E72 YkPkY cfw 91.3 RM-530

Sponsorlu Bağlantılar

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
bi sorum olacak. 54.005 sürümüne olur mu ?

saybatli2010

saybatli2010

Üye
Arkadaş uğraşmış yapmış ama ben kaldırmak zorunda kaldım. Çok problemli çalışıyor yaşadığım sorunlar ;

- Exchange maillerde sorun yaratıyor
- Nedense Ovi suite ile eşleşemiyor.
- Hafıza kartına kurulan eklentiler USB depolama olarak bağlayıp çıkardığımda tekrar çalışmıyor

Belki benim telefon ile alakalıdır ama orjinal yazılıma dönünce sorunlar düzeldi.

yakamoz97

yakamoz97

Üye
firmware ile ilgili sorun yaşayanlara ya da modifiyenin bazı kısımlarını beğenmeyene benden küçük bir tavsiye, eğer bu tür sorunlar varsa, önce e72 nin orjinal versyon dosyalarını indirin. bu arkadaşın hazırladığı versyon dosyalarından sadece ismi rm530_091.003_prd.core.fpsx olanı orjinal dosyadaki ile değiştirin. çünkü hack bu dosyayla ilgilidir (installserver).modifiye kısımları öbür dosyalardadır. sonra da phoenix ile kurulum yapın.böylece telefonunuz modifiyesiz bir şekilde sadece hacklenmiş olur.

Pckopat*

Pckopat*

Üye
Ya bi yardım eden çıksın lütfen bende yüklemek istiyorum bu cfw yi nolur yardım edin birisi videolu anlatım veya herhangi bişey yapsın LÜTFENNNNN!!! :aman2: :megafon: :vur

arkadasim forumdan modifikasyon bölümüne gir phoenixi kur pc ne sonra bu konudaki dosyayi indir phoenixin kullanim kilavuzuna gore c program file nokia... Gibi yerin icine at ve flashla bu yani forumda modifikasyona bakarsan kesin yaparsn yine hata falan alirsan pm at yardmci oluym

yakamoz97

yakamoz97

Üye
ben sadece şunu söylim evet emek etmiş çok güzel bir çalışma olmuş,özellikle uı eklentisi bt korumalı dosya gönderimi falan bunlar işe yarayan eklentiler. ben olduğu gibi kurdum telefonuma,sadece tema,açılış animasyonu ve fontlar hoşuma gitmedi. Nokia Cooker 3.1 programıyla kendime özel şekilde tekrar düzenledim,temayı silip nokia evolve anna temayı gömüp varsayılan yaptım,kendi orjinal temalarından 1-2 tanesini de geri yerine koydum,fontları orjinale geri çevirdim, başlangıç sesini windows 7 sesi,animasyonu da windows 7 hareketli animasyon ekledim, rompatcher zaten gömülüydü ben de bana çok lazım olduğu için yazılım ve sonrasında formatla beraber hazır gelsin istedim ve fexploreyi içine gömdüm. kendi zil seslerini baştan aşşa değiştirdim,diğer nokia telefon zil seslerinden hoşuma gidenleri ortaya karışık yapıp içine gömdüm. diğer yama ve özelliklerine dokunmadım ve ortaya tam istediğim şekilde harika ötesi bir sonuç çıktı. şuan sorunsuzca kullanıyorum en ufak bi sıkıntı yok. bunları orjinal fw ye kendim de yapabilirdim ama bu güzel bi temel olduğu için sadece üzerinde biraz değişiklik yapmak istedim. bu yüzden emeğin için ellerine sağlık.... teşşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: YkPkY
YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
iiyi yapmıśsın.çünkü herkesin istegine yetismek zor.birinin dedigini yapsan digeri baska ister.
gűle güle kullan.ben teşekkür ederim.
e72im yok bayağıdır.merak ettim hazırladıgını :)

yakamoz97

yakamoz97

Üye
çok haklısın kardeşim,herkes farklı bişeyler ister. ben 2008 den buyana symbian programlarla falan uğraşıyorum.bu yola 6630 la girdim sonra n70 n73 n95 ve en son E72 ile devam ediyorum :) firmware modlama merakım vardı biraz da uğraşıyodum ama ileri seviyede değildim.E72 alınca hack arayışına girdim çünkü n95 teki yöntemim sökmedi :) sonra senin bu paylaşımı gördüm. zaten temel altyapı ve yeteri kadar bilgim vardı daha da araştırdım denedim yanıldım derken iş bu noktaya kadar geldi. pc başında uzun süre zamanım olmadığı için hazırlık ve deneme - yanılma süresi 2-3 günü buldu :) teker teker her değişiklikte yazılım atarak kontrol ede ede yaptım ki sonradan sıkıntı çıkmasın. iç görünüm E6 ile aynı oldu. evolve temasının ana ekran resmini Sis Contents kullanarak düz siyaha çevirdim öyle yükledim kişisel tercih :) Sis Contents sayesinde zaten kullandığım programları istediğim gibi düzenliyorum zaten çok işime yarıyor. senin modlara dokunmadan dediğim gibi açılış animasyon ve sesi, tema font zil sesleri değişti ve fexplorer dosya yöneticisini gömdüm. telin şuanki performansı çalışma durumu çok çok iyi nazar değmesin :)

YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
iyi yapmşsın.
deneyen bazı arkadaşlarımız bazı sorunlar ve hatalardan bahsediyor.deneme şansım yok artık çünkü.kullandığım zaman bende hiçbir sorun yaratmıyordu.sendede bi sorun yokmuş.ona şaşırdım birde

yakamoz97

yakamoz97

Üye
bilemiyorum, maillerde sorun var demişler olabilir belki ben e mail ayarlarına bakmadım cepten email kullanmıyorum çünkü. öbür dedikleri nokia ovi ile eşleşmiyor kurulan eklentiler usb bağlayıp çıkartınca çalışmıyor falan bu sorunlar bende yok.gayet normal bi şekilde çalışıyor. belki öbür telefonlarda daha farklı durumlar vardır. benim ki macaristan yapımı. aynı marka model olsa da ülkeden ülkeye bile farklılık var bunu n95 te bariz olarak gördüm. en iyisi bulabilrsen orjinal finlandiye malıdır. finland yazanlar var ama hepsi finlandiye değil,patentli fakat başka ülkelerde üretimi yapılmış. senin yazılım BROWN olarak geçiyor. benim tel siyah. product codunu bile değiştirmedim yazılım atarken. sorun da çıkmadı ..

Pckopat*

Pckopat*

Üye
ben sadece şunu söylim evet emek etmiş çok güzel bir çalışma olmuş,özellikle uı eklentisi bt korumalı dosya gönderimi falan bunlar işe yarayan eklentiler. ben olduğu gibi kurdum telefonuma,sadece tema,açılış animasyonu ve fontlar hoşuma gitmedi. Nokia Cooker 3.1 programıyla kendime özel şekilde tekrar düzenledim,temayı silip nokia evolve anna temayı gömüp varsayılan yaptım,kendi orjinal temalarından 1-2 tanesini de geri yerine koydum,fontları orjinale geri çevirdim, başlangıç sesini windows 7 sesi,animasyonu da windows 7 hareketli animasyon ekledim, rompatcher zaten gömülüydü ben de bana çok lazım olduğu için yazılım ve sonrasında formatla beraber hazır gelsin istedim ve fexploreyi içine gömdüm. kendi zil seslerini baştan aşşa değiştirdim,diğer nokia telefon zil seslerinden hoşuma gidenleri ortaya karışık yapıp içine gömdüm. diğer yama ve özelliklerine dokunmadım ve ortaya tam istediğim şekilde harika ötesi bir sonuç çıktı. şuan sorunsuzca kullanıyorum en ufak bi sıkıntı yok. bunları orjinal fw ye kendim de yapabilirdim ama bu güzel bi temel olduğu için sadece üzerinde biraz değişiklik yapmak istedim. bu yüzden emeğin için ellerine sağlık.... teşşekkürler.

peki rica etsek sende çalışmanı diger arkadas gibi paylasır mısın emeginden bizde faydalanalimki deger kazansin :) teli her açışımızda ellerine saglik diyelim :)

yakamoz97

yakamoz97

Üye
kardeş benim internet bağlantım upload yapmaya pek müsait değil. ama fw düzenlemek te zor değil buna emin ol :) ben e72 yi alalı 1 ay oldu. fw modla ilgili bilgim de pek yoktu. araştırarak olayı çözdüm. nokia cooker ile hemen hemen ne istiyosan yaparsın fw dosyalarına. maxicepte çok güzel anlatımlar var. yine google amcadan da bilgi alabilirsin. bi araştır. kendi emeğ,nle yaptığın daha zevkli ve güzel oluyor buna emin ol.

nokia cooker 3.3 direkt link

siscontents link

sadece core ve rofs2 dosyalarını düzenlesen bile yeter. ne varsa en çok bunlarda var zaten :) ben fxploreyi coreye ,zil sesleri tema falan bunları da rofs2 ye modladım. fxplore proyu siscontent ile açıp çıkart diyosun hangi dosyaya nereye gidiyosa onları fw de core de aynı yerlerine atıyosun hepsi bu. temalarda aynı şekilde zil sesleri de. daha detaylı ve çok güzel anlatımlar forumda mevcut...

• Beğen
Tepkiler: YkPkY

sedat76

Üye
Bunu son sürüm 91.4 ıngilizce üstüne kurabilirmiyiz üstat

YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
direk kuramazsın.onu belirtmiştim.önce downgrade yapman lazım.yani ilk sürüme dönmen lazım.sonra istediğin sürüme dönebilirsin

Salih Özkoç 2

Üye
Öncelikle konuyu 4 yıl 2 ay 11 günlük uykusundan uyandırdığım için çok özür dilerim ancak ben bu konu sayesinde kullanmadığım Nokia E72 telefonuma hayat kazandırdım işte bu yüzden konu ve firmware sahibine teşekkür etmek istedim yoksa konuyu uykusundan uyandırmak istememiştim velhasılı Sayın @YkPkY Hocam ellerinize sağlık emeğinize sağlık hazırladığınız bu custom firmware mükemmel olmuş çok teşekkür ederim,

• Beğen
Tepkiler: armandddd
armandddd

armandddd

Üye
Merhaba arkadaşlar. Bu versiyonun TR stock romu olan var mı acaba?

Üst Alt