E71 Nokia PC Internet Access bağlantı sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

archyn

Üye
    Konu Sahibi
E71 Nokia PC Internet Access bağlantı sorunu
Arkadaşlar Turkcell in PDA kampanyasından E71 aldım, bilgisayarıma Nokia PC internet access programını kurdum. PC cihazı görüyor fakat program internete bağlanmaya çalıştığında "KULLANILABILIR ŞEBEKE YOK" şeklinde hata veriyor. Oysa aylık 1 GB mobil internet paketim var ve hattım da açık. Bu sorunu nasıl çözerim yardımcı olursanız çok sevinirim. Evin adslsini kapatamıyorum aylardır boşyere param gidiyor turkcelle:(

zamirator

Üye
Merhaba.
Bende kontratlı E71 aldım ve çok memnunum (telefondan)
yardımcı olur mu bilmiyorum ama başımdan geçen olayı anlatayım.
3G öncesi interneti PC den sorunsuz kullanıyordum.
3G başladıktan sonra telefonu kullanarak PC yi internete bağladığımda ilk bir dakika internet çalışıyor sonra sayfalar açılmıyordu. Müşteri hizmetlerini aradım. Aklı fikrine yetişmeyen bir bayan bana usb kablosunda tel filan kopmuştur dedi (?) çok güldüm.
Sonra deneme yanılma yoluyla sorunun 3G de olduğunu anladım.
Ayarlar - Şebeke - Mod bölümünde GSM seçtim.
sorun ortadan kalktı. Sorunsuz internet kullanıyorum yavaş da olsa.
Turkcellden bunu beklemezdim ama 3G de gerçekten çuvalladı Turkcell.
MobilTV ve 3G kapsama alanı konusunda gerçekten çuvalladı bence

archyn

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba.
Bende kontratlı E71 aldım ve çok memnunum (telefondan)
yardımcı olur mu bilmiyorum ama başımdan geçen olayı anlatayım.
3G öncesi interneti PC den sorunsuz kullanıyordum.
3G başladıktan sonra telefonu kullanarak PC yi internete bağladığımda ilk bir dakika internet çalışıyor sonra sayfalar açılmıyordu. Müşteri hizmetlerini aradım. Aklı fikrine yetişmeyen bir bayan bana usb kablosunda tel filan kopmuştur dedi (?) çok güldüm.
Sonra deneme yanılma yoluyla sorunun 3G de olduğunu anladım.
Ayarlar - Şebeke - Mod bölümünde GSM seçtim.
sorun ortadan kalktı. Sorunsuz internet kullanıyorum yavaş da olsa.
Turkcellden bunu beklemezdim ama 3G de gerçekten çuvalladı Turkcell.
MobilTV ve 3G kapsama alanı konusunda gerçekten çuvalladı bence

Çok teşekkürler desteğin için. Dediğini denedim ama yine aynı, bir cihaz algılandı diyo, sonra kullanılabilir şebeke yok diyo. Turkcelli arasam dediğin gibi bu işi çözecek insan yok adım gibi eminim. E71 gerçekten çok harika bir cihaz. Telefon bile diyesim gelmiyor. Keşke taksitle başka yerden alsaydım. Turkcelle muhtaç olmak cidden çok kötü. Mobil TV hiçbiyerde çekmio zaten çoğu kanal da yok... Ve en pahalı her zaman turkcelldir... 18 ay daha taksit var ama:(

my_all__34

Üye
Arkadaşlar Turkcell in PDA kampanyasından E71 aldım, bilgisayarıma Nokia PC internet access programını kurdum. PC cihazı görüyor fakat program internete bağlanmaya çalıştığında "KULLANILABILIR ŞEBEKE YOK" şeklinde hata veriyor. Oysa aylık 1 GB mobil internet paketim var ve hattım da açık. Bu sorunu nasıl çözerim yardımcı olursanız çok sevinirim. Evin adslsini kapatamıyorum aylardır boşyere param gidiyor turkcelle:(

kardeş aynı sorun bendede var bir türlü baglanamıyorum kullanılabilir şebeke yok diyor sen bi çözüm bulabildin mi?

bbagci

Üye
arkadaşlar e71 3g ile de edge ilede çok güzel internete bağlanıyor. telefondan gsm seçerseniz biraz yavaş kalıyor. ama 3g de hemde turkcell de saniyede 300kb la download yaptığını gördüm. en kötü hızı tek çizgi 3g olduğu yerde bile 30kb ın üzerine çıkıyor. sizin ilk yapmanız gereken cd den çıkan nokia pc suite i kaldırıp internetten yeni versiyonunu yüklemeniz. ondan sonra yapacağınız şey ise telefonun kablosunu taktığınız zaman ekrandaki soruya pcyi internete bağla yı seçmek. pc suite aktifken diğer program telefona bağlanamıyor. yaptığınız tek hata anladığım kadarıyla bu. ayrıca e71in versiyon güncellemesini yaparsanız 3g ile bağlantı hızı biraz düşüyor haberiniz olsun. ama güncelleme yapmakta fayda var. güncelleme sonrası telefona dahada hızlı çallışıor. ayrıca şarj süresi kesintisiz 12 saate kadar görüşme yapılabiliyor. ben test ettim. turkcell çok güzel e71imde öyle. vodafone yada avea kullanan arkadaşlarıma çoğu aramamda ulaşılamıyor uyarısı alıyorum. turkcell pahalıda değil bence. ne kadar ekmek o kadar köfte. hem iyisi olsun hem ucuz olsun. ikisi bir arada olmuyor. turkcell 3g modem kullanırsanız çekimi iyi olan bir yerde 450kb download hızına ulaşabiliyor bunuda denedim arkadaşlar. benim evin yakınında verici var ordan biliyorum. :)

theemnt

theemnt

Üye
aynı sorun ben de war ben de e72 yi bağlayamadım bir türlü

celiktepelee

celiktepelee

Üye
arkadaşlar 3g denilen teknoloji hızlı internet değil hızlı kazıklama teknolojisidir biz arkadaşlar arasında farklı gsmlerin 3g internetini aldık lanet olsun hep birşey indiriyoruz tam %65 ile %70 arasında indirme kesiliyor kesilene kadar hızlı oluyor ama kesildikten sonra 10 dk bağlanmıyor kotaya yansıyor %70 kadar olan MB ama dosya tam inmediği için bizim işimize yaramıyor ttnetin allahı var bunların yanında taahüt bitsin ilk işim ttnete geçmek olacak 8 Mbps hızı var yiğenimin internetinde ttnet oda bağlantıda kesilmiyor yani telefonlara suç bulmayın operatörlerin şerefsizliği onlar hiçbirşey yapmadan para kazanmaya bakıyorlar kazandıkları para helal oluyor işte ama ben helal etmiyorum

scripture

Üye
arkadaşlar benim bir problemim yok aslında ama internete bağlandığımı gösteriyor ama webbrowseri açtığımda sayfa görüntülenemiyor bir türlü sorunu bulamadım ayrıca takılı ama internete bağlı modemim var bu mesajıda e71 telefonum ile yazıyorum

kafkaz

kafkaz

Üye
slm arkadaşlar benim bi sorunum var ben nokia e71 telefonum var sorun ise wırlenss var ama pc avea uzerinden bağlanıyor ben ise wireless ile bağlanmasını istiyorum nasıl yaparim

polat__23

Üye
slm arkadaşlar bende e72 var birtürlü internete bağlanamıyorum pc ile tlfonu bağlıyom accses mi ne çıkıyor kuruyorum sonra 5 10 dakka tarıyor sonra modem bulunamadı diyor yardım lütfenn

anovelaslife7

anovelaslife7

Üye
slm.. o programı iso şeklinde buraya upload edebilir misiniz? rica etsem?

anovelaslife7

anovelaslife7

Üye
ya şu programı lütfen siteye yüklermisiniz ya bi türlü bulamıyorum. . Lütfen yalvarıyorum..

dangerst

Üye
Üzerinden seneler geçmiş, konuyu hortlatayım belki eski tip telefon kullanmayı sevenler vardır hala benim gibi. Nokia Pc internet access veya pc suite, ovi suite ile bağlanırken şebeke bulunamadı hatasını vermeye 2020 yılı olmasına rağmen vermeye devam etmektedir. Çok uğraştım herşeyi denedim. Bulduğum tek bir çözüm var bununla ilgili belki bir gün birisinin işine yarar.
Yapılacak adım şu:
1- Kablolarınızı bağlayın ve pc internet access ile bağlanmayı seçip internet access programını açın bırakın 30 saniye kadar tarasın sonra şebeke bulunamadı falan diyecektir.
2- Bilgisayarınızı yeniden başlatın 1 defa yeterli oluyor genellikle ama bazen 2 kere başlatmanız gerekebiliyor. Kablolarla falan sakın oynamayın ya da mesaj falan atmayın, arama yapmayın bağlantı sürecinde. Programı tekrar açın ve taratın Bağlan kısmı aktif olacaktır tıklayıp bağlanın. Eğer bağlantınız koparsa yine aynı adımları uygulayın 2 kere yeniden başlatmak gerekebiliyor.

Denenmiş kesin çözümdür eğer dooğru uygularsanız işe yarıyor ama bana kalırsa hiç almayın bu tip bir telefonu. Çok sıkıntılı

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Üzerinden seneler geçmiş, konuyu hortlatayım belki eski tip telefon kullanmayı sevenler vardır hala benim gibi. Nokia Pc internet access veya pc suite, ovi suite ile bağlanırken şebeke bulunamadı hatasını vermeye 2020 yılı olmasına rağmen vermeye devam etmektedir. Çok uğraştım herşeyi denedim. Bulduğum tek bir çözüm var bununla ilgili belki bir gün birisinin işine yarar.
Yapılacak adım şu:
1- Kablolarınızı bağlayın ve pc internet access ile bağlanmayı seçip internet access programını açın bırakın 30 saniye kadar tarasın sonra şebeke bulunamadı falan diyecektir.
2- Bilgisayarınızı yeniden başlatın 1 defa yeterli oluyor genellikle ama bazen 2 kere başlatmanız gerekebiliyor. Kablolarla falan sakın oynamayın ya da mesaj falan atmayın, arama yapmayın bağlantı sürecinde. Programı tekrar açın ve taratın Bağlan kısmı aktif olacaktır tıklayıp bağlanın. Eğer bağlantınız koparsa yine aynı adımları uygulayın 2 kere yeniden başlatmak gerekebiliyor.

Denenmiş kesin çözümdür eğer dooğru uygularsanız işe yarıyor ama bana kalırsa hiç almayın bu tip bir telefonu. Çok sıkıntılı
Çok teşekkürler.

PALA.

PALA.

Üye
bana kalırsa hiç almayın bu tip bir telefonu. Çok sıkıntılı
Zaten arasanda artık zor bulunuyor, kabloyla felan uğraşmadan joikuspot ile hallediliyor o iş ama win7 yüklü olacak üstünde çalışmıyor...

Cadillac34

Üye
Eğer sorun yaşayan varsa şunları deneyin;

Telefonun USB sürücülerini yükleyin.
Kablo ile uğraşmak istemiyorum diyorsanız Bluetooth ile bağlantı kurun.
Bluetooth çalışmazsa bluetooth sürücülerini güncelleyin.
2 tane Nokia PC Suite varsa diğerini silin. Bence Nokia Suite programını silin, bazen sorun çıkartıyor.
Nokia PC Suite ile bağlanmıyorsa Nokia PC Suite programını kaldırıp tekrar kurun ya da onarmayı deneyin.
Yine de sorun yaşarsanız bilgisayara format atın (önerilir).