E72 ye Hackli v91.3 Sürümü Atma. Hem Hack Hem Yazılım Aynı Anda !!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
e.piker

e.piker

Üye
    Konu Sahibi
E72 ye Hackli v91.3 Sürümü Atma. Hem Hack Hem Yazılım Aynı Anda !!!
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Ben bir E72 kullanıcısıyım ve son gelen v91.3 sürümünden sonra E72ye hack yapmak zorlaştı bayağı. Akşam yabancı sitelerin birinde gezerken bir yöntem buldum ve gayet de güzel bir yöntemdi. ANCAK KENDİM DENEYEMEDİM HENÜZ Telefonumdaki verileri yedeklemem gerekiyor ben de hemen konuyu açmak istedim. Daha önce anlayıldıysa affola !

Öncelikle kısaca yapacağımız işlemden bahsedelim. Hack, telefona imzalanmamış uygulamaları yüklememizi sağlayan bir yöntem. Telefonumuzun sistem dosyalarına ulaşmamızı sağlayan bir yol. Peki Bunu nasıl yapacağız? Elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle telefonumuzun RM kodunu öğreneceğiz, daha sonra dil kodunu öğreneceğiz ve son olarak bu RM kodu sayesinde telefonumuzun en son sürümünü indirip hack işlemi için gerekli olan installserver.exe dosyasını telefonumuzun sistem klasörlerini ouşturan SYS klasörü ve oradan da BIN klasörünün içine gömeceğiz. İşlemler gözünüzü korkutmasın zor bir olay değil.

Öncelikle bize lazım olacak programlar

Bu program sayesinde telefonumuzun en güncel sürümünü indireceğiz.
Bu program ile de indirdiğimiz en güncel sürümün içine hack için gerekli olan İnstaller.exe yi atacağız.
Bu da yazılımımızın içine atacağımız hack dosyamız.
Son olarak da bu program ile yazılımımızı telefonumuza atacağız.

Şunu da belirtmek isterimki yazılım atmak riskli bir iştir. Ben başka bir yazılım atarken sorun olmuştu (yanlış RM doku kullanmışım :vur ) Dead Flash yöntemi ile eski haline getirdim neyseki.

Öncelikle bu işi yapabilmemiz için telefonumuzu bilgisayar bağlayacağımız USB kablosuna ihtiyacımız var. Telefonunuzun da bataryası dolu olsun hatta şarjda tutun.

1- İlk olarak bilgisayarımızdaki telefonla ilgili olan bütün driverleri siliyoruz. Nokia pc suiti de silin. Denetim masasından Nokia ile ilgili olan herşeyi silin.

2- Telefonunuzdaki verilerinizi yedekleyin zira hepsi silinecek (rehber, mesaj, müzik, görüntü vs.. )

3- Telefonumuz ana ekranındayken *#0000# yapın çıkan menüdeki RM kodunu bir yere not edin. (E72nin üç adet versiyonu var. Benim kullandığımın RM doku RM-530 şeklinde)

4 -Daha sonra telefonun arkasında bataryanın altındaki etiketteki product kodunu (ürün kodu) bir yere not edin. (Benimkinin 0584254 buydu. Sizinki de buna benzer birşey olacak.

5- Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra artık programları kurmaya başlayalım. İlk olarak phoneix i indirip kuralım. Ancak üstte de deiğim gibi phonex i kurmadan önce pcdeki bütün telefon driverlerini kaldıralım. Program yaklaşık 75 mb kurulum biraz sürebilir. Programa çift tıkladıktan sorna ekran gelecek diye beklemeyin. Bazen sağ alt köşede kendi kendine işlemini yapıyor.

6- Phonix i kurduktan sonra yukarıda verdiğim NaviFirm programını rardan bir klasöre çıkarın ce programı çalıştırın. Öncelikle karşımıza şöyle bir ekran gelecektir.

Resimdeki işaretli olan kutucuğa telefonumuz ana ekranındayken *#0000# yapıp aldığımız RM kodunu giriyoruz ve aşağıdaki resmindek numaralandırdığım adımları izliyoruz.

1. adımda yukarıda da belirttiğim gibi 1 numaralı yere telefonumuzun RM kodunu giriyoruz.

2. adımda telefonumuzun ismi çıkıyor ve bir kere tıklıyoruz.

3. adımda 3 numaralı yerden telefonumuzun en güncel sürümünü seçiyoruz. Hem telefonumuz güncelleyecek hemde hack yapmış olacağız. DİKKAT: E72 DE 91.4 VERSİYONUNDA TÜRKÇE DİL DESTEĞİ HENÜZ YOK ONU SEÇMEYİNİZ.

4. adımda 4 numara ile gösterilen kutucuğa telefonumuzun arkasından aldığımız dil kodunu giriyoruz. Benimki 0584254 idi. Sizinki de böyle birşey olacak ve eğer telefonunuzun farklı renk seçenekleri varsa ona da dikkat edin. E72nin 4 tane renk seçeneği var. Benim telefonum gri. Oyüzden GREy (ingilizce gri demek) onu seçtim. (Şunu da belirteyim eğer telefonunuz yurtdışından geldiyse onun dil kodu farklıdır yani yabancı dilin kodu vardır. Siz de bu durumda resimdeki 5 numara ile gözüken yerden uygun olan dil dosyasını seçin. Örneğin telefonunuz Almanyadan geldi. Bu yüzden de dili almanca olacak. Ama siz resimdeki 5 numaralı bölümden TURKEY ya da TR ile başlayan ve siizn telefon renginize uygun olan dili seçin)

5. adımda 5 numaralı gözüken yerdeki yazılım dosyalarımız gördük. Bunları seçiyoruz. E72nin 10 tane yazılım dosyası olacak. Diğer modelleri tam bilmiyorum.

6. adımda ise yukarıda seçmiş olduğumuz yazılım dosyalarını indirmek için DOWNLOAD butonuna tıklıyoruz ve dosyalarımızın inmesini bekliyoruz. Yaklaşık 200mb tutuyor bu 10 tane yazılım dosyası.

İndirdiğimiz bu yazılım dosyaları NAVİFİRM programını çalıştırdığınız klasördeki FW adlı klasörün içine inecek. Aşağıdaki resime bakabilirsiniz.

Şimdi son güncel yazılımımızı indirdik ve yazılım Navifrm i çalıştırdığımız yerdeki FW adlı klasörün içinde, kendi dil kodumuz ile oluşmuş klasörde durmakta.

Masaüstünde RM kodumuz adımda bir klasör oluşturalım ve indirdiğim yazılım dosyalarını bu klasöre atalım. Örneğin benim telefonumun RM kodu RM-530. Ozaman masaüstünde RM-530 adında bir klasör açacağım. Sizin kodunuz neyse o isimli klasör açın.

Daha sonra yukarıda vermiş olduğum installer.exe dosyasını indirip masaüstümüze atıyoruz.

Sırada Nokia Cooker programımız var. Linkini yukarıda vermiştim indirip programı çalıştıralım. Çalıştırdıktan sonra karşımıza program penceresi gelecek ve sol üst tarafta yazan OPEN FİRMWARE ye tıklıyoruz. Burası biraz önemli dikkatli okuyalım. Az önce indirip masaüzerine yeni bir klasör açıp attığımız yazılım dosyaları içerisinde xxxx.uda.fpsx isminde bir dosya olacak. Baştaki xxx ler değişebilir ancak sonu uda.fpse ile bitecek. Nokia Cooker praogramı ile bu dosyaya ulaşıyoruz. Yani OPEN FİRMWARE seçeneğini seçtikten sonra karşımıza pencere geliyor ve açmak istediğimiz dosyayı seçmemizi istiyor. Bizim dosyamız masaüstüne RM kodu ile açtığımız klasörün içerisindeki xxx.uda.fpse dosyasını seçeceğiz. Resimi inceleyin.

Dosyanın içini açtığımızda alttaki resimde olduğu gibi pencere açılıyor. Resimden de ilerleyerek ilk önce SYS klasörüne çift tıklıyoruz, ardıkdan BIN klasörüne çift tıklıyoruz ve yanda dosyalar karşımıza geliyor. İndirmiş olduğumuz installer.exe dosyasını buraya sürükleyip atıyoruz ve üst taraftan SAVE FİRMWARE ye tıklıyoruz.

Evet şimdi ne yapmış olduk kısaca bakalım. İndirmiş olduğumuz güncel yazılımımızın içerisine hack işlemimizi yapacak olan dosyayı gömdük. Yani şu anda elimizde hacklenmiş bir yazılım bulunmakta. Bunun yararlı tarafı ise telefona hard format atsanız bile yazılımınız değişmediği için hackli olarak geri açılacak.

