Emülatör donma sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Semih Opalay

Üye
    Konu Sahibi
Emülatör donma sorunu
Bilgisayarım emülatörün sistem gereksinimlerini kaldırmasına rağmen emülatörde oynanan hemen hemen her oyun fazlasıyla donmakta.Bu pcde pubg lite,gta 5 gibi oyunları ortalama 50 60 fps oynayabilmeme rağmen emülatördeki en dandik oyunları bile 20 30 fps anca oynayabiliyorum.

Sistemim:
RAM:4 gb
Ekran Kartı:Nvidia gt 710 2 gb
İşlemci:İntel pentium e6600 3.06 ghz

Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Belki fps'ini 30 a sabitleyen bir program ve ya seçenek açıktır...

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Emülatör her zaman fps kaybı yaşatabilir. Kaldı ki işlemciniz çift çekirdek, donması kasması normaldir. Başka emülatörler denemek gerekir. Bu arada emülatör yerine "öykünücü" demek lazım. :)

mkrts

mkrts

Üye
Emülatörde performans kaybı oluyor
Ben de i5 6402p... Gtx 750 ti var

Anca güzel oynuyorum

Semih Opalay

Üye
    Konu Sahibi
Şimdiki işlemcimi değiştirmeyi düşünüyordum zaten bu işlemci yerine q9550 aldım.Sizce bir performans artışı olur mu?Kısacası sorun işlemci mi?

M.F.E

Üye
Emülatör kullanırken performans kaybı çok fazla oluyor. Sisteminiz emülatör ile akıcı bir şekilde Pubg mobile tarzı oyunları emülatör üzerinde oynatmak için yeterli değil bence. İşlemcinizi değiştirerek performans kaybını azaltabilirsiniz ancak benim tavsiyem windows un yanına android x86 dağıtımlarından birini kurup uygulamaları o şekilde çalıştırmanız. Bu şekilde gözle görülür bir performans artışı elde edersiniz.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Şimdiki işlemcimi değiştirmeyi düşünüyordum zaten bu işlemci yerine q9550 aldım.Sizce bir performans artışı olur mu?Kısacası sorun işlemci mi?
Anakartı yazarsan daha çok yardımcı olurum.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@Semih Opalay yazmana gerek kalmadı tabiki performans artışı göreceksin lakin aşırı değil. e6600 2M önbellek 2 çekirdek 1066 mhz 3.06 ghz iken
q9550 12M önbellek 4 çekirdek 1333 mhz 2.83 ghz çoklu işlemlerde daha rahat olacaktır.

Ramlerin mhz ve gb değeri de önemli açılışa çok etki eder

Semih Opalay

Üye
    Konu Sahibi
ramlerim 2gbx2 şeklinde 1333mhz bir tanesi.

Son düzenleme:

Semih Opalay

Üye
    Konu Sahibi
he birde aklıma gelmişken söyliyim ben genelde emülatör açıkken arkada operada açık oluyor herhangi bir mesaj geldiğinde bakabilmek için

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
ramlerim 2gbx2 şeklinde 1333mhz bir tanesi.Yani toplam 2666 mhz
Öyle toplanmaz. :)
Yetersiz en az 6 GB olması gerekir.
he birde aklıma gelmişken söyliyim ben genelde emülatör açıkken arkada operada açık oluyor herhangi bir mesaj geldiğinde bakabilmek için
Ekran kartınız ayrıca 64 bit sadece işlemci değişimi ile çok da fark etmeyecektir.
Tavsiyem olabildiğince servisi uygulamayı kapatıp öyle kullanmak. O özellikler ile daha fazlasını alamazsınız, masraf etmek isterseniz en az 6 GB RAM, 2-4 GB 128 veya 256 bit ekran kartı, i5 veya üstü yada AMD Ryzen serisi işlemci, SSD ile de tam performansı almış olursunuz. Anakartı bilerek eklemedim eğer ciddi düşünürseniz daha detaylı bilgiler ile yönlendirmiş olabiliriz.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Hangi emülatör olduğunu yazmamışsın. Kimse de sormamış. Emülatörler hiçbir zaman tam performans vermezler. Bende yıllardır bir sürü emülatör kullandım ve tam performans aldığım nadir bir iki oyun olmuştur.

Semih Opalay

Üye
    Konu Sahibi
Hangi emülatör olduğunu yazmamışsın. Kimse de sormamış. Emülatörler hiçbir zaman tam performans vermezler. Bende yıllardır bir sürü emülatör kullandım ve tam performans aldığım nadir bir iki oyun olmuştur.
Hemen hemen her emülatörde aynı gameloop,memu,bluestack,smartgaga,ld player gibi.Hepsinde 20 30 fps performans alabiliyorum.He birde bu belirli bir oyun için değil hepsinde aynı.

Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
arkada tarayıcı açık bırakmak her zaman kötü etkiler... tam performans ve sağlık için normalde de yani emulatörsüzde bunu yapmayın... Tabi cebiniz dolu değilse...

Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Hemen hemen her emülatörde aynı gameloop,memu,bluestack,smartgaga,ld player gibi.Hepsinde 20 30 fps performans alabiliyorum.He birde bu belirli bir oyun için değil hepsinde aynı.
emulatörleri hiç sevmemişimdir zaten fps'i süründürürler... O yüzden ağabim çok canı çeksede emulatör de oynamaz...

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
ramlerim 2gbx2 şeklinde 1333mhz bir tanesi.Yani toplam 2666 mhz
Ramin mhz hızını toplayamazsın. Gb hesabı gibi olmaz. Mhz değerleri farklı olsaydı mesela 2gb 1333 mhz 4gb 2133 mhz olan iki farklı raminiz olsun . Sizin 6gb toplam raminiz olacaktır fakat 3466 mhz raminiz olmaz . Bios en düşük mhz değerine göre sistemi çalıştırır.

Semih Opalay

Üye
    Konu Sahibi
peki bu nasıl oluyor

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Neredeyse benim sistemin aynısı olan pcde adam hd garfiklerde pubg mobil oynuyor

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
peki bu nasıl oluyor

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Neredeyse benim sistemin aynısı olan pcde adam hd garfiklerde pubg mobil oynuyor
Farkı nerede ? Ram miktarı çok değiştirir olayı 8 gb ram olsa sistemi çok rahatlatır

Semih Opalay

Üye
    Konu Sahibi
ama 4 gb ram var adamda da

Üst Alt