Firavun laneti korkuttu


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
aLone

aLone

Üye
Almanya'da bulunan Mısır Büyükelçiliği'ne gelen isimsiz bir paket, Mısır'dan çalınan Firavun'a ait kalıntının ortaya çıkmasını sağladı.

Çalınan parçanın geri gönderilmesinin nedeni ise paketin içindeki yazıdan anlaşıldı. Mısır'a yaptığı bir ziyaret sırasında Firavun'a ait kalıntının bir parçasını çalan Alman vatandaşının üvey oğlu, babalığının ölümü üzerine Firavun'un lanetine uğradıklarını düşünerek, çalınan parçadan kurtulmaya karar verdi. Berlin'deki Mısır Büyükelçiliği'ne gönderilen isimsiz bir paket ile ortaya çıkan olay, paketin içindeki not ile aydınlığa çıktı.


Notta, üvey babasının 2004 yılında Mısır'a yaptığı ziyaret sırasında Firavun'a ait pakette bulunan parçayı çaldığını ve Almanya'ya döndükten sonra hastalandığı ve sonunda da öldüğünü belirten şahıs, bu durumun Firavun'un laneti sebebiyle olduğunu düşündüğünü belirtiyor. Lanetin kendisine de geçmemesi için çalınan bu parçadan kurtulmak isteyen şahıs amacına ulaşırken, söz konusu parça yeniden Mısır'daki yerini aldı.


Öte yandan bir inanışa göre Firavun'un mezarını ya da mumyasını rahatsız eden Mısır'ın Firavunları tarafından lanetleniyor. Bu inanış 1922 yılında Tutankhanmun'un mezarının bulunması sonrasında, kazıyı gerçekleştiren Lord Carnarvon'un esrarengiz bir şekilde ölmesi üzerine daha da güçlendi.
 
çeşnibahar

çeşnibahar

Üye
tutankhanmun'un lanetini biliyordum ama buu duymamıştım.. :hmmm teşekkürler.. ;)
 
aLone

aLone

Üye
bnmde ilgincime gitti rica ederim
 
Bora

Bora

Üye
:hmmm
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt