En kolay ve odinsiz telefob root etmek

Sponsorlu Bağlantılar

s.ileli

s.ileli

Üye
    Konu Sahibi
dedigin gibi yaptım ama olmadı faild diyor telefonum s3.. Birde garantisi gidermi

Root garantiyi goturur fakat tekrar garantiye alinir unroot ederek sorun olmaz telefonun klonlu mu

• Beğen
Tepkiler: nevdar_1986

s.ileli

s.ileli

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen

kingo_disco

Üye
Telefonu root etmissin arkadasim google playden ucretsiz galaxysimunlock programını indir kur root yetkisi ver programı calistir ekrani iki kere sagdan sola dogru çek backup efs diye bir bolum gelecek ona tikla yedeklesin daha sonra dosya yoneticisinden telefon hafizasina gir orada galaxysimunlock klasoru var o klasoru hem hafiza hartina tasi hemde varsa pc ne kopyala efs her telde vardir googleden xplore uygulamasini indir kur ve cakistirdiginda telefonunda sdcard extsdcard ve root diye bolum gorursun efa dosyalarin o root bolumunde ama telefon dosya yonetici ile o dizini goremezsin

Dostum yardımların için tşk ederim ama olmadı malesef.
GalaxySım Unlock ve Xplore indirdim kurdum ve SuperSu dan yetkiyi verdim.X-plore'yi açınca sdcard extsdcard ve root diye bolumlerin hepsi çıkıyor.Şimdi asıl sorun GalaxySım Unlock programına girince kırmızı uyarı şeklinde "Unable to read EFS folder." yazıyor.
Buna rağmen Backup EFS diyorum ve X-plore ye girip galaxysimunlock dosyasını arıyorum ama oda yok.Ne EFS dosyası var galaxysimunlock dosyası. Başka çözümü varmı dostum kusura bakma senide çok yordum ama.Bence etc klasörü var acaba o olabilir mi?

boyabatlı

boyabatlı

Üye
S2 root başarılı sürüm 4.1.2

s.ileli

s.ileli

Üye
    Konu Sahibi
Dostum yardımların için tşk ederim ama olmadı malesef.
GalaxySım Unlock ve Xplore indirdim kurdum ve SuperSu dan yetkiyi verdim.X-plore'yi açınca sdcard extsdcard ve root diye bolumlerin hepsi çıkıyor.Şimdi asıl sorun GalaxySım Unlock programına girince kırmızı uyarı şeklinde "Unable to read EFS folder." yazıyor.
Buna rağmen Backup EFS diyorum ve X-plore ye girip galaxysimunlock dosyasını arıyorum ama oda yok.Ne EFS dosyası var galaxysimunlock dosyası. Başka çözümü varmı dostum kusura bakma senide çok yordum ama.Bence etc klasörü var acaba o olabilir mi?

Isteyim aksam pm ile yonlendiririm

• Beğen

ahmetsuha525000

Üye
S4de olur mu?

s.ileli

s.ileli

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
boyabatlı

boyabatlı

Üye
Arkadaslar bence rootun en basit yolu ve rom a herhangi bir flashlsma yapmazsaniz unroot ettiginizde sorunsuzca ota ve kies guncellemelerini alabilirsiniz program odin ile root olmus cihazlarda calismiyor bilginiz olsun. Hic root olmamis cihazlarda sorunsuz . Root olmus cihazlarda calidmama sebebi odin root esnasinda flashladiginiz cwm dir. Dun cihazima stock rom attim sayac arttigi icin stock romda cihaz durumu normal gorunuyordu ama sayac arti birdi framaroot ile rootladim telefonun dilini ingilizce yaptim triangle away ile sayaci sifirladim ve unroot ettim . Cihsz sifirlandi yapamayana yardimci olurum . Bence konu sabitlenmelidir.

Arkadaşım bende bu yöntemle s2 modeline yaptım sonra unroot yaptım fakat güncelleme yerinde cihaz modifiyeli diyor çözüm varmı birde bu sayaç nerede ve nasıl okuyacağız

s.ileli

s.ileli

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım bende bu yöntemle s2 modeline yaptım sonra unroot yaptım fakat güncelleme yerinde cihaz modifiyeli diyor çözüm varmı birde bu sayaç nerede ve nasıl okuyacağız

Sayac download mode de tekrar root et cihazi triangle away kur telefonun dilini ingilizceye cevir triangle ile hem sayaci sifirla hemde cihaz modifiyeli durumunu normal yap

• Beğen
fbiugur

fbiugur

Üye
Chzm note 2 root daha evvel ypmadm proframi dedigin gibi kurdum ama sende ki gülücük isareti degilde uzuntu isareti cikiyo acaba superuser ve ya super su kurulu olmasi mi gerekiyor kurdum yne olmadi yardimci olun ltfen.

nevdar_1986

nevdar_1986

Üye
Bende s3 jellybean 4.1.2 surumu var;hng prg denediysem root olamadim. Ama olmam da gerekiyor; bir oyun hilesi icin. Odinle de root olmak istemiyorum cunku bi suru sey var telde. Hepsi gidecek. Yedek almayi ve geri yuklemeyi falan da bilmiyorum. Ztn pcim de arizali ve uzun bi zaman da tamir ettiremem. Emanet bi pc bulmaya calisiyorum. Bulursam bi yontem vardi; onu denemek istiyorum root icin. Odinle custom rom falan kurmadan bu framaroot tarzi tek tikla pcye baglaninca root eden bi prg vardi. Onu bilen ya da bu framaroot un s3 4.1.2 de calisanini bilen var mi?