Şimdi son işlem olarak hacklediğimiz bu yazılımı telefonumuza basacağız. İlk olarak bize usb kablosu lazım. USB kablosunu teymin ettikten sonra yukarıda verdiğim phoneix prgramını indirip kuruyoruz. Ancak bir hatrlatma daha yapalım bu programı kurmadan önce bilgisayardaki telefonla ilgili bütün driverleri kaldırın (cablo driver filan) Nedeni ise bu phonix programı da driver kuruyor ve eski driverler ile çakışmasını engellemek için kaldırıyoruz. Ayrıca phonix programı kendini sağ alt tarafta kuruyor. yani işlem biraz uzun sürüyor. Program kapandı mı diye meraklanmayın. Sağ alt tarafta saatin orda kendini kurmaya devam edecek.

Eski driveri kaldırdığınızı, usb kablosu yetmin ettğinizi ve phonix i kurduğunuzu düşünerek devam ediyorum.
İlk olarak masaüstüne gelen phonix programının simgesine sağ tıklıyoruz daha sonra hedef bul diyoruz ve phonix programının kurulu oldğu klasör açılıyor. açılan pencerede Products adında bir klasör olacak. Bu products klasörünü açalım. Ardından masaüstümüze olulturduğumuz RM kodlu klasörümüzü Products klasörüne atıyoruz. Yani benim masaüstümdeki klasörümün adı RM-530 du. Bu klasörü kopyalayıp Products klasörüne yapıştırıyoruz.

Bu işlemi de bitirdikten sonra telefonumuzu pcye usb kablosu ile PC SUİTE MODUNDA bağlıyoruz. PCmiz otomatik olarak driver kurması gerekiyor ve telefonu tanıması lazım. Eğer sizinki kurmazsa telefonun driverlerini pc suite yardımı ile kurabilirsiniz. Buraya kadar bir sorun yoksa şimdi Phonix programımızı açıyoruz. aŞAĞIDAKİ RESİMDE GÖRDÜKLERİMİZİ UYHGULUYORUZ.

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sorna program telefonumuzu buluyor ve üst tarafta OPERATİNG MODE nin NORMAL olması gerekiyoır. Değilse onu normal yapalım.

Bu işlemi de yaptıktan sonra programın üst kısmından FLASHİNG ve tıklayıp açılan küçük kutucuktan da FİRMWARE UPDATE tıklıyoruz. Ardından aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Ve işlemlerin sırasını resimde gösterdim.

Eveeett artık telefonumuza hackli yazılımı yüklemeye başladık işlem biraz sürebilir oyüzden bekleyin ve usb aygıt takıp çıkarma sesi gelirse bilgisayardan paniklemeyin. Telefonunuzun şarjı olsun ve telefon şarjdayken deneyin.

Bir kez daha belirtmek isterim ki bu ylu denemedim oyüzden kesin çalışır diyemiyorum deneyen olursa yazar buraya. Sizden teşekkür ya da yebrik gii bir beklentim de yok. Sadece kendi E72me sw atmaya çalışırken neler çektiysem başkası çekmesin istedim. Umarım yardımcı olur. İyiy forumlar.

• Beğen
Tepkiler: mkbiksi, ademsadik ve spinne1980

Bust

Üye
Hatim indirsen bu kadar sürmez. Bu nedir kardeşim ya hevesim kaçtı bırak kalsın son sürüm olsa ne olur peh.

ayazgece

ayazgece

Üye
ben yaptım

kaankaragz

Üye
herseyı yaptım son FİRMWARE UPDATE kısmında takıldım resım acılmıyor.

spinne1980

spinne1980

Üye
Her şey cok iyide tek sorunum PC SUİTE MODUNDA Alamıyorum acılır acılmaz şifre istiyor micro sd karta THE-NOKIA-UNLOCK.MDL bunu attım system/recogs/the-nokia-unlock.mdl yazılarıda kücülttüm gine işe yaramadı 12345 olacaktı olmadı hard format tuş kombinasyonu denedim gine olmadı direk şifre istedi her acılışta Lock code: yazısı cıkıyor PC SUİTE MODU kapalı acamıyorum bunun başka yolu yokmu ? yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Evet e serisi hack zor olduğunu unutmayın o yüzden uzun olmuş . Emeğe saygı . Ve hayatımda e serisini hack edemeyenlerden biri benim kriz geliyor . En rahat hacki 5800 da hello ile boğa sokmustum sisteme. Tabiki önce yemini verdim sonra system klasörünu kırmızıya boyadım bir boynuz Attın Allah sizi inandirsin böyle kolay hack görmedim tek tıkla oldu . Ama e serisi iş cebi olunca güvenlik yüksek bb gibi .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt