ekmekmi kur-an mı

Sponsorlu Bağlantılar

muhsin15

muhsin15

Üye
    Konu Sahibi
ekmekmi kur-an mı
bi arkadaş var duyduğu bi meseleyi anlattı ekmek ve kur-an ı yere koymuşlar önce ekmeği kaldırmış diyor kim kaldırmış kaynağı nedir diyorum kaynak yok diyor ekmek kurandan önce gelir anlamı çıkıyor ve şirk olur diyorum inanmıyor birini aradı oda başkasının kuranını okursun ama başkasının ekmeğini yiyemezsin bu nedenle önce ekmek demiş varmıdır bi aslı astarı

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Bu kısır döngülere takılıp kalmayalım..

ekmek ve kuran ikiside kiloluk malzemeler değil, beraberce kaldır tartışma bitsin ;)

Ayrıca insan yediği ekmeğin kadrini kıymetini sadece yerden kaldırmayla gösteremez. israf olan onca ekmekler çöpe atılırken öncelik yerdeki ekmeği kaldırmak değil insanlara ekmeğin yani nimetin kıymetini öğretmektir, yoksa ömrün yerden ekmek toplamakla geçer..

İnsanların ahlaksızlaştığı, her türlü melanetin meşru görüldüğü, kısacası yavaş yavaş Kuran ahlakından uzaklaşan, helali haram, haramı helal görmeye başlayan bir toplumda öncelik Kuran'ı yerden kaldırmak değil, insanları Kuran ahlakıyla ahlaklandırmaktır, yoksa Kuran 'ı yeryüzün en zirve noktasında bulundursan nafile.. Yani kutsal olan mushaf (sayfalar) değil, kutsal olan içindeki mesajdır. Onu yüksekte tutmak saygıdan dır ama içindeki mesajın yerlerde gezmesi de en büyük saygısızlık değil midir?

• Beğen
Tepkiler: mns98, OttomaN TigeR ve bilkurdu1
muhsin15

muhsin15

Üye
    Konu Sahibi
kur-an â göre yaşayıp yaşamamak ayrı mesele burda fani biseyi kurandan daha kıymetli görmek meselesi var

Emrgncy

Emrgncy

Üye
kur-an â göre yaşayıp yaşamamak ayrı mesele burda fani biseyi kurandan daha kıymetli görmek meselesi var
O, o kişinin görüşü ve onu bağlar :)

Doğru olanın o olduğu anlamına gelmez ki.. her neyse boşver, ilk mesajda da söylediğim gibi sadece kısır döngü..

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
sapkınca düşünülmüş bir sorudan öteye gitmiyor..

muhsin15

muhsin15

Üye
    Konu Sahibi
O, o kişinin görüşü ve onu bağlar :)

Doğru olanın o olduğu anlamına gelmez ki.. her neyse boşver, ilk mesajda da söylediğim gibi sadece kısır döngü..

yav ne kısırı ne döngüsü birader aptalın biri ekmek kurandan daha önemli diyor bende bunun fikrini nasıl değiştirebilirim diye soruyom meselenin sonunda şahsın fikri değişmezse şirke giriyor

Emrgncy

Emrgncy

Üye
yav ne kısırı ne döngüsü birader aptalın biri ekmek kurandan daha önemli diyor bende bunun fikrini nasıl değiştirebilirim diye soruyom meselenin sonunda şahsın fikri değişmezse şirke giriyor
Sen uyarını yaptıktan sonra sorumluluk senden gider, kimse kimsenin şirke düşmesini istemez, helak olmasını istemez ama elden de bir şey gelmez karşı tarafta adım atmayınca...

(Resûlüm!) Sen sevdiğini hidayete erdiremezsin; bilakis, Allah dilediğine hidayet verir ve hidayete girecek olanları en iyi O bilir.
Kasas-56

• Beğen
Tepkiler: bilkurdu1
messevim

messevim

Üye
bi arkadaş var duyduğu bi meseleyi anlattı ekmek ve kur-an ı yere koymuşlar önce ekmeği kaldırmış diyor kim kaldırmış kaynağı nedir diyorum kaynak yok diyor ekmek kurandan önce gelir anlamı çıkıyor ve şirk olur diyorum inanmıyor birini aradı oda başkasının kuranını okursun ama başkasının ekmeğini yiyemezsin bu nedenle önce ekmek demiş varmıdır bi aslı astarı
Böyle şeylere takılı kaldığımız için fikriyette gelişemiyoruz zaten. Adamlar dünya üzerinde Katletmedik Müslüman bırakmıyorlar, bizimkiler hala ekmek-Kuran ı kıyaslıyorlar, yok namazda iftitah tekbirinde eller nereye kadar kaldırılır vs vs vs...

Elin gavuru dediklerimiz uzayda yaşamanın sırlarını ararken bizim halimiz gerçekten üzücü...

• Beğen
Tepkiler: Luck Star
Luck Star

Luck Star

Üye
Beyninizi bu tür şeylere yormayın. Adamlar uçak bomba silah yapıp din kardeşinizi öldürüyor bazıları da ekmek kuran yerdeymiş tövbe tövbe yerdeyse al öp alnına koy bu kadar basit. Din ile böyle uğraştıkları için geri kalıyoruz.
Böyle şeylere takılı kaldığımız için fikriyette gelişemiyoruz zaten. Adamlar dünya üzerinde Katletmedik Müslüman bırakmıyorlar, bizimkiler hala ekmek-Kuran ı kıyaslıyorlar, yok namazda iftitah tekbirinde eller nereye kadar kaldırılır vs vs vs...

