• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

“Emelec Elektrik, SolidWorks çözümleri kullanarak %50 zaman tasarrufu sağladı!”


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serradeniz04

Üye
Dassault Systèmes tarafından sunulan SolidWorks ile tasarlanıp üretilen ürünler, yurtdışındaki kalite kontrol testlerini çok kolay geçiyor

3B tasarım yazılımı, 3B Dijital Maket Hazırlama ve Ürün Yaşam döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri olan 3DEXPERIENCE Company bugün,Emelec Elektrik’in SolidWorks®çözümlerini kullanarak %50 zaman tasarrufu sağladığını duyurdu.

Yüksek gerilim enerji sektöründe uzun yıllardan bu yana özellikle yurt dışı piyasasına hizmet veren Emelec Elektrik, yüksek gerilim yer altı kablo sistemleri ile ilgili ürünler ile bunların içerisinde bulunan topraklama kutularının tasarlanması ve üretimini gerçekleştiriyor. Tamamıyla kendi tasarımları olan 200’ün üzerinde topraklama kutusu bulunan Emelec Elektrik, Avrupa ve Körfez ülkelerindeki çok büyük çaplı firmaların “direkt ya da ihtiyaca göre” topraklama kutularını sağlıyor. Kendi sektöründe Dünya’da ciddi bir pazar payına sahip olan şirket, SolidWorks çözümleri kullanarak hem %50 zaman tasarrufu sağlıyor, hem de hata oranını %2’ye indirerek her geçen gün alanında yeni iş anlaşmalarına imza atıyor.
SolidWorks’e geçmeden önce kullandıkları yazılımın kendilerini kısıtladığını, yapılan hataları görme ve üretimi kontrol etmede aksaklıklar yaşattığını belirten Emelec Elektrik Teknik Müdürü Fuat Cabaroğlu, “bu sorunların artmasıyla beraber yeni bir tasarım programı arayışına geçtik ve SolidWorks çözümlerinin piyasadaki en yaygın, en esnek ve en kullanışlı çözümler olduğunu öğrenince hemen SolidWorks’ü seçtik” dedi. 2007 yılından bu yana SolidWorks çözümlerini kullandıklarını belirten Cabaroğlu bu süre zarfında SolidWorks tüm ihtiyaçlarını eksiksiz karşıladığı için herhangi bir alternatif değerlendirmediklerini belirtti.
“SolidWorks teknolojisi ve sunduğu çözümler sayesinde çok sayıda ülkeye ihracatlarını arttırdıklarını söyleyen Cabaroğlu şöyle devam etti: “Dünyanın farklı ülkelerindeki müşterimize daha hızlı ve hatta gününde cevap verebiliyoruz, fikir sunabiliyoruz, görsel olarak gösterebiliyoruz. Eskiye göre %50’den daha fazla zamandan kazanıyoruz ve çıkabilecek maddi zararların da önüne geçilebiliyoruz. Önceleri büyük ölçüde maddi zararlar yaşarken, SolidWorks sayesinde hata oranını %2’ye kadar düşürdük. Ayrıca SolidWorks’de hataları gördüğümüz zaman anında geri dönebiliyoruz. Böylece bir dahaki siparişte bu sorun karşımıza çıkmıyor. Sorun oluşmadan önlemini alıyoruz, bu da imalatta çalışan arkadaşlar için çok faydalı oluyor.”
Fuat Cabaroğlu sözlerine şöyle devam etti: “SolidWorks son yıllarda“SolidWorks Enterprise PDM”ile iletişim ağını kurmaya başladı. Üstün tasarım özelliklerinin yanı sıra artık çevresel yönleriyle de ön planda. Kalite kontrol için farklı alanlarda daha uzmanlık gerektiren modüllere yönelmeye başladı. Bir tasarım programının dışında artık farklı detaylara girebiliyorsunuz. Bu da daha farklı, güzel ve kesine yakın sonuçlar almanızı kolaylaştırıyor.SolidWorks yetkili satıcısı Ses3000’deki uzman isimlerden oluşan teknik ekibin sunduğu çözüm odaklı yaklaşımlar ile danışmanlık, uygulama ve sürekli destek hizmetleri işlerimizi kolaylaştırıyor.
 
hikmet366

hikmet366

Üye
teşekkürler.
 
fk555897

fk555897

Üye
teşekkürler
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt