Dünyanın en komik iş kazası

Sponsorlu Bağlantılar

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
    Konu Sahibi
Dünyanın en komik iş kazası
Yurdum insanı ile ne kadar övünsem azdır.

Sayın şantiye şefim;
İş kazası tutanagina planlama hatasi diye yazmistim.
Bunu yeterli gormeyerek ayrintili anlatmami istemissiniz. Su anda hastanede yatmama neden olan olaylar aynen asagida anlattigim gibi olmustur:

Bildiginiz gibi ben bir duvar ustasıyım. İnşaatın altıncı katındaki işimi bitirdiğim zaman biraz tuğla artmıştı.
Yaklaşık 250 kg kadar olduğunu tahmin ettigim bu tuğlaları aşağıya indirmek gerekiyordu.
Aşağı indim, bir varil buldum, ona sağlam bir ip bağladım, altıncı kata ciktim. İpi bir çıkrıktan geçirip ucunu aşağıya saldım.
Tekrar aşağıya indim ve ipi çekerek varili altıncı kata çıkardım. İpin ucunu sağlam bir yere baglayip tekrar yukari ciktim.
Butun tuglalari varile doldurdum. Asagi indim, bagladigim ipin ucunu cozdum. Ipi çözmemle birlikte birden kendimi havalarda buldum. Nasil bulmayayim ki ? Ben yaklasik 70 kiloyum. 250 kilogramlik varil suratle asagiya duserken beni yukari cekti. Heyecan ve saskinliktan ipi birakmayi akil edemedim.
Yolun yarisinda dolu varille carpistik. Sag iki kaburgamin bu sirada kirildigini saniyorum. Tam yukari cikinca, iki parmagim iple beraber cikriga sikisti. Parmaklarim da bu sirada kirildi.
Bu esnada yere carpan varilin dibi cikti ve tuglalar etrafa sacildi.Varil hafifleyince, bu sefer ben asagi inmeye varil yukari cikmaya basladi ve yolun yarisinda yine varille carpistik. Sol bacagimin kaval kemigi de bu sirada kirildi. Can havli ile ipi birakmayi akil ettim.
Basimi yukari kaldirdigimda bos varilin suratle uzerime geldigini gordum. Kafatasimin da boyle catladigini saniyorum. Bayilmisim, gozumu hastanede actim.
Cenab-i Hak'tan tum kullarini boyle görünmez kazalardan korumasini diler, hurmetle ellerinizden operim.

Duvarci ustaniz ...

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref', CV-Aurora ve - JoKeR -

.Murat.

.Murat.

Üye
guleyimmi üzüleyimmi bilemedim:)

balcolu

balcolu

Üye
Ne ustaymış ama :)

DDorlion

DDorlion

Üye
Okurlar Gözlerim Yerinden Çıkacakmış Şimdi Acıyınca Fark Ettim Geçmiş Olsun

Beşiktaşlı24

Beşiktaşlı24

Üye
bu ne ya zincirleme sansizlik

u_cosar

u_cosar

Üye
Ustaya bak sen

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
    Konu Sahibi
:D Yurdum insanı işte.

ka_za

ka_za

Üye
Baya bi güldüm de şimdi acidim yazık adama :)

Buğra

Buğra

Admin
Aman Ustam Bundan sonra dikkatli ol :)

Ramatata

Ramatata

Üye
Adama bak yazık olmuş :)

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
    Konu Sahibi