Elin gavuru dediklerimiz uzayda yaşamanın sırlarını ararken bizim halimiz gerçekten üzücü...

Yazdığını okumadan yorum yapmışım ama aynısı olmuş :oke:

• Beğen
Tepkiler: mehsevim
messevim

messevim

Üye
Beyninizi bu tür şeylere yormayın. Adamlar uçak bomba silah yapıp din kardeşinizi öldürüyor bazıları da ekmek kuran yerdeymiş tövbe tövbe yerdeyse al öp alnına koy bu kadar basit. Din ile böyle uğraştıkları için geri kalıyoruz.

Yazdığını okumadan yorum yapmışım ama aynısı olmuş :oke:
:)

muhsin15

muhsin15

Üye
    Konu Sahibi

böyle bir sorunun uzaya gitmekle ne alakası var birader dünya işi ayrı ahiret işi ayrı ahiret için bi soru sormakla dünya işlerinde ne gelisilir nede gelişme kaybedilir
hiç bir dini soru sorulmazsa ilimde bilimde gelişecekmişiz ? nasıl oluyorda her seferinde gelişmemeyi dini sorulara bagliyorsunuz hayret ayrıca geyet zeki adamsın mehvesim bey flapy bird ö geliştireydin dini sorularmı sana engel oldu

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Adam çok aç ise önce ekmeği kaldırır ve yer,şayet karnı tok bir Müslüman ise kuranı kerimi önce kaldırır,bu kadar basit :)

kanat_58

kanat_58

Üye
Konuyu okuyunca aklıma birşey geldi paylaşmak istedim pek alakası yok gibi ama yinede paylaşmak istiyorum bu gerçek olan birşey
Polis mulakatlarinda sorulan bir soru
Yelkenle denize ciktin bir baktın ki orda peygamber efendimiz ve atatürk boğulmak üzere önce hangisini kurtarirsin diye soruyorlar

The SLayeR

The SLayeR

Üye
Konuyu okuyunca aklıma birşey geldi paylaşmak istedim pek alakası yok gibi ama yinede paylaşmak istiyorum bu gerçek olan birşey
Polis mulakatlarinda sorulan bir soru
Yelkenle denize ciktin bir baktın ki orda peygamber efendimiz ve atatürk boğulmak üzere önce hangisini kurtarirsin diye soruyorlar
Kendimde atlarım :)

• Beğen
Tepkiler: bilkurdu1
kanat_58

kanat_58

Üye
Birini kurtarmanın lazim

The SLayeR

The SLayeR

Üye
Koyu bir Atatürkçü olarak Peygamber efendimizi kurtarırım ve tabi daha sonra Atamızı ha tabi koyu atatürkçü olarak niye dedim çünkü dinsiz sandıkları için Atatürkçüleri

kanat_58

kanat_58

Üye
Cevap yanlış ne Atatürk nede Peygamber efendimiz Ataturku kurtaririm diyenler bu dinsiz diyececeklerdi Peygamber efendimiz kurtaririm diyenler buda Atatürkçü değil diyeceklerdi ikisini birden kurtaramayacaklari için
cevap ben yüzme bilmem olacakmis

bilkurdu1

bilkurdu1

Üye
Evet mesele şu arkadaş

Ekmek mi değerli su mu?

Elbette su diyeceksiniz...

Ama bi düşünün su yu nerelerde kullanıyorsunuz?

O hemen hemen her yer (üstüne basarsızınız, hatta taharet alırsınız di mi?)
Ama ekmeğe su gibi davranmak... tövbe estağfurullah.

Yani hurafeler bidat tır dini asıl kaynağından yani Kuran kerim den öğrenmek lazım önce ekmeği alsan ne olur kuranı kerim i alsan ne olur (Allah bilir hiç bişe) onlarca hatta yüzlerce kitap okuyan bizler Allahın kitabını okudukmu???

• Beğen
Tepkiler: SonyXperia
bilkurdu1

bilkurdu1

Üye
Evet konuya daha açıklık getirmek isterim şirk ekmeği önce yada sonra almak değil. şirk Allaha ortak koşmaktır.
Ölüden yardım istemek gibi. Günümüzde meşhurdur yetiş ya gavs yetiş ya muhammet yetiş ya Ali gibi yada evliya seni çarpar,yada rabıta yapmak gibi. kendi nefsimizi de ortak koşabiliriz. Kime sorsan ben müslümanın elhamdülillah der ama la ilahe illallah ın manasını bilemez yada noksan bilir
Tevhid önce gelir bir damla şirk bütün amelleri boşa cıkar.

• Beğen
Tepkiler: SonyXperia
The SLayeR

The SLayeR

Üye
Cevap yanlış ne Atatürk nede Peygamber efendimiz Ataturku kurtaririm diyenler bu dinsiz diyececeklerdi Peygamber efendimiz kurtaririm diyenler buda Atatürkçü değil diyeceklerdi ikisini birden kurtaramayacaklari için
cevap ben yüzme bilmem olacakmis
Aslında binevi o bakımdan bende atlarım dedim ölürseler bende öleyim anlamında yane gardaşım

Üst Alt