Fındık In Faydaları


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hikmet366

hikmet366

Üye
FINDIK:

Demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi mineraller, Protein ve E vitamini açısından oldukça zengin bir besin olan fındık, kalp ve damar sağlığı için çok önemli olan doymamış yağ açısından da zengindir. Ayrıca, B grubu vitaminler bakımından da zengindir.

Fındığın Faydaları:

Çok iyi bir enerji kaynağıdır. Vücuda güç ve enerji verir. Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Fındık, kalp ve damar sağlığı açısından çok faydalıdır. Kolesterolü düşürür. Kalp ritmini ayarlamaya yardımcı olur. Düzenli olarak her gün fındık yemek Kalp krizi geçirme riskini azaltmakta çok etkilidir. Kansızlığa iyi gelir. Vücut ve kemik gelişimini destekler. Hamilelerin hem kendileri için hem de doğacak çocuk için fındık yemeleri çok faydalıdır. Cinsel gücü arttırır. Varislere iyi gelir. Fındık, soğuk algınlığı ve akciğer hastalıklarına da faydalıdır. Ayrıca, cildi güzelleştirir.

Fındık Nasıl Kullanılır?

Fındık yaş ve kuru olarak tüketilebilir. Fındığın yağı da tüketilir. Yaş fındık fazla yenirse ishal yapar. Fındık yağı böbrek taşlarını ve kumunu düşürmeye yardımcı olur. Böbrek ağrılarına iyi gelir. Ayrıca, bağırsak kurtlarını düşürür. Bununla birlikte, yüksek tansiyon ve midesinden şikâyeti olanların fazla kullanmamaları tavsiye edilir.
 


BYFECI

BYFECI

Üye
:tşk: fındık severim.
 
Joker

Joker

Emekli Yönetici
:tşk:
 
ka_za

ka_za

Üye
Fındığın yarari diyince erkeklerin %90 ının aklina ayni sey geliyor neden acaba :)
 
ahmetkartal

ahmetkartal

Üye
samsunda'damı yetiştiriyor bilgi için :tşk:
 

_YldZEneS_

Üye
Bizim buralardada yetişir
:tşk:
 
Akıncı

Akıncı

Üye
:tşk:
 

eren366

Üye
Fındık Hergün YERim :tşk:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt