ekmekmi kur-an mı

Sponsorlu Bağlantılar

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Mushafı yakarsın, yırtarsın, üstüne resim bile çizersin. Kuran denen bu kitabı putlaştırmak yerine okuyup anlamaya çalıştınız mı? Yoksa hala duvara asılı bir tapınma aracınız mı? Önemli nokta bu. Kuranda önemli olan mürekkep, yaprak veya musiki tınısı değil. Manasıdır anlamıdır, Allah bu kitapta bana ne demiş diye onun mesajını anlayarak hürmet etmektir. Yoksa kuranı belden aşağıya koymayarak ona saygı gösteremezsiniz sadece onu put yaparsınız sonra kuran çarpsın diye yemin edersiniz çarpan kitap yaparsınız. Ki kuran mushaflarına bir sürü eziyet yapılıyor ancak daha domuza dönüp çarpılanı görmedim. Ekmek konusuna gelince. Bir kere bu bir Anadolu kültürüdür. Yokluk görmüş milletlerin buna benzer yaklaşımları vardır. Her şeyden önce yenecek bir şeyin yere konması saçmadır. Sonuçta yediğin şey senin organizmana karışacak hastalanmak istemeyiz :) ancak güvercinler için yerlere simit atıyoruz içimiz acımıyor gibi bir de ironi yapayım :)

• Beğen
Tepkiler: The SLayeR, bilkurdu1, B.A.R.O.N ve 1 kişi daha

g_350606

Ben de eskilerden duyarım hep ama üstün olduğu için değil nimet olduğu için bir nimetle bir mushafı karşılaştırmak hiç akıl kârı mı

Üst Alt