Ekran gidip geliyor,bu ne?

Sponsorlu Bağlantılar

korays3

Üye
    Konu Sahibi
Ekran gidip geliyor,bu ne?
Yaklaşık 2-3 hafta önce başlayan bu sorun (ekran normal kullanımda kendiliğinden kapanıyor, geri geliyor) sebebiyle cihazımı samsung servisine götürdüm. 6 gün sonra da aldım ve bugün yeni stock rom yükleyip odinle, wipe yapıp kullanmaya başladım. 2-3 saatlik kullanımdan sonra yine aynı problem oluştu. Muhtemelen iyi incelenmedi. Unit-LCD Cable FPCB diye bir parça değiştirmişler.
Başka servise mi göndereyim ne dersiniz ne yapayım? Çok sinirim bozuldu ya.

sado_27

sado_27

Üye
selam
sanırım samsung kullanıyorsun
belkı servıs hatasıdır tekrar gonder garantı varsa kendın ugrasma
ama bendede olmustu ekran kendılıgınden kapanıyordu ama dıkkatımı ceken bır kısım oldu normal kullanırken
elım sensore yaklasınca ekran kapanıyordu tabı bunuda sonradan fark ettım bu hatayıda genellıkle tango uygulamasında goruntulu konusma yaptıktan sonra oluyordu tangoyu kapatınca mesaj arama vs gıbı ıslem yapınca ıster ıstemez sensor gorebılır sen kullanıyormusun tango uygulamasını bılmıyorum ama bı takıp etsene tango , vıber whatsapp wechat line gıbı uygulamalar da olabılır durduk yeremı oluyor yanı sen hıc bır ıslem yapmadan acılıp kapanıyormu?
belkı sensorde hata vardır cunku konusrken bıle telefonu telefonun sessorlerını elını yaklastırınca ekran kapanıyor
tabı bıraz sacma gelebılır ama sonucta elektronık alet herseyden yapabılır yınede garantı daha mantıklı
bak bıde odınle degılde kıesle tekrar gucelleme yap kıesten telefonu dowland moda al acıl yazılım kurtamayı sec telefonun modelını tam olarak yaz modelı yazınca senden S/N kod ıstıcek telefonun arkasında yazıyor onuda gır guncellemeyı baslat guncellemeyı yapsın reset at wipe cache yap telefona bısey yuklemeden kullan eger sorun yoksa uygulamadlardan kaynaklı olabılır varsa gonder garantıye bıldıgım bukadar uzun oldu ama kusura bakmassın artık :D

Son düzenleme:

korays3

Üye
    Konu Sahibi
Ne kusuru, desteğin için teşekkürler. Ben samsung tablet kullanıyorum note 10.1 2014 edition. Bu cihazın aynısından kardeşimde de var. Onun da rom,wipe işiyle ben uğraşıyorum, onda bir sorun yok. Herhangi bir uygulama değil de sanki cihazı eğip kaldırınca yanı açısal hareket yaparken daha çok denk geldim bu saçmalığa. Ekran gidiyor 2-3 sn sonra kendi geliyor veya bu süre uzarsa ben tuşuna bassam da gelmiyor. Ancak bu saçmalığı 2-3 saatlik kullanımda ancak yapıyor veya bazen daha sık. İşte mesele bunu doğru düzgün anlayıp incelemeleri. Donanımsal olduğu çok bariz bence; ama tecrübesi olanlardan da görüş almak istedim.

sado_27

sado_27

Üye
bence sensorde sorun var samsung sensorlerı cok hassas ama yınde gonder garantıye belkı ekran cıpınde sorun vardır ama buyuk ıhtımal sensor yanı yazılımsal olarak olsa zaten rom atmıssın duzelmesı gerek ama donanımsal olarakta hıc bılgım yok konu bılgı dısım oluyor :) elımden gelen bu yanı

korays3

Üye
    Konu Sahibi
eyvallah hocam, donanımsal olduğu çok açık. Hangi donanımdan kaynaklandığını bulmak da onlara kalıyor. İşte içinde bi kablo değiştirmişler ama düzelmediğine göre ekranla ilgili donanımsal bi sorun var anlaşılan.

korays3

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar servis sorun bulunamadı yazılım güncellenecek deyip geçiştirmiş. Başka servise mi gideyim ne tavsiye edersiniz? Bu ne saçmalık ya.

MoonLife01

MoonLife01

Üye
arkadaşlar servis sorun bulunamadı yazılım güncellenecek deyip geçiştirmiş. Başka servise mi gideyim ne tavsiye edersiniz? Bu ne saçmalık ya.

Kardeşim samsumsugun servisi cok şerefsiz bir kac defa daha gönder , raporları al dirke tüketici heyetine git bu samsung servislerini adam edelim kafalarına göre iş yapıyorlar çünkü

mappaX

mappaX

Üye
bataryadan olsa gerek yeni bir bataryayla dene istersen

Misafir - 853891

Ya aynı sorun bendede var napsam acaba tavsiye verin

Üst Alt