Eve İnternet Alacağım Yardıma İhtiyacım Var?

Sponsorlu Bağlantılar

phasan

phasan

Üye
İzmirde falan vardı kendi alt yapıları. Türknet maksimum 35 verir sana tahmini 30 civarı alırsın en az kablolu bağlantıda. Benim belgeler bu sabah ellerine ulaştı daha sisteme atacaklar telekoma gidecrk onaylanacak vs vs bakalım kaç gün sürecek
2 hafta bulur

Sony Xperia XZ Premium cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Bu gün aradılar son onay için 48 saat içerisinde geçiş olacakmış bakalım testlerimi yapıp son görüşümü yazacağım

• Beğen
Tepkiler: phasan
phasan

phasan

Üye
Bu gün aradılar son onay için 48 saat içerisinde geçiş olacakmış bakalım testlerimi yapıp son görüşümü yazacağım
Bekliyorum

aozaslan66

Üye
arkadaşlar davet kodunu kullanarak üye olun birer ay ücretsiz kullanalım

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Geçişim yapıldı şu an. Ttneti kullanamıyorum ama 30 dk dır Türknetten şifre ve kullanıcı adı da gelmedi bakalım ne zaman gelecek

phasan

phasan

Üye
Geçişim yapıldı şu an. Ttneti kullanamıyorum ama 30 dk dır Türknetten şifre ve kullanıcı adı da gelmedi bakalım ne zaman gelecek
Müşteri hizmetlerine bi yazın belki fayda olur

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
[QUOTE="phasan, post: 8036851, member:
Kullanıcı adı ve şifreyi mail atmışlar sms gelmemiş

Vaadedilen maximum hız 35 Mbit Speedtest te max 34.50 33.50 seviyelerini gördüm kablolu bağlantı ile.
Sözleşmemde yazan değerler: Download 35 mbit maksimum Aknsiz ve 3 Mbit upload

Speestest sonuçları vaat edilenin çok az bir değer altında gayet iyi. Ttnet te 24 veriliyordu 18 anca alıyordum hızımda 2 kat artış söz konusu

Vaat edilen yukarıda yazıyor sonuçlarda aşağıda bence gayet başarılı...
----
Download max: 33.61
Upload max: 2.87
Sunucu: Türk Telekom kocaeli
Ping: 15ms
----
Download max: 33.54
Ping: 7Ms
Sunucu: Türknet İstanbul
----
Max Download : 33.39 arada 29 lar göründü
Upload max: 2.92
Ping:11Ms
Sunucu: Vodafone Europe
----
Max Download: 33.53
Max upload: 2.89
Ping: 8Ms
Sunucu: Radore
---
Max download: 33.5
Max upload: 2.85
Ping: 44Ms
Sunucu: Türkcell Superonline
---
Max upload: 2.90
Sunucu: İnternetten Teknoloji Ltd şti Gebze

Aksini belirtmediklerim İstanbul lokasyonlu sunucular.

Genel olarka sıkıntısız bir süreç oldu geçiş bende. En baştan özetlemek gerekirse Geçen hafta perşembe günü belgeleri kargoladım cuma ellerine ulaştı cumartesi günü son teyit için arandım onay verdim. Pazartesi(bu gün) Saat 18.40 civarı Türk telekomdaki aboneliğim iptal edildi ve internet ile telefon erişimim kapandı ( telefon sabahtan beri kapalıymış çok kullanmıyoruz) saat 21.25 gibi kullanıcı adım ve şifrem bana e posta ile gönderilmiş. SMS gelir diye bekliyordum ama mail gelmiş ondan dolayı geç fark ettim. Gelen kullanıcı adı ve şifreyi modeme yazmadan ev telefonu kullanılamıyormuş maile not atmışlar. Girdim aktif ama şu anda kimi ararsam arayayım meşgul düşüyor neden bilmiyorum bi bakmam lazım. İnternet açısından bir sorunum olmadı. Süreçler gayet hızlı ve sorunsuz ilerledi. Yukarıdaki sonuçlara gayet değerdi yani sıkıntısız olması tek sorunum şu an ev telefonunda var. Cep telefonumdan evi arayabiliyorum fakat evden arama yapamıyorum nedense onunla ilgili bi görüşme yapacağım. Sorun çıkacağını hiç sanmıyorum. Açıkçası sorunlu bir süreç olur diye düşünürken tek telefonda ufak sıkıntı çıkması beni şaşırttı. Telekoma bağlatırken bi ton sorun yaşadım şimdi telekom alt yapısındaki bir firmada neler olur diye düşünürken gerçekten beni şaşırttılar. Tavsiye eder miyim diye sorarsanız TTNET vb den geçişlerde EVET ederim ama sıfırdan alıcaz hat yok derseniz birşey diyemem çünkü sıfırdan açtırmadım hattım vardı. Tahminim ve araştırma sonucuma dayanarak sıfırdan alacaklara şunu söyleyebilirim: Alt yapıları varsa sıkıntı yaşamazsınız eğer yoksa Türk telekoma başvuru yapan biri ile aynı süreci yaşarsınız. Aknsiz hızlı kullanım için değer mi değer

Umarım bu son derlemem herkese ufakta olsa bir fikir verir.

Geçiş sıfırdan açtırma vs yapacak kişiler eğer aşağıdaki linke girip başvuru yaparlarsa hem kendileri hem ben 1 ay ücretsiz kullanım kazanıyoruz. Aşağıdaki link ile işlem yaparsanız karşılıklı kazanmış oluruz.

Umarım karar vermenizde faydalı olmuştur.

Son olarak şunu da belirteyim. Geçiş sürecinde çok fazla arandım. Taahüt oldupundan bozulmaması için başvuru görüşmesinden 1 hafta sonra gönderdim bu süreçte 3 kere ne zaman göndereceksiniz diye aradılar bı biraz rahatsız edici oldu yoğun anıma denk geldiğinden dolayı

phasan

phasan

Üye
[QUOTE="phasan, post: 8036851, member:
Kullanıcı adı ve şifreyi mail atmışlar sms gelmemiş

Vaadedilen maximum hız 35 Mbit Speedtest te max 34.50 33.50 seviyelerini gördüm kablolu bağlantı ile.
Sözleşmemde yazan değerler: Download 35 mbit maksimum Aknsiz ve 3 Mbit upload

Speestest sonuçları vaat edilenin çok az bir değer altında gayet iyi. Ttnet te 24 veriliyordu 18 anca alıyordum hızımda 2 kat artış söz konusu

Vaat edilen yukarıda yazıyor sonuçlarda aşağıda bence gayet başarılı...
----
Download max: 33.61
Sunucu: Türk Telekom kocaeli
Ping: 15ms
----
Download max: 33.54
Sunucu: Türknet İstanbul
----
Max Download : 33.39 arada 29 lar göründü
Upload max: 2.92
Ping:11Ms
Sunucu: Vodafone Europe
----
Max upload: 2.89
Ping: 8Ms
Sunucu: Radore
---
Max download: 33.5
Max upload: 2.85
Ping: 44Ms
Sunucu: Türkcell Superonline
---
Max upload: 2.90
Sunucu: İnternetten Teknoloji Ltd şti Gebze

Aksini belirtmediklerim İstanbul lokasyonlu sunucular.

Genel olarka sıkıntısız bir süreç oldu geçiş bende. En baştan özetlemek gerekirse Geçen hafta perşembe günü belgeleri kargoladım cuma ellerine ulaştı cumartesi günü son teyit için arandım onay verdim. Pazartesi(bu gün) Saat 18.40 civarı Türk telekomdaki aboneliğim iptal edildi ve internet ile telefon erişimim kapandı ( telefon sabahtan beri kapalıymış çok kullanmıyoruz) saat 21.25 gibi kullanıcı adım ve şifrem bana e posta ile gönderilmiş. SMS gelir diye bekliyordum ama mail gelmiş ondan dolayı geç fark ettim. Gelen kullanıcı adı ve şifreyi modeme yazmadan ev telefonu kullanılamıyormuş maile not atmışlar. Girdim aktif ama şu anda kimi ararsam arayayım meşgul düşüyor neden bilmiyorum bi bakmam lazım. İnternet açısından bir sorunum olmadı. Süreçler gayet hızlı ve sorunsuz ilerledi. Yukarıdaki sonuçlara gayet değerdi yani sıkıntısız olması tek sorunum şu an ev telefonunda var. Cep telefonumdan evi arayabiliyorum fakat evden arama yapamıyorum nedense onunla ilgili bi görüşme yapacağım. Sorun çıkacağını hiç sanmıyorum. Açıkçası sorunlu bir süreç olur diye düşünürken tek telefonda ufak sıkıntı çıkması beni şaşırttı. Telekoma bağlatırken bi ton sorun yaşadım şimdi telekom alt yapısındaki bir firmada neler olur diye düşünürken gerçekten beni şaşırttılar. Tavsiye eder miyim diye sorarsanız TTNET vb den geçişlerde EVET ederim ama sıfırdan alıcaz hat yok derseniz birşey diyemem çünkü sıfırdan açtırmadım hattım vardı. Tahminim ve araştırma sonucuma dayanarak sıfırdan alacaklara şunu söyleyebilirim: Alt yapıları varsa sıkıntı yaşamazsınız eğer yoksa Türk telekoma başvuru yapan biri ile aynı süreci yaşarsınız. Aknsiz hızlı kullanım için değer mi değer

Umarım bu son derlemem herkese ufakta olsa bir fikir verir.

