Eski Bilgisayarıma Hangi İşletim Sistemi Daha İyi Olur ?

Sponsorlu Bağlantılar

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Eski Bilgisayarıma Hangi İşletim Sistemi Daha İyi Olur ?
Merhaba, eski bir bilgisayara sahibim. Şuan da kullandığım sistem Windows 8.1 , gayet rahat. Ama benim merakım şu. Oyunlarda ve günlük kullanımda benim donanımlarıma hangi işletim sistemi daha iyi olur. Oynadığım bi Cs:Go var zaten. Yeniden Windows 8.1 kuruym deseem, vallaha bilmiyorum sade olsun oyunlarda bi tık daha iyi olsun bana yeter. Yazın bi işe girip en azından sistemi bi tık daha iyi yaparım diyordum o da yalan oldu. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim :)

• Ekran Kartı : Nvidia GT430
  • İşlemci : Intel(R) Core(TM) 2 CPU 6300 @ 1,86GHz 1,87 GHz
  • Sistem Türü : 64 Bit
  • RAM miktarı : 4,00 GB

Son düzenleme:

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Merhaba, eski bir bilgisayara sahibim. Şuan da kullandığım sistem Windows 8.1 , gayet rahat. Ama benim merakım şu. Oyunlarda ve günlük kullanımda benim donanımlarıma hangi işletim sistemi daha iyi olur. Oynadığım bi Cs:Go var zaten. Yeniden Windows 8.1 kuruym deseem, vallaha bilmiyorum sade olsun oyunlarda bi tık daha iyi olsun bana yeter. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim :)

• Ekran Kartı : Nvidia GT430
  • İşlemci : Intel(R) Core(TM) 2 CPU 6300 @ 1,86GHz 1,87 GHz
  • Sistem Türü : 64 Bit
  • RAM miktarı : 4,00 GB
Win7 Ultimate. Öneririm.

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
O işlemciyle çok perfonmans artış bekleme. Hatta hiç olmaz. Eşeğe ferrari yazsan da değişmez.
Tamam hocam onu biliyorum da. En azından bi tık daha fps yükseltse yine yeter.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Windows 10, ile Her anlamda Güncel olduğu için daha iyi verim alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10, ile Her anlamda Güncel olduğu için daha iyi verim alabilirsiniz.
Hocam onda da pek üstün performans alınamıyor diyolar. Arkaplanda çok uygulama çalıştıriyo diyolar. Windows 10 un hangi sürumü

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Hocam onda da pek üstün performans alınamıyor diyolar. Arkaplanda çok uygulama çalıştıriyo diyolar. Windows 10 un hangi sürumü
Arka Planda çalışan çok fazla bir Uygulama yok. 4 GB Ram yeterli seviyede olur zaten. Windows 10 PRO sürümünü deneyebilirsiniz.

PALA.

PALA.

Üye
Home lisansınız varsa kullanın, hiç lisans yoksa uygun fiyata Pro satın alıp rahat kullanırsınız.
Biraz sabredip windows 10 2004 sürümünün çıkmasını beklemenizi öneririm, temel özellikler için 1607 iyidir, daha az kaynak kullanır.

• Beğen
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Home lisansınız varsa kullanın, hiç lisans yoksa uygun fiyata Pro satın alıp rahat kullanırsınız.
Biraz sabredip windows 10 2004 sürümünün çıkmasını beklemenizi öneririm, temel özellikler için 1607 iyidir, daha az kaynak kullanır.
Hocam lisansım yok, Pro sürümünü kaldırır inşAllah. 2004 sürümü ne zaman çıkacak? Birde şuan 1904 sürümü var sanırsam. O iyi değil mi?

PALA.

PALA.

Üye
Hocam lisansım yok, Pro sürümünü kaldırır inşAllah. 2004 sürümü ne zaman çıkacak? Birde şuan 1904 sürümü var sanırsam. O iyi değil mi?
O zaman uygun fiyatlı Pro lisans alın. Gittigidiyorda 3-5 liraya bile bulunabiliyor.
2004 normalde çıkmış olacaktı, galiba koronadan dolayı biraz çıkacak şuan 1909 var. Bundan daha düşük özellikli cihaza 1607 yükledim güzel verimli çalışıyor. Format sonrası eksik sürücüleri yükledikten sonra güncellemeyi ve defenderi kapatın öyle daha istikrarlı oluyor.
Pro da Home sürümünde olmayan bazı ek özellikler var, kaynak kullanımı bir tık fazla olsada ince ayar yapıp kapatılabilir.

• Beğen
mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
O zaman uygun fiyatlı Pro lisans alın. Gittigidiyorda 3-5 liraya bile bulunabiliyor.
2004 normalde çıkmış olacaktı, galiba koronadan dolayı biraz çıkacak şuan 1909 var. Bundan daha düşük özellikli cihaza 1607 yükledim güzel verimli çalışıyor. Format sonrası eksik sürücüleri yükledikten sonra güncellemeyi ve defenderi kapatın öyle daha istikrarlı oluyor.
Mesaj birleştirildi:

Hocam güncellemeyi kapatırim da defender ı kapatmak sıkıntı olmaz mı? Birde ben şuan 1909 sürümünü indiriyorum. Onu mu kullanayım yoksa dediğiniz 1607 yi mi?

PALA.

PALA.

Üye
Hocam güncellemeyi kapatırim da defender ı kapatmak sıkıntı olmaz mı? Birde ben şuan 1909 sürümünü indiriyorum. Onu mu kullanayım yoksa dediğiniz 1607 yi mi?
İkisinide deneyin derim memnun olduğunuzu kullanın. Tavsiyem 1607 daha az kaynak kullanır. Gelecek olan 2004 de çok iyi.
Defenderi kapatmanın sıkıntı çakarttığı durumlar var mesela güncellemede sorun olabiliyor, defender yerine başka antivirüs kullanın.

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
İkisinide deneyin derim memnun olduğunuzu kullanın. Tavsiyem 1607 daha az kaynak kullanır. Gelecek olan 2004 de çok iyi.
Defenderi kapatmanın sıkıntı çakarttığı durumlar var mesela güncellemede sorun olabiliyor, defender yerine başka antivirüs kullanın.
Tamam hocam sağolun. Ben bi 1909 u deneyim. Bi de 2004 de ne özellikler var iyi diyorsunuz da?

PALA.

PALA.

Üye
Bu alana bir cevap yazın...
Tamam hocam sağolun. Ben bi 1909 u deneyim. Bi de 2004 de ne özellikler var iyi diyorsunuz da?
Açılış daha kararlı hale geldi, tepki daha iyi, daha stabil... fazla aklıma gelmiyor şuan ama ikisinide kullandım. Farkı araştırabilirsin.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
8.1

PALA.

PALA.

Üye
Hocam çıkmadı dediniz ikisini de kullandım dediniz orayı anladmadım
1909 iso zaten dağıtımda 2004 çıkması gerekendi onuda araştırırsan bulabilirsin ama microsoftun dağıtmasını beklemeni öneririm 1 ay içinde çıkar muhtemelen, bekle...

Cihandar

Cihandar

Üye
Win 7 starter tavsiye olunur. Ben hep eski bilgisayarlara starter kurarım. Mümkünse donanım yükseltip win10'a geçmelisin. 4 gb ram + ssd yeter senin için .

• Düşünceli

Üst Alt