Ekran kartı soğutucusu

Sponsorlu Bağlantılar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Yarın kasayı götürüp bakıcam zaten. Mosfet nedir?
Mesaj birleştirildi:

Ekran kartinda bir sorun olsaydı bilgisayar bile açilmazdi hem başka oyunlarda bu kadar yüksek ısınma olmuyor. Egzoz fanı taktiktan sonra da sorun devam ederse ekran kartını değiştiririm.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Kartla ilgili bir sorun yok. Kart calisiyor. Kart calismasa bilgisayarda açılmaz zaten. Sadece ısı derecesi yüksek. Onun için de arka kapağa soğutu fan takicam
Mesaj birleştirildi:

Ekran Kartın Nedirde 80 Dereceye Çıkıyor? Sıfır Mı Öyle Şey Mi Olur Stok Soğutma 60 70 da Sabit Tutması Lazım Onu.Birde Şu Egzoz Muhabbetini Biraz Okudumda Sana Şunu Söyleyeyim Benim Sistemde Sıvı Soğutma Var Kasada Kocaman Olmasına Rağmen Egzoz Fanını Durdurup 15 20 Dk Oyun Oynasam Kasanın Üstü Ateş Atıyor.Ciddi Ciddi Ateş Atıyor.Egzoz Fanını Düşük Devirde Çaliştiriyorum Sıcaklık Kat ve Kat Düşüyor.Ha Birde Güç Kaynağim Kasanın Altında Hani Üstünde Olsa Derim ki Ondan Ama Kasanın Üstü Bom Boş Yani. 2 Tane Sıvı Soğutmanın Fanı Var Buna Rağmen Egzoz Fanı Çalşmiyorsa Sistem Ateş Atıyor.O Bilgisayarcının Şimdi Neyse Ağzımı Bozmayacağim.İş Bilmez Gevşeklerden Alişveriş Yapmayın Başkasına Gidin Onlardan Alişveriş Yapın.Bunların Bişey Olmaz Kafasıyla Ne Geliyorsa Geliyor Başımıza :zzz:
Normalde sorun yok oyunlarda ısı 80 lere çıkıyor. Normalde 45-50 derece arasında zaten. Shadow of the tomb raider de 80 dereceye kadar çıkınca bir daha oyuna girmedim. Başka da oyun yüklemedim zaten. O yüzden arka kapağa fan taktırıcam.

Son düzenleme:
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Kartla ilgili bir sorun yok. Kart calisiyor. Kart calismasa bilgisayarda açılmaz zaten. Sadece ısı derecesi yüksek. Onun için de arka kapağa soğutu fan takicam
Mesaj birleştirildi:

Normalde sorun yok oyunlarda ısı 80 lere çıkıyor. Normalde 45-50 derece arasında zaten. Shadow of the tomb raider de 80 dereceye kadar çıkınca bir daha oyuna girmedim. Başka da oyun yüklemedim zaten. O yüzden arka kapağa fan taktırıcam.
80 derece cok yuksek değil. Normal degerler 70 derece civari.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
80 derece cok yuksek değil. Normal degerler 70 derece civari.
Bilemiyorum daha önce böyle bilgisayar kullanmadığım için telaş yapıyorum işte. Kart filan yanar diye. Olsun yine de ben fan taktirayim kasa rahatlasın. İkinci el bilgisayar sonuçta garanti olsun.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Bilemiyorum daha önce böyle bilgisayar kullanmadığım için telaş yapıyorum işte. Kart filan yanar diye. Olsun yine de ben fan taktirayim kasa rahatlasın. İkinci el bilgisayar sonuçta garanti olsun.
Yanmaz ama yine de tedbirli olmak lazım.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi

Kocaman ızgarası var soğutucu fani taktım mi buz gibi olur kasa.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Burada Tecrube Konuşuyor.Nvidianın Kartı Vardı ARkadaşımda Denemiştik Hatta Uygun Fiyatlı Almıştı Arkadaşım.Adam Fanı Hızlı Dönüyo Diyordu.Normal Kllanımda Sorun Yok Ama Baba Yiğit Bir Oyunda Fan Deli Gibi Dönüyordu Çünkü Aşırı Isınıyordu.Belirli Bir Süre Sonrada Kapatıyordu Kendini Çok Isındıgı İçin.Eğer Kart 2.El İse Sorun Olabilir. Şu Programı Dene Eğer Makina Kendini Kitliyorsa Anlaki Kart Gitmiş Bahsettiğin Sıcaklıklar Sıkıntılı

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarcı ile konuştum bugün ekran kartını değiştiricem. Fan sesleri çok rahatsız ediyor beni.
Mesaj birleştirildi:

Burada Tecrube Konuşuyor.Nvidianın Kartı Vardı ARkadaşımda Denemiştik Hatta Uygun Fiyatlı Almıştı Arkadaşım.Adam Fanı Hızlı Dönüyo Diyordu.Normal Kllanımda Sorun Yok Ama Baba Yiğit Bir Oyunda Fan Deli Gibi Dönüyordu Çünkü Aşırı Isınıyordu.Belirli Bir Süre Sonrada Kapatıyordu Kendini Çok Isındıgı İçin.Eğer Kart 2.El İse Sorun Olabilir. Şu Programı Dene Eğer Makina Kendini Kitliyorsa Anlaki Kart Gitmiş Bahsettiğin Sıcaklıklar Sıkıntılı
Kardeş ekran kartında bir problem yok dedim ya. Oyunda 80 derece yazıyor ama kart o kadar ısınmıyordu. Oyundan çıkar çıkmaz hemen normale dönüyor değerler. Bugün egzoz fanı ile daha düşük model kart taktırıcam sorun kalmayacak.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Bilgisayarcı ile konuştum bugün ekran kartını değiştiricem. Fan sesleri çok rahatsız ediyor beni.
Mesaj birleştirildi:

Kardeş ekran kartında bir problem yok dedim ya. Oyunda 80 derece yazıyor ama kart o kadar ısınmıyordu. Oyundan çıkar çıkmaz hemen normale dönüyor değerler. Bugün egzoz fanı ile daha düşük model kart taktırıcam sorun kalmayacak.
Elindeki ekran karti marka model nedir? Resmini cekebilir misin?

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Elindeki ekran karti marka model nedir? Resmini cekebilir misin?
R9 380 2gb taktı adam. Rahat oyun oynayayım diye. Bugün egzoz fanı taktırıp denicem bakalım yine değişen birşey olmazsa kartı değiştiricem. Fanların sesleri gerçekten çok ses yapıyor

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
R9 380 2gb taktı adam. Rahat oyun oynayayım diye. Bugün egzoz fanı taktırıp denicem bakalım yine değişen birşey olmazsa kartı değiştiricem. Fanların sesleri gerçekten çok ses yapıyor
O kart o kadar ısını egzoz fanı olmadığı için. bence egzoz fanı takıp elindeki ekran kartını dene.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
O kart o kadar ısını egzoz fanı olmadığı için. bence egzoz fanı takıp elindeki ekran kartını dene.
Öyle yapicam zaten. Isı değerleri düzelirse sorun kalmayacak.
Mesaj birleştirildi:

Fanı taktırdım ama ekran kartı sıcaklığında değişen bir şey olmadı. İşlemci fanı ses çıkarıyormuş bugün üstünde biraz oynayınca sesi gitti ama bu seferde oyunlarda yüksek ısı değerlerine çıkmaya başladı. 75-80 derece aralığında işlemci sıcaklıkları almaya başladım.

Son düzenleme:
  • Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Öyle yapicam zaten. Isı değerleri düzelirse sorun kalmayacak.
Mesaj birleştirildi:

Fanı taktırdım ama ekran kartı sıcaklığında değişen bir şey olmadı. İşlemci fanı ses çıkarıyormuş bugün üstünde biraz oynayınca sesi gitti ama bu seferde oyunlarda yüksek ısı değerlerine çıkmaya başladı. 75-80 derece aralığında işlemci sıcaklıkları almaya başladım.
Msi afterburner ile ekran kartını biraz kıssan belki ısınmaz.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Isınırsa ısınsın. Takma pek de.
Ekran kartı ısısından geçtim işlemci ısınması kötü.
Mesaj birleştirildi:

Fan hızını otomatike alınca işlemci ısısı düştü. Oyunlara göre fan ayarları yapılması gerekiyor herhalde.
Mesaj birleştirildi:

Sanırım benim donanım en yeni oyunları çalıştıracak kadar iyi değil. Bu kadar yüksek ısı almam bence bundan kaynaklanıyor. Daha fazla bu konu hakkında konuşmanın anlamı yok. Herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Bugün cod ww2 indirdim ve oynadım. Sıcaklık değerleri 68 in üstüne bile cikmadi. Bu da şu demek oluyor. Oyundan oyuna değişen bir yük olayı var. Tomb raider da sisteme daha çok yük binerken cod ta neredeyse hiç yük yok

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bugün cod ww2 indirdim ve oynadım. Sıcaklık değerleri 68 in üstüne bile cikmadi. Bu da şu demek oluyor. Oyundan oyuna değişen bir yük olayı var. Tomb raider da sisteme daha çok yük binerken cod ta neredeyse hiç yük yok
Youtubeda çok güzel rehberler mevcut. İzle izle sende yap. Bilgisayarcı dediğin yaptığı zor bir şey değil . Parça alıp takmak , kasa toplamak falan çok basit ama püf noktaları var dikkat etmen gereken.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Youtubeda çok güzel rehberler mevcut. İzle izle sende yap. Bilgisayarcı dediğin yaptığı zor bir şey değil . Parça alıp takmak , kasa toplamak falan çok basit ama püf noktaları var dikkat etmen gereken.
Tamam gerek kalmadı artık oyunları deneye deneye gorucez ne kadar yük bindirdigini sisteme. Eski makineden kalan ramleri de taktım şimdi daha iyi oldu.

• Beğen

Üst Alt