Elektronik Sigara İçmek Orucu Bozar Mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Elektronik Sigara İçmek Orucu Bozar Mı ?
Son yıllarda sigara fiyatlarının artması ve gelişen teknoloji ile farklı alternatifler ortaya çıkmıştı. Bunlardan bir tanesi olan elektronik sigara size sigara hissini yaşatıyor fakat vücudunuza çok daha az miktarda zararlı madde girmesini sağlıyordu. Kısa süre içerisinde milyonlarca adet satılan elektronik sigaralar kimi zaman patlama haberleri ile gündeme gelse de halen popülerliğini korumaya devam ediyor.

Ramazan ayının gelmesi ile beraber oruç konusunda çok sayıda soru sorulmaya başlandı. Bunlardan bir tanesi de elektronik sigara orucu bozar mı ? Sorusu oldu. Normal sigaradan tek farkının daha az zararlı madde olması bunun bir sigara olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Sigarayı içen kişiler bundan zevk aldığı için elektronik sigara içmek orucu bozar. Eğer sizde elektronik sigara içmek orucu bozar mı ? Diye merak ediyorsanız artık cevabını öğrenmiş oldunuz.

Oruç tutuyorsanız normal sigara veya elektronik sigara kullanmayın. Aksi halde orucun kefaretini tutmak zorunda kalacaksınız.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı, MAERKEK, arslan3332 ve 4 diğerleri

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Sorulması bile mantıksız :ehe

• Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: gonyalı, fatihmenteş, DarkredBlue61 ve 4 diğerleri
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Yanasınız 61 gün sonra :ehe

• Beğen
  • Kahkaha
Tepkiler: gonyalı, fatihmenteş, Baydırman ve 2 diğerleri
PALA.

PALA.

Üye
Uzay sigarası içerseniz, bozulmaz :)

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Baydırman, Murat Alper ve 2 diğerleri
Baydırman

Baydırman

Moderator
Elektronik olursa belki yırtarız diye düşünüyolar galiba :ehe

• Beğen
Tepkiler: gonyalı, MAERKEK ve Buğra

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
abi ne alaka :ehe neden oruçluyken böyle bir şey içmek gereksin ki?

everest' çıkmak için sıkı giyinmek gerekir mi? gibi bir şey bu soru :D

• Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: gonyalı, fatihmenteş, Baydırman ve 1 kişi daha
Baydırman

Baydırman

Moderator
Dinin bugını bulma çalışmaları :zzz:

• Düşünceli
Tepkiler: fatihmenteş
arslan3332

arslan3332

Üye
Konu açılmışken yazayım bende elektronik sigara ile sigarayı bırakanlardanım forumda sigarayı bırakmak isteyen ama bağımlılık tan dolayı bırakmaktan çekinenler olursa veya elektronik sigara hakkında önyargısı bilgisi olmayıp acaba gerçekten bıraktırır mı diye düşünüp harekete geçmeyenler olursa bu konuda her türlü soruyu sorabilirler bilgim dahilinde cevaplamaya çalışırım zaman zaman çevremde böyle kişilerle karşılaşıp bıraktırdığım oldu bu konuda yardımcı olmayada devam ediyorum tekrar aklınızda önyargı oluşmasın ücret vs. talep etmiyorum birşeylerde satmaya çalışmıyorum menfaat beklentim kesinlikle yok amaç sadece bu bağımlılıktan kurtulmak isteyenleri kurtarmaya çalışmak yada destek olmak çok gerekmedikçe özelden değil burada herkesin okuyabileceği şekilde cevaplandırabilirim
Ve ayrıca bu tür zararlı şeylere özenen genç arkadaşlar bu size buhar çıkartan masum bir alet olarak görünebilir ama ciğerlerinize soluduğunuz maddelerin içinde kimyasal ve zararlı maddeler olduğunu unutmayın bu sadece sigarayı bırakmak için üretilen ve sigaradan biraz daha az zararlı olan geçici kullanılan bir ARAÇ GEREÇTİR sağlıklı ve verimli zaman geçirmek istiyorsanız sporla sanatla kitapla uğraşın son zamanlarda gençlerde çok fazla özenti gördüğüm için konu açılmışken uyarıda bulunmak istedim

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, ismailsevinc, gonyalı ve 3 diğerleri
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Oruç nedir ? Neden aç kalınır ? Aç kalmaktaki amaç ne ? Yaratıcı merhametli de niye bizi açlıkla susuzlukla süründüyor soruları sorulmalı . Oruçtan kaçmak için sorular sormanın sebebi yukarıdaki soruların cevabını öğrenmemek.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ramazan-ı Şerife dairdir
Birinci Kısmın âhirinde şeâir-i İslâmiyeden bir nebze bahsedildiğinden, şeâirin içinde en parlak ve muhteşem olan Ramazan-ı Şerife dair olan bu İkinci Kısımda, bir kısım hikmetleri zikredilecektir. Bu İkinci Kısım, Ramazan-ı Şerifin pek çok hikmetlerinden dokuz hikmeti beyan eden Dokuz Nüktedir.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِۤى اُنْزِلَ فِيهِ الْقُرْاٰنُ هُدًى للِنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِنَ الْهُدٰى وَالْفُرْقَانِ

BİRİNCİ NÜKTE

Ramazan-ı Şerifteki savm, İslâmiyetin erkân-ı hamsesinin birincilerindendir. Hem şeâir-i İslâmiyenin âzamlarındandır.

İşte, Ramazan-ı Şerifteki orucun çok hikmetleri, hem Cenâb-ı Hakkın rububiyetine, hem insanın hayat-ı içtimaiyesine, hem hayat-ı şahsiyesine, hem nefsin terbiyesine, hem niam-ı İlâhiyenin şükrüne bakar hikmetleri var.

Cenâb-ı Hakkın rububiyeti noktasında orucun çok hikmetlerinden bir hikmeti şudur ki:
Cenâb-ı Hak, zemin yüzünü bir sofra-i nimet suretinde halk ettiği ve bütün envâ-ı nimeti o sofrada مِنْ حَيْثُ لاَ يَحْتَسِبُ bir tarzda o sofraya dizdiği cihetle, kemal-i Rububiyetini ve Rahmaniyet ve Rahimiyetini o vaziyetle ifade ediyor. İnsanlar, gaflet perdesi altında ve esbab dairesinde, o vaziyetin ifade ettiği hakikati tam göremiyor, bazan unutuyor. Ramazan-ı Şerifte ise, ehl-i iman, birden muntazam bir ordu hükmüne geçer. Sultan-ı Ezelînin ziyafetine davet edilmiş bir surette, akşama yakın “Buyurunuz” emrini bekliyorlar gibi bir tavr-ı ubûdiyetkârâne göstermeleri, o şefkatli ve haşmetli ve külliyetli Rahmâniyete karşı, vüs’atli ve azametli ve intizamlı bir ubûdiyetle mukabele ediyorlar. Acaba böyle ulvî ubûdiyete ve şeref-i keramete iştirak etmeyen insanlar, insan ismine lâyık mıdırlar?
Devamı yarın

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Buna Çözüm Bulduysak Peki Su İçmek :domates:

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318 ve MAERKEK

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
  • Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61, Buğra ve MAERKEK
fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
Hort 🙄

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Tabi ki

• Kahkaha
Tepkiler: fatihmenteş
gonyalı

gonyalı

Üye
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِۤى اُنْزِلَ فِيهِ الْقُرْاٰنُ هُدًى للِنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِنَ الْهُدٰى وَالْفُرْقَانِ
[1]
Türkçe okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim şehrü ramadanellezii (peltek z) ünzile fiihilgur aanü hüdellinnaasi ve beyyinaati minel hüdaa velfurgaan.
Mesaj birleştirildi:

مِنْ حَيْثُ لاَ يَحْتَسِبُ[2
Türkçe okunuşu : Min haysü(peltek s) la yahtesib
Mesaj birleştirildi:

Buna Çözüm Bulduysak Peki Su İçmek :domates:
:bangin:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye