Enstruman çalanlar?

Sponsorlu Bağlantılar

gungfu155110

gungfu155110

Üye
Supurde ney mansur ney dilsiz kaval surmene kavali mey balan ben bunlari ufluyorum gayet iyim

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Mizika...

En son beatles-yesterday uzerinde calisiyordum sonra biraktim gitti

Shape of my heart, The good, the bad and the ugly, godfather vb. Birkac sarkiyi iyi calarim ama uzun zamandir calmiyorum

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
Ben su aralar enstruman degilde elektronik muzik yapiyorum. Ki bence enstruman calmakdan daha zor

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Ben su aralar enstruman degilde elektronik muzik yapiyorum. Ki bence enstruman calmakdan daha zor

Enstrumanı ne kadar çaldığına bağlı tabiki ama bu genellemeye sadece yaw he he diyebileceeğim

MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
Denedikten sonra konuşmanı tavsiye ederim :) ayrica ben gayet iyi gitar ve keman calabiliyorum. Bunlari denedikten sonra benim dusuncem bu

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
gitar

Metin MF

Metin MF

Üye
Orta derecede gitar

- - - Eklendi - - -

he klavye de çalarım az buçuk

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Denedikten sonra konuşmanı tavsiye ederim :) ayrica ben gayet iyi gitar ve keman calabiliyorum. Bunlari denedikten sonra benim dusuncem bu

Double Bass (azıcık çello), bas gitar başta olmak üzere tüm gitar türleri, piyano, klavye, bateri ve bir kaç enstrumanı daha ders verebilecek düzeyde çalıyorum.Ayrıca klavye konusunda -grubumun klavyecisi kadar olmasada :ehe - iyi olduğum söylenilebilir.Evimde midi klavye bulunuyor ve çoğu zaman grubu toplamaya üşenip işlerimi burdan yaparım.Alalı 2 yıl oluyordur.Yani 2 yıldır da bilgisayardan müzik yapıyorum gerektikçe.

Hangi gitarı çalıyorsun ya da ne tarzda keman çalıyorsun bilmiyorum fakat yapmak istediğin müziğin teorik, armonik yapısını varsa sesini çıkaracağın enstrumanların çalım tekniklerindeki incelikleri v.s biliyorsan iş çok basit.Tabi uygulayabilmek için az biraz klavye, piyano v.s bilgisi gerekiyor.

Tabi sana zor gelmiş bana basit gelmişte olabilir sonuçta herkesin yetenekleri farklıdır fakat genel görüş daha basit olduğu yönünde.Bir grupta bulunupta şarkı yazabilen bir insan bilgisayarda, klavyede şarkısını çok rahat yazabilir hatta daha rahat yazar.Zaten böyle olduğu için enstrumana rağbet azalıp her 3 kişiden 1'isi müzik yapıyorum demeye başladı.

• Beğen
Tepkiler: .caner.
MaxiHan

MaxiHan

Üye
    Konu Sahibi
Yetenkliymişsin yav ne diyelim başarılarının devamını dilerim :ehe

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Yetenkliymişsin yav ne diyelim başarılarının devamını dilerim :ehe

Aslında çok bir şey çalmıyorum :ehe Ana enstrumanım bass gitar olduğundan double bass'ı gayet rahat çalabiliyorum.Aynı aileden olduklarından çello'da sıkıntı yaratmıyor zaten geri kalanlarda yıllardır grubumdaki arkadaşlarımdan edindiğim bilgiler.Şuan bu işten para kazanınca başka alternatifin olmuyor o da var tabi ^.^ Adam sana bu akşam basist değilde baterist gerekiyor diyince ben çalamam diyemiyorsun malesef :kıskıs:

Birde şunu söyleyeyim enstruman çalmak, çok enstruman çalmak belli bir seviyeye kadar yetenek işi değildir.Ha birisi 1 saat çalışıp öğrenir tekniği diğeri 3 saat çalışır ama eninde sonunda öğrenir.Asıl yetenek isteyen ve yeteneği gösteren, piyasada kalmanı sağlayan şey yazma kısmıdır.Victor Wooten'ın, Marcus Miller'ın şarkılarını, Steve Harris'in sololarını ileri düzeyde bas gitar bilen herkes çalar.Onları çalarsan internette milyon tane bulunan "cover'cılardan" birisi olursun ama onları yazar, sen üretirsen işte o zaman sanatçı, müzisyen olursun :)

lolaman

lolaman

Üye
Bunların hepsini çalabiliyorum. :D

• Beğen
baby_face_

baby_face_

Üye
Bağlama - kemençe

oznkrts

oznkrts

Üye
Gitar ve gitarın tüm türleri elektro bas ama genelde sadece elektro çalarm :)

• Beğen
.caner.

.caner.

Üye
Gitar, bateri :cool:
uzmanlık alanım.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Elektro gitar :) yeni başladım

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Davul ve bikaç ritim aletleri. Kapının arkasında gül gibi elektro var öylece duruyor. Onu da öttürücem bi ara