Emenike: Türkiye'den ayrılabilirim


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
Kardemir Karabükspor'un golcü oyuncusu Emmanuel Emenike, yaşı ile ilgili medyada çıkan haberlere isyan etti. Nijeryalı oyuncu, "Bu haberler Türkiye'den ayrılmama neden olabilir" ifadelerini kullandı.
Kardemir Karabükspor'un 24 yaşındaki golcü futbolcusu Emenike, yaşının 31 olduğu ile ilgili iddialar üzerine, "Yaşımı büyültmedim, küçültmedim. Adli mercilerde hakkımı arayacağım. Bu tür haberler Türkiye'den ayrılma nedenim olabilir" dedi.
Lisansında doğum tarihi 10 Mayıs 1987 görülen Emenike, bugün çıkan haberlerde yaşının 31 olduğu yönündeki iddialara tepki gösterdi. Haberden dolayı çok mutsuz olduğunu söyleyen Emenike, "Şu anda annemi de arasak ne zaman doğduğumu, aynı şeyi söyleyecek. Yaşımı büyültmedim, küçültmedim. Bu haberden çok mutsuzum. Adli mercilerde hakkımı arayacağım. Bu konuda eğer birkaç gün içinde özür dilemezlerse mahkemeye vereceğim kendilerini" dedi.
Emenike bu tür haberlerin Türkiye'den ayrılma nedeni olabileceğini belirterek, "Belki bu tarz haberler bu ülkeyi terk etmeme sebep olacak. Bu yenilir yutulur cinsten haberler değil. İnsanlara çamur atıyorsun. Bu tür haberler performansımı etkileyebilir, belki de motivasyonumu daha üst seviyeye çıkaracak ama Türkiye'den ayrılma nedenim de olabilir. Ağızlarını açıyorlar ve saçma sapan şeyler söylüyorlar. Bunlar çok ayıp şeyler. Belki burada daha fazla para kazanabilirdim. Bunu kim yaptıysa sonuçlarına katlanacak. Bu tarz haberler çok yanlış. Belki 31 yaş yerine 45 de yazabilirlerdi. Daha iyi olurdu. Belki az yazmışlar. Aslında 45 yaşında olma şansım var" diye konuştu. Ağrılarının olduğunu ifade eden Emenike, "Şu anda ağrılarım var ve bu tarz haberleri çıkarıyorlar. Sakatlığım geçmezse, yüksek performansla sahaya çıkmayacaksam bu maçta oynamayacağım. Ama eğer en yüksek performansımı koyabileceğimi hissedersem bu maçta oynayacağım" ifadelerini kullandı.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt