E-tab 4 root atmak

Sponsorlu Bağlantılar

Shawy

Üye
    Konu Sahibi
E-tab 4 root atmak
Okulun geçen sene bana vermiş olduğu tableti şu ana kadar uygulamaları silme sorunu dışında sorunsuz kullanıyordum. Fakat son zamanlarda değişik sorunlar çıkarmaya başladı.

Wi-Fi'ye bağlı olmama rağmen internet erişimi yok diyor. Bunun sebebi ise tablete yüklü olan VPN programlarını sistem algılayıp internet erişimini kesiyor. Ben de tablete factory reset attım lakin şimdi de tableti tekrar aktivasyon yapamıyorum ekranda öyle kalıyor "otomatik kayıt 2" yazıyor sadece. Root atmak şart oldu şimdiye kadar root atmayı mobogenie ile denemiştim ama yapamamıştım. Tableti böyle kullanmaya devam ettim. Mobogenieyi bilgisayara kurup tableti PC'ye takınca mobogenie tabletimi algılamıyordu.

Şu an root atmam lazım ama nasıl yapıcam hiç bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Tabletim kendi kendine güncelleme aldı Bluetooth felan her şey engellenmiş durumda.
Ya yardımcı olacak bir Allah'ın kulu yok mu tablet elimde kaldı hiçbir şekilde kullanamıyorum günlerdir

H0lligan

Üye
Oncelikle sarji bitir ℅5-10 kalsin
Sonra kapa ac pil kullanimi cikiyor 1 saniyelik o anda bas ayarlara aticak
Sonra uygulamalar bolumunden ayarlari durdur artik ana ekrandasin fakat dikkat et buraya wifi a hemen baglanma
Chrome a gir frama root yaz cihazi kapa ac kilit ekraninda widget ekle kilidi ac ana ekranda olacaksin ayarlara gir wifi i ac ve yine uygulamalardan ayarlari durdur simdi hizli ol burda direk chrome da bulundugun sayfayi yenile
Sonra ilk cikan xda oluckadir basip hir konu sonunda linkler var son surumu indir bikac dakika yaklasik 2 yeter isde 2 dkk sonra tekrar kapa ac ve yine ayni islemi yap kilit ekraninda sonra indirilenlere girip frama rootu yukleyip direk 2. Ye Basip ac kapa artik naw bar ve status bar geldi kendi gelistirdigim takdikdir bu sekilde 3 tablet getirdiler 3. Unude acdim calisiyor yani daha sonra istersen rom toolbox kullanarak dns changer dan dns ni degistirip istedigin siteye girebilirsin ve tabletle gelen o sacma uygulamalarida yine rom toolbox ile silebilirsin kolay gelsin :oke:
Bu arada bu tabletten kac cesit var akadas anlamis degilim ama ben altta general mobile yazani, sarj girisi yanda olup altta yazisi olmayani, sarj girisi altta olup yine ekranin altina bise yazmayani rootladim sorunsuz tabi sarj girisi yanda olup ekranin altinda bise yazmayan en zoruydu cebellesdim onunla biraz :hmmm

• Beğen
Tepkiler: biltek

Shawy

Üye
    Konu Sahibi
Şarj girişi yanda altta gm yazıyor benimkisi kardeş o dediklerin tabletten yapılıyorsa benim tablet aktivasyon ekranından başka bir yeri açmıyor USB hata ayıklamasını açtım onu biliyorum devamını yapamıyorum bilgisayarda güvenilir root programı var mı bildiğin hangisini indirdiysem virüs buluyor antivürüs programım bi tanesinden trojan çıktı

H0lligan

Üye
Şarj girişi yanda altta gm yazıyor benimkisi kardeş o dediklerin tabletten yapılıyorsa benim tablet aktivasyon ekranından başka bir yeri açmıyor USB hata ayıklamasını açtım onu biliyorum devamını yapamıyorum bilgisayarda güvenilir root programı var mı bildiğin hangisini indirdiysem virüs buluyor antivürüs programım bi tanesinden trojan çıktı
Aktivasyonda kalanlar icin bu anlatim zaten

Shawy

Üye
    Konu Sahibi
Room toolboxu tablete mi pcye mi yüklücem?

H0lligan

Üye
Bak sarj olayini anlamadin sen simdi sarji 15 den asagi biseye getir acik birak duser o sonra cihazi kapatip acdiginda sarj uyari gelecek ekrana 1saniyede gidiyor sol tarfdaki butona basicaksin uyarida. Ama cok hizli olman lazim hemen gidiyor

Shawy

Üye
    Konu Sahibi
Tamamda benim tablet interneti engellemiş durumda hiçbir yere bağlanamıyorum aktivasyon yerinden dediğin programı nasıl yüklücem?

H0lligan

Üye
Tamamda benim tablet interneti engellemiş durumda hiçbir yere bağlanamıyorum aktivasyon yerinden dediğin programı nasıl yüklücem?
Benmi anlatamadim sen mi okumadin :( ttablete once bir format cak

Shawy

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş format attım şuan zaten hiçbirşeyi yapamıyorum aktif et desem kullanıcı adı şifre gelmiyor başka bir şeyde olmuyor aktif etme ekranında kaldı tablet öyle bi halt olmuyor

H0lligan

Üye
Kardeş format attım şuan zaten hiçbirşeyi yapamıyorum aktif et desem kullanıcı adı şifre gelmiyor başka bir şeyde olmuyor aktif etme ekranında kaldı tablet öyle bi halt olmuyor
Bak kardesim o ekranda cikmayi anlattim ben sana zaten tekrar oku adim adim uygula sorunu cozersin

Shawy

Üye
    Konu Sahibi
Tamam yanlış okunuşum pil kullanımı çıkıyor ordan ayarları nasıl durdurcam?
Ve tablet indirdiğim uygulamaları siliyor o programı nasıl indircem ki

H0lligan

Üye
Uygulamalar bolumunden eger uygulamalar yoksa depolamadan uygulamalar yazar ustune bas uygulamalara atiyor ordanda calisanlara gel ayarlar en ustte zaten 2 kere durdur yapacaksin
Ve tablet indirdiğim uygulamaları siliyor o programı nasıl indircem ki
Hemen acarsan sorun olmaz direk uygulama kaldirma bolumunden kaldir cihaz yonetimi sorun cozulur

Shawy

Üye
    Konu Sahibi
Anladım deniyorum şuAn bakalım olur inşallah

H0lligan

Üye
İnşalah kolay gelsin :oke:

Shawy

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş tableti sıfırladım tekrar açılırken sürüm güncelleniyor gibi bir şey çıktı ordan pil kullanımına girdim ayarları durdurdum dil seçme ekranı çıktı türkçeyi mi seçicem

H0lligan

Üye
Kardeş tableti sıfırladım tekrar açılırken sürüm güncelleniyor gibi bir şey çıktı ordan pil kullanımına girdim ayarları durdurdum dil seçme ekranı çıktı türkçeyi mi seçicem
Hayir istedigini sec turkce kullanmak istiyorsan turkce yap yani sana kalmis ama kurulumda wifi a baglanma

Shawy

Üye
    Konu Sahibi
Baştan sıfırlıcam o zaman :( çinceyi seçtim bir şey anlaşılmıyor

H0lligan

Üye
:ehe cinceyi niye secdin :hmmm

Shawy

Üye
    Konu Sahibi
Türkçe dışında bir dil olcak sandım

Üst Alt