Eski Bilgisayarıma Hangi İşletim Sistemi Daha İyi Olur ?

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Win 7 starter tavsiye olunur. Ben hep eski bilgisayarlara starter kurarım. Mümkünse donanım yükseltip win10'a geçmelisin. 4 gb ram + ssd yeter senin için .
Ssd ' ye bile gerek yok . Sürücü bulabilirse direkt geçsin.

Cihandar

Cihandar

Üye
win10 için ssd gerekli

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hocam DDR2 imiş benim ramlar. Ona göre bi link verirmisiniz
Mesaj birleştirildi:

Ne sürucusü hocam
Win 10 geçmeyi hedeflersen ekran kartı , ses vb. Sürücüleri bulman gerekir . Yoksa boş yere uğraşırsın.

• Beğen
Tepkiler: mta122003
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Win 10 geçmeyi hedeflersen ekran kartı , ses vb. Sürücüleri bulman gerekir . Yoksa boş yere uğraşırsın.
Hocam zaten ekran kartı için nvidianın sitesinden indiriyorum game driver indiriyorum ekran kartını öyle tanıyor
Mesaj birleştirildi:

Bu arada daha yeni Windows 8.1 den Windows 10 Home'a geçtim. Windows 8.1 de Kmspico ile etkinleştirmiştim. Windows 10a geçince kurulum ekranında ürün anahtarım yok dememe rağmen windows etkinleştirildi diyor. Halbuki temiz bi kurulum yaptım

PALA.

PALA.

Üye
Win 7 starter tavsiye olunur. Ben hep eski bilgisayarlara starter kurarım. Mümkünse donanım yükseltip win10'a geçmelisin. 4 gb ram + ssd yeter senin için .
4 gb ram varmış starter olmaz, ssd şart değil ama olursa tadından yenmez.
Mesaj birleştirildi:

Hocam zaten ekran kartı için nvidianın sitesinden indiriyorum game driver indiriyorum ekran kartını öyle tanıyor
Mesaj birleştirildi:

Bu arada daha yeni Windows 8.1 den Windows 10 Home'a geçtim. Windows 8.1 de Kmspico ile etkinleştirmiştim. Windows 10a geçince kurulum ekranında ürün anahtarım yok dememe rağmen windows etkinleştirildi diyor. Halbuki temiz bi kurulum yaptım
Önceden w7 kullanırken w10 yükseltme kampanyasından yararlanmış olabilirsin.

• Beğen
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
4 gb ram varmış starter olmaz, ssd şart değil ama olursa tadından yenmez.
Mesaj birleştirildi:

Önceden w7 kullanırken w10 yükseltme kampanyasından yararlanmış olabilirsin.
Sanmıyorum, daha dün laptopa aynı microsoft hesabından oturum açtım sonra kapadım. Bugünde bunu kurdum bi baktım etkinleştirildi

PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve mta122003
PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Hocam tamam da etkinleşiyosa formata rağmen virüs kalmış demektir yada bi kalıntı
Hayır dijital bir lisans tanımlamıştır microsoft kullanabilirsin.
Muhtemelen w10 ücretsiz olduğu zamanlarda w7- 8 - 8.1 den geçiş yapılmıştır...

• Beğen
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Hayır dijital bir lisans tanımlamıştır microsoft kullanabilirsin.
Muhtemelen w10 ücretsiz olduğu zamanlarda w7- 8 - 8.1 den geçiş yapılmıştır...
Benim de anlatmak istediğim öyle bişey olsa dün laptop a da format attım Windows 10 pro kurdum ve microsoft hesabimla bagladim o zamanda ayni şey olurdu

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Windows ayarlarından: Etkinleştirme bölüme girdiğinizde, "Windows Microsoft hesabınıza bağlı dijital lisans ile etkinleştirildi" şeklinde yazıyor mu?

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Windows ayarlarından: Etkinleştirme bölüme girdiğinizde, "Windows Microsoft hesabınıza bağlı dijital lisans ile etkinleştirildi" şeklinde yazıyor mu?
"Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi" yazıyor hocam

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Resimdeki'nden farklı olarak mı yazıyor?
Evet hocam, orda sadece "Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi" diyor. Kmspiconun kalıntısi mı oldu noldu. Yada kurulum yaparken internetten key denemiştim olmamıştı sonradan işe mi yaradı ney ya

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Evet hocam, orda sadece "Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi" diyor. Kmspiconun kalıntısi mı oldu noldu. Yada kurulum yaparken internetten key denemiştim olmamıştı sonradan işe mi yaradı ney ya
Bu bir sorun değil. Etkinleştirme kodu Microsoft hesabınıza kaydedilmiş. Bu sayede her temiz kurulum yaptığınızda, Microsoft hesabınız ile Windows'u etkinleştirebilirsiniz.

• Beğen
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Bu bir sorun değil. Etkinleştirme kodu Microsoft hesabınıza kaydedilmiş. Bu sayede her temiz kurulum yaptığınızda, Microsoft hesabınız ile Windows'u etkinleştirebilirsiniz.
E hocam dün abimin laptop a windows 10 pro kurdum. Kmspico ile yaptım kendi pc me daha bişey yapmadım hatta onu kurmuycaktım ama otomatik aktif oldu

PALA.

PALA.

Üye
Benim de anlatmak istediğim öyle bişey olsa dün laptop a da format attım Windows 10 pro kurdum ve microsoft hesabimla bagladim o zamanda ayni şey olurdu
Acaba nerede anlaşamıyoruz ?
W10 home lisansıyla Pro etkinleşmez, tersi şekilde Pro lisans ile Home(veya başka ürün paketi) etkinleşmez.

Kullandığın cihazda eskiden muhtemelen w7 home veya w8 home vardı ve w10 home sürümüne ilk çıktığı bedava olduğu yıllarda yükseltilmiş. Pro ya istesende yükseltemezsin. Ayrıca kms sadece sistemi 3-6 aylık periyotta deneme modunda çalıştırır, verim için standart bir lisans alınmalıdır.
Yani baştan home kullanmayıp, pro yüklediğin için kms ile oyalanıp durdun yıllarca...

Şanslısın Home lisansın varmış güle güle kullan.
Almaya kalksan, bulması zordur home lisansı 100 lira isterler ama pro lisansını 3-5 liraya bile bulursun. Daha az gereksiz özellik var, daha fazla performans var.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve mta122003

Üst Alt