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
s6500d'de çalışmadı. Desteklemiyor sanırım.

die4never

Üye
Dostum telefonum Samsung Galaxy Wonder root etmek istiyorum " şunu yapıcam sanırım nasıl yapıcam açıklayarak anlatırsan sevinirim ve sorunsuz olur değil m?

s.ileli

s.ileli

Üye
    Konu Sahibi
Dostum telefonum Samsung Galaxy Wonder root etmek istiyorum " şunu yapıcam sanırım nasıl yapıcam açıklayarak anlatırsan sevinirim ve sorunsuz olur değil m?
Trlefonuna uygun root dosyasina ulasacaksin ve odin ile telefona flashlayacaksin. Gerekenler teline uygun root dosyasi odin ve telle pc arasi n i yapacak kablo istersen cwmli root dosyasi indir ki custom rom atman kolay olsun

• Beğen
s.ileli

s.ileli

Üye
    Konu Sahibi
Bende s3 jellybean 4.1.2 surumu var;hng prg denediysem root olamadim. Ama olmam da gerekiyor; bir oyun hilesi icin. Odinle de root olmak istemiyorum cunku bi suru sey var telde. Hepsi gidecek. Yedek almayi ve geri yuklemeyi falan da bilmiyorum. Ztn pcim de arizali ve uzun bi zaman da tamir ettiremem. Emanet bi pc bulmaya calisiyorum. Bulursam bi yontem vardi; onu denemek istiyorum root icin. Odinle custom rom falan kurmadan bu framaroot tarzi tek tikla pcye baglaninca root eden bi prg vardi. Onu bilen ya da bu framaroot un s3 4.1.2 de calisanini bilen var mi?
Framaroot disinda root edenlerin hepsi viruslu zroot vs diyorsun oneclickroot diyorsun yalniz odin ile root edince teldekiler gitmez yanlis biliyorsun cwmsiz cf-auto-i9300 dosyasi indirip odin ile flashlarsan teldeki hicbirseye birsey olmaz sahsen ben odin ile flashliyorum. Sonra triangle away ile cihaz durumunu normal yapiyorum ki ota guncellemesi gekirse alayim diye hen root oluyorum hem sayacim sifir oluyor hemde cihaz durumum normal

• Beğen
nevdar_1986

nevdar_1986

Üye
Framaroot disinda root edenlerin hepsi viruslu zroot vs diyorsun oneclickroot diyorsun yalniz odin ile root edince teldekiler gitmez yanlis biliyorsun cwmsiz cf-auto-i9300 dosyasi indirip odin ile flashlarsan teldeki hicbirseye birsey olmaz sahsen ben odin ile flashliyorum. Sonra triangle away ile cihaz durumunu normal yapiyorum ki ota guncellemesi gekirse alayim diye hen root oluyorum hem sayacim sifir oluyor hemde cihaz durumum normal
Hakliymissiniz. Dun ben de gozumu karartip Odinle orj romla rootladim teli. Taitanium Backup falan sorunsuz. Root Checkerdan da baktim olmus. Yalniz su sayac olayini cozemedim. Daha dogrusu anlayamadim. Android bilgim cok zayif da. Simdi ben nerden anlarim sayacin artip artmadigini? Arttiysa Triangle Away' i nsl kullanacam da sifirlicam? Yanlis bise yapip telimi bozmak istemiyorum. Cunku evdeki neti olan tek tel bu. Evde net de yok ztn. Mobilnet kullaniyorum. Servise giderse netsiz kalamam, projeler hazirliyorum da. Bi de rootu kalldirinca eski haline doner mi tel? Son bi sorum daha olacakti:
Simdi ben teli rootladim,SuperUser falan geldi. Ama asil rootlama amacim olan GameCih,GameGuardian,GameKiller gibi oyun hack prglarini calistiramadim. Yani acildilar ama ilk aramada sorunsuzca sonuclar cikarken hile yapmak istedigim degeri arttirip 2. kez arattigimda 0 result found diyor. Cozumu nolabilir sizce?

s.ileli

s.ileli

Üye
    Konu Sahibi
Hakliymissiniz. Dun ben de gozumu karartip Odinle orj romla rootladim teli. Taitanium Backup falan sorunsuz. Root Checkerdan da baktim olmus. Yalniz su sayac olayini cozemedim. Daha dogrusu anlayamadim. Android bilgim cok zayif da. Simdi ben nerden anlarim sayacin artip artmadigini? Arttiysa Triangle Away' i nsl kullanacam da sifirlicam? Yanlis bise yapip telimi bozmak istemiyorum. Cunku evdeki neti olan tek tel bu. Evde net de yok ztn. Mobilnet kullaniyorum. Servise giderse netsiz kalamam, projeler hazirliyorum da. Bi de rootu kalldirinca eski haline doner mi tel? Son bi sorum daha olacakti:
Simdi ben teli rootladim,SuperUser falan geldi. Ama asil rootlama amacim olan GameCih,GameGuardian,GameKiller gibi oyun hack prglarini calistiramadim. Yani acildilar ama ilk aramada sorunsuzca sonuclar cikarken hile yapmak istedigim degeri arttirip 2. kez arattigimda 0 result found diyor. Cozumu nolabilir sizce?
Telefonu download mode aldiginda ustte sayacin artip artmadigini gorursun sayaci triangle ile sifirlarsin cok basittir ama buna takilma bence servise gonderecegin zaman sifirlatiriz olmaz mi

• Beğen
nevdar_1986

nevdar_1986

Üye
olur tabi ki. Ama ben sundan korkuyorum, cihaz brick olur da hic acilmazsa servise oylece gondermek zorundayim ki o zmn da sayac sifirlayamam. Bi de su var; yukarida arkin dedigi gibi bende de guncelleme yerinde modifiyeli cihaz diyor. Guncelleme alabilmek icin de sanirim bu teiangle a ihtiyacim var. Bi anlatabilirseniz cok makbule gececek.

Üst Alt