Geçiş sıfırdan açtırma vs yapacak kişiler eğer aşağıdaki linke girip başvuru yaparlarsa hem kendileri hem ben 1 ay ücretsiz kullanım kazanıyoruz. Aşağıdaki link ile işlem yaparsanız karşılıklı kazanmış oluruz.

Umarım karar vermenizde faydalı olmuştur.

Son olarak şunu da belirteyim. Geçiş sürecinde çok fazla arandım. Taahüt oldupundan bozulmaması için başvuru görüşmesinden 1 hafta sonra gönderdim bu süreçte 3 kere ne zaman göndereceksiniz diye aradılar bı biraz rahatsız edici oldu yoğun anıma denk geldiğinden dolayı
Hayırlı olsun buda benim ttnet hım

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Hayırlı olsun buda benim ttnet hım

Teşekkürler
OİM den bildirim yolladım 15 20 dk geçti ev telefonuda düzeldi şu an herşey sorunsuz çalışıyor:)

phasan

phasan

Üye
Teşekkürler
OİM den bildirim yolladım 15 20 dk geçti ev telefonuda düzeldi şu an herşey sorunsuz çalışıyor:)
Umarım hep sorunsuz olur

aozaslan66

Üye
uzun bir süreçten sonra nihayet(ttnet iki defa zorluk çıkardı)turknete bağlandım.modemi kendim kurdum.iki cep telefonu ve kablosuz laptoptan ilk hız testim. 32,5 mb.inşallah sonuna kadar böyle gider

phasan

phasan

Üye
uzun bir süreçten sonra nihayet(ttnet iki defa zorluk çıkardı)turknete bağlandım.modemi kendim kurdum.iki cep telefonu ve kablosuz laptoptan ilk hız testim. 32,5 mb.inşallah sonuna kadar böyle gider

Evde internet olmasa bir denerdim ama internet var evde ttnet

phasan

phasan

Üye

Nasıl kullanımı bi kaç gundur kullanıyorsun

aozaslan66

Üye
18 gün oldu bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım.hız testinde kablosuz olarak 32 mb altınada düşmedim

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
Alla'ın cezası ttnet, eylülde yani modem ve 24mbit verince tahattüt yenilemiş, babam konuşmuştu hatırlamıyor dediler mi bu konu ile ilgili bir şey. ayın 25 günü video oynatmaz rezil kepaze.
480p de 10 mbit hız verir(nadirdir genelde 2-3), 720p yaparsın 200 300 kbps ye düşer.
zaten artık 4k videolar piyasaya sunulmaya başladı biz hala 480p de bile kasarak izliyoruz..

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
goldmobile

goldmobile

Üye
istanbul gibi büyük yerdeysen turknet interneti evine kadar çeker ama benim gibi samsun gibi bir ilde yaşıyor isen turk telekom geliyor kutudan 1 kablo çıkarıyor o kabloyu evine taşıyıp modem ayarlarını yapmak zorunda kalırsın. ben hepsini bildiğim için bunu kendime sıkıntı etmedim .ve turknet'e geçtim 12 13 mps hız alıyorum kayıplar var ama bunu sıkıntı etmiyorum. 4k filimi rahatlıkla izleyebiliyorum. ve aylık 150 -200 gb arası internet kullanıyorum akk yok tahahut yok 60 tlye.

ve şuanda kadar en fazla 700 gb kullanabildim.
Ben de evde internet istiyorum İstanbul'da
Bir kaç tane sağlayıcyla görüştüm ancak sadece ttnetin altyapısı mevcut bizim binada. ttnet fiyatları uygun ama 24 ay taüt olduğunu için istemedim ama sizin sağlayıcı da iyi taütsüz. Ondan da sorarım

MaxipmaN

Üye
zaten artık 4k videolar piyasaya sunulmaya başladı biz hala 480p de bile kasarak izliyoruz..
videoyu açınca 480p ye tıklayıp otomatikten çıkarmaktan bıktım. 360p olmasın da takılırsa söver çıkarım diyorum.

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
videoyu açınca 480p ye tıklayıp otomatikten çıkarmaktan bıktım. 360p olmasın da takılırsa söver çıkarım diyorum.
bazen 144p de bile açıyorum ben hiç donmamasını istiyorsam

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
phasan

phasan

Üye
Ben hd video açıyorum o donma olayı bazen sitenin yoğunluğuna gore değişebiliyor
bazen 144p de bile açıyorum ben hiç donmamasını istiyorsam

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu

Üst Alt