop:
Günümüz işletim sistemlerinin kolaylıkları yadsınamaz zaten.Büyük bir dertten kurtardı insanları.

Şunu şuraya koyayım da gözünüz şenlensin.
Meraklı olup olmamakla alakası yok. Benim bilgisayar o sisteme ihtiyaç duymuyor. İstesem format atarım ve de format CD'si var.

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen