Ekran Kartını tanımıyor


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
berkan16

berkan16

Üye
p4 2.26 ghz işlemci
1.25 GB RAM
Prescott 800 anakart
350W PSU
FX 5200 128 mb Ekran Kartı olan bir bilgisayarım var 3 gün önce Atı HD 3650 512 mb ekran kartı aldım ve taktım ilk seferde açıldı driverını yükledikten sonra kapandı ve sonraki açılışta tam açılacakken hoş geldiniz yazısı yerine siyah ekran çıkıyor ardından 30 saniye geçtikten sonra hata raporu veren mavi ekran çıkıyor bir kaç farklı yoldan denedim(no video input gibi hatalar çıktı) ama bir türlü olmadı sorduğum bir kaç kişi bana anakartın eskiyse ondan kaynaklanıyor, anakartında hata var dediler.
Çalışması için ne yapabilirim?:hmmm
 
-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Mavi ekran hatasının Ekran kartı ile ilgisi yok denecek kadar azdır. Eğer Ram'ler yerine tam oturmamış ise bunları kontrol edin. Mavi ekran hatası genellikle Ram'lerden kaynaklanır. Slota tam oturmadığı zaman veya bir yanı girip diğer yanı girmediği zaman kararsızlık nedeni ile bu hatayı verebilir. No video input ( Video girişi yok ) anlamındadır. Video girişi yok hatası ile ilk akla gelen monitor uyumsuzluğudur. Bu DVI, VGA ve ekran kartı ile ilgilidir.

Ayrıca Prescott 800 Anakartların HD ekran kartları ile uyumu yoktur. Onun için ATI HD 3560'ye uygun bir Anakart almanız gerekir. Prescott 800'ün üretimi zaten dünya genelinde durmuş durumdadır. Zaten bu Anakart VGA ve DirectX 7.0'dır ve Integrated VIA UniChrome Pro entegrelidir. ATI HD 3650 DirectX 10.1 desteklidir. Ayrıca 3650 x8 ve Prescott 800'de PCI Express x16 slotu olduğu için ekran kartı desteklenmez. Onun için Anakartı değiştirdiğiniz zaman sorununuz çözülecektir.
 
Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
tanistir bu bilgsyar bu ekran karti flan :dansöz:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt