ETS 2' yi Nasıl Stabil Oynarsınız ?

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
ETS 2' yi Nasıl Stabil Oynarsınız ?
Merhaba arkadaşlar , hepimizin bildiği çok popüler olan euro truck simulator 2' yi sisteminiz düşük olsa bile stabil bir şekilde (kasma donma olmadan) oynamayı anlatacağım .

Öncelikle Msi afterburner programını kendi sitesine giderek indiriyoruz .

Programı kurduktan sonra açıyoruz (Yönetici izni isteyecektir evet' e tıklayarak izin verin)
Bizi şu şekilde bir ekran karşılayacak :
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

ŞimdiEts2' ye girin ve sol üst köşede çıkacak değerlere dikkat edin. Aklınızın bir köşesine yazın .

Bu değerler şunları ifade eder:

GPU : GPU sıcaklığı , Gpu kullanım yüzdesi , gpu çekirdek hızı , fan çalışma oranı , fan dönüş hızı rpm
MEM: (Burası ekran kartı ram bilgileri içerir.) Ram kullanım miktarı , ram çalışma hızı
CPU : İşlemci kullanımı sıcaklığı vs bilgisi bulunur .
RAM : Ram kullanım miktarı
D3D9 (Burası değişebilir) : Oyundaki FPS ' i gösterir.

Bunları anlattığımıza göre geri gelelim . Msi After burner ekranımıza

Burada bilmemiz gereken önemli tanımlar mevcut .
Core clock (Mhz) : Bu ekran kartının çekirdek hız değeridir sakın bu değeri oynamayın . Ekran kartınız yanabilir. :oku:polis:
Memory clock (Mhz) : Bu değeri ekran kartınızın ram' inin çalışma hızını gösterir.
Fan speed % : Adından da belli fan'ın çalışma hızını belirler .

Evet, bu değerlerin anlamı öğrendikten sonra gelelim daha fazla FPS almaya .
İlk olarak:
Fan speed ' in sonundaki auto yazısına tıklayarak fan hızını maunel ayarlamaya moduna alıyoruz ve fan speed çubuğu sağa kaydırarak %50 gibi bir değere getiriyoruz.
İkinci aşamada ise :
Memory clock (Mhz) değerinin çubuğunu en sağa çekiyoruz bu olay bizim Fps değerimizi artıracak .
Onay tuşuna basıp ayarları uyguluyoruz .

Ets2' nin görüntü ayarlarından dikey yönlü eşitlemeyi : Tasarruflu olarak yapın . Bu sayede oyun 30 FPS 'den fazla fps değerinde görüntü oluşturmayacaktır ve ekran kartımızı yormamış olacağız .

Msi AfterBurner kullanarak her oyunda 20-25 Fps fazla almanız mümkündür .
Core clock değerini kesinlikle oynamayın .
@Kavalcılı Köyün Faresi senin için uğraştım ha .

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
  • Şaşırdım
Tepkiler: Dizzy42, TheNightMare., Cadillac34 ve 4 diğerleri

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
AMD Radeon R5 M430 2GB VRAM , Intel® Core™ i5-7200U 2.5GHz İşlemci , Intel HD Grafik Kartı 620 , 128GB SSD + 1TB 5400Rpm 2.5" SATA , 8GB DDR4 , sistem özelliklerim. oynarken üstten ve alttan siyah bant olacak şekilde nasıl ayarlayabilirim? lenovo laptop kullanıyorum.

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
bir de ben programı açıyorum ama üstte değerler çıkmıyor.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
AMD Radeon R5 M430 2GB VRAM , Intel® Core™ i5-7200U 2.5GHz İşlemci , Intel HD Grafik Kartı 620 , 128GB SSD + 1TB 5400Rpm 2.5" SATA , 8GB DDR4 , sistem özelliklerim. oynarken üstten ve alttan siyah bant olacak şekilde nasıl ayarlayabilirim? lenovo laptop kullanıyorum.
Ekranı iyice minimize etmek için mönitörün ayarlarından çözünürlüğünü düşürmeniz gerekir . Mesela siz 640x480 seçtiğiniz oyunun çözünürlüğü lakin mönitör halen 1920x1080 e görüntüyü adapte edecektir . Bunun için öncelikle masaüstünde sağ tıklayarak çözünürlük kısmından 640x480 ayarlamanız ardından mönitörün yanında bulunan tuşlar vasıtasıyla mönitörün ayarlarından çözünürlüğünü 640x480 ayarlamanız gerekir . Lakin siz laptop kullandığınız için olacağını sanmıyorum .

Laptoplarda karşılaşılan bir durum ise harici ekran kartının kullanım için seçili olmaması . Kullanıcı bu harici ekran kartını ayarlardan kullanmak için seçmezse sistem sizde dahili olan intel hd 620 yi kullanacaktır . Biraz araştırın ve kontrol edin .

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Ets2 başlarken size hangi modda açacağını soran seçenekler geliyor mu ?

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
Ekranı iyice minimize etmek için mönitörün ayarlarından çözünürlüğünü düşürmeniz gerekir . Mesela siz 640x480 seçtiğiniz oyunun çözünürlüğü lakin mönitör halen 1920x1080 e görüntüyü adapte edecektir . Bunun için öncelikle masaüstünde sağ tıklayarak çözünürlük kısmından 640x480 ayarlamanız ardından mönitörün yanında bulunan tuşlar vasıtasıyla mönitörün ayarlarından çözünürlüğünü 640x480 ayarlamanız gerekir . Lakin siz laptop kullandığınız için olacağını sanmıyorum .

Laptoplarda karşılaşılan bir durum ise harici ekran kartının kullanım için seçili olmaması . Kullanıcı bu harici ekran kartını ayarlardan kullanmak için seçmezse sistem sizde dahili olan intel hd 620 yi kullanacaktır . Biraz araştırın ve kontrol edin .
Teşekkürler
Ets2 başlarken size hangi modda açacağını soran seçenekler geliyor mu ?
hayır gelmiyor

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK