En kolay ve odinsiz telefob root etmek

Sponsorlu Bağlantılar

s.ileli

s.ileli

Üye
    Konu Sahibi
olur tabi ki. Ama ben sundan korkuyorum, cihaz brick olur da hic acilmazsa servise oylece gondermek zorundayim ki o zmn da sayac sifirlayamam. Bi de su var; yukarida arkin dedigi gibi bende de guncelleme yerinde modifiyeli cihaz diyor. Guncelleme alabilmek icin de sanirim bu teiangle a ihtiyacim var. Bi anlatabilirseniz cok makbule gececek.
Cihaz hard brick oldugunda serviste acma sanslari yok karti degistirmek zorundalar. Telefonun dilini ingilizce yapin sonra triangle away i calistirin. Kernel indirmek isteyecek indirsin ve root yetkisi isteyecek verin daha sonra program calisacak . En altta cihaz durumunun custom dan normale dondurulecegi secenek var onu secin reset flash counter e tiklayin telefon kapanacak ve recovery mode gibi bir modda acilacak size soracak sayaci sifirlayim mi diye ses acma tusuna basin bu kadar tekefon resetleyecek acildiginda hem sayac sifir olacak hem cihaz durumu normal custom romlarda bile sorunsuz yaptim.

• Beğen
Tepkiler: nevdar_1986

nevdar_1986

nevdar_1986

Üye
Tsk. Hemen deniyorum.

nevdar_1986

nevdar_1986

Üye
Biliyorum; sizi cok rahatsiz ettim ama baska yardim isteyebjlecegim kimse yok. Hem sizin sayenizde ben de deneme yanilma yontemiyle androidin ince ayrinilarini kesfediyorum. Az once; dediklerinizi yaptim. Cihaz acilir acilmaz da guncelleme kontrolune girdim. Artik modifiye cihaz yazmiyor. Ama bu sefer de mormalde mobil internet olmasina ragmen guncellemeleri kontrol ederken mobil internet sebekesi yani H+ die tabir ettigimiz yer cekmiyor. Ama ayni anda normal internet sayfasi actigimda ya da internet baglantisi gerektiren baska herhangi bise yaptigimda normal cekiyor interneti.

nevdar_1986

nevdar_1986

Üye
Tmdir; bu sefer oldu. Triangle awayi dsha once kurcalamistim biraz. Dediginiz yer isaretli kalmis. Ilk denememde o isareti kaldirmistim. Bu denememde tekrar issretleyip dediklerinizi yapinca sorunum duzeldi. Reboot etmeden once counter 1 yaziyordu; sayaci ve sistem durumunu sifirla dedim ses acmayla. Sifirlayip reboot yapti ve bu kez hem rootlu, hem de guncellemeleri normal sekilde kontrol etti. Vakit ayirdiginiz ve sabriniz icin tsk ederim. ;)

nevdar_1986

nevdar_1986

Üye
Ayarlar cihaz hakkinda bolumunde bulabilirsiniz. Ayrica android konusunda yeni iseniz mutlaka efs dosyanizi yedekleyin netten arastirin formdada olmasi lazim
Telefonu root etmissin arkadasim google playden ucretsiz galaxysimunlock programını indir kur root yetkisi ver programı calistir ekrani iki kere sagdan sola dogru çek backup efs diye bir bolum gelecek ona tikla yedeklesin daha sonra dosya yoneticisinden telefon hafizasina gir orada galaxysimunlock klasoru var o klasoru hem hafiza hartina tasi hemde varsa pc ne kopyala efs her telde vardir googleden xplore uygulamasini indir kur ve cakistirdiginda telefonunda sdcard extsdcard ve root diye bolum gorursun efa dosyalarin o root bolumunde ama telefon dosya yonetici ile o dizini goremezsin

Bunu da yaptim sayenizde. :D
Allah ne muradiniz varsa versin.

• Beğen
Tepkiler: s.ileli
boyabatlı

boyabatlı

Üye
Ben s 2modeline yaptım fakat daha sonra unroot yaptım şimdi tekrar yapmak istiyorum ama failed diyor

s.ileli

s.ileli

Üye
    Konu Sahibi
Ben s 2modeline yaptım fakat daha sonra unroot yaptım şimdi tekrar yapmak istiyorum ama failed diyor
Yeni romlarda destek vermiyor framaroot eski rom kurup deneyin veya odinke root edip sifirlayib ve super su ile unroot edin

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Yeni rom deyince üzerindeki kendi rom u

nevdar_1986

nevdar_1986

Üye
Bana kalirsa telinizin modeline ve kullandiginiz isletim sisteminin surumune uygun rootlu orj. dosyayi bulup odinle onu kirun telinize. Sonra da triangle away indirip arkin anlattigi gibi sayaci sifirlayin. Ama dikkat edin; telinizi bozabilirsiniz. Bilginiz yoksa bilen birinden yardim isteyin.

nevdar_1986

nevdar_1986

Üye
Bana kalirsa telinizin modeline ve kullandiginiz isletim sisteminin surumune uygun rootlu orj. dosyayi bulup odinle onu kirun telinize. Sonra da triangle away indirip arkin anlattigi gibi sayaci sifirlayin. Ama dikkat edin; telinizi bozabilirsiniz. Bilginiz yoksa bilen birinden yardim isteyin.

boyabatlı

boyabatlı

Üye
4.1.2 sürüm var

boyabatlı

boyabatlı

Üye
İşin aslı çekingen oldum korkuyorum çöker diye nokia da phonix ile her türlü atıyordum bunda brick olur diyorlar

nevdar_1986

nevdar_1986

Üye
İşin aslı çekingen oldum korkuyorum çöker diye nokia da phonix ile her türlü atıyordum bunda brick olur diyorlar
Valla ben de cok korkuyordum baslarda. Hatta garantim hala devam ederken attim ben rootu. Dikkat etmeniz gereken en onemli nokta; telinizin modeline ve surumune uygun dosyayi bulmak. Mesela ben Galaxy S3 Jb 4.1.2 kullaniyorum. Bi siteden buldum ben de. Dilerseniz pm atin; size sitenin adini vereyim, oradan istekte bulunun.

s.ileli

s.ileli

Üye
    Konu Sahibi
Isin aslina bakarsaniz saglam bir pc mumkunse laptop tercih sebebi sarzdada calistigi icin masaustunde yapiyorsaniz guc kaynagi olsun saglam bir data kablosu samsung drivrri ve odin tabiki uygun firmware gerisi cok basit

Alper_Berber

Üye
Framaroot uygulamasını açıyorum ardından bu hatayı alıyorum"Your device seems not vulnerable to exploit included in Framaroot" Bende Bilinmeyen Uygulamaya açtım sonrada USB hata ayıklamayı açtım fakat hala aynı hata ?

ahmetkartal

ahmetkartal

Üye
Eskiden root oluyordu simdi hata veriyor:off:

mukoline

mukoline

Üye
Vallaa hacı bende gandalf bile yazmıyor ne yapacağız şimdi

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Framaroot ile bir kere root yapıp sonra root kaldırıldı ise tekrar olmuyor tek yolu tekrar orjinal rom yükleyip tekrar root yapabilirsiniz hatta yazılım güncelleme bölümünde cihaz modifiye edildi uyarısı verir

Üst Alt