Drakkarious ile Sertifika Soruna Son <i450> (os9.2 s60v3)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yusfcuk

yusfcuk

Üye
    Konu Sahibi
Drakkarious ile Sertifika Soruna Son <i450> (os9.2 s60v3)
Evet arkadaşlar sonunda bende çözdüm çözemeyen arkadaşlar için anlatıyorum:

• Öncelikle Drakkarious 2[1].02 (BETA) yı indiriyoruz.
  • Sonrada X-Plore v1.22 yi indiriyoruz.
  • En son instalserver.exe yi indiriyoruz.
(Tüm Dosyalar Aşağıda Ekte! )

İlk önce instalserver.exe mizi hafıza kartına atıyoruz.
Tarihi : 15.05.2007' ye alıyoruz.

X-ploreyi kurmuyoruz. X-Plore dosyasını içinde k eygen olduğu için ekledim. Bilgisayarımızda k eygen i çalıştırıyoruz imei nuramaramızı k eygen de doğru bölümlere yazıyoruz ( telefonunuzdan imei öğrenme kodu *#06# ). Eğer imei numaranızı telefondan yazıyorsanız SONDAKİ İKİ RAKAMI EKLEMEYİN . Bu işlemleri yaptıktan sonra - size kod vericek o kodu biryere not edin. Drakkarious u yükleyince X-Plore'de yüklenicek. X-Plore yüklenince Menüde "Satın al ve Kaydet" bölümü var oraya yazıcaksınız. Böylece X-Plore hallolmuş olucak.

Daha sonra :
Drakkarious 2.02 FP1 & PreFP1.sis i çalıştırıyoruz. Gelen sorulara evet diyoruz ama dikkat ediyoruz, yüklemeye tam olarak başlamadan önce size iki seçenek vericek ikiside tik işaretli birinci seçenek FP1 diğer seçenek PreFP1. Burda FP1 seçeneği seçili kalıcak ama PreFP1 seçeneğini kaldıracaksınız ve Telefon Hafızası na yükliyceksiniz.

Şimdi X-Ploreyi açıp 0 a basıyoruz ve karşımıza gelen 4 seçenek var hepsini tikleyin. Sonra X-Plore'yi arka plana alıyoruz ( programdayken menü tuşuna basın ). Sonra hellocarbideyi açıyoruz. Gelen soruların hepsine evet diyoruz. Sonra arka planda çalıştırdığımız X-Plore yi açıyoruz . Hafıza kartına instalserver.exe atmıştık ( Hafıza kartı X-Plorede E sürücüsüdür). E sürücüsüne girip installserver.exe nin üzerine geliyoruz ve 2 ye basıyoruz ( taşı komutu vermiş oluyoruz 2 ye basarak ). sonra C sürücüsü => sys => bin klasörüne geliyoruz ver buraya yapıştırıyoruz. X-plore menüsünden Araçlar => Cihazı Yeniden Başlat diyoruz.

Veee Artıkkk İşlemmm Tamammmm

Anlatım bana aittir herangi bir sorun varsa konu içerisinde paylaşa bilirsiniz. :)

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: egypt99, mhmt61, sedatsahin34 ve 20 diğerleri

Ozan

Ozan

Admin
Bilgi ve güzel anlatım için teşekkürler, deneyen arkadaslar sonucu yazarsa seviniriz.

yusfcuk

yusfcuk

Üye
    Konu Sahibi
Anlatımda birkaç eksik var çok pardon

1.si öncelikle tarihi 15.05.2007
2.si Drakkirous u yükleyince zaten X-Plore yükleniyor.

ayrıca MaxiCep Forum Admininden teşekkür aldığımım için mutlu oldum :)

cecman

cecman

Üye
n95 v31 de oluo mu ?

sanalhamsi

Üye
nokia 6120c ver. 6.01 de işe yaramadı

yusfcuk

yusfcuk

Üye
    Konu Sahibi
Ben i450 de bu şekilde yaptım .
sizinde işletim sisteminiz os9.2 ise sizde deneyin belki olur

avozpinar

Üye
Nokia nın son guncelledi telefonlarda işe yaramıyor. Denenmiştir , nokia e65 te çalişmamakta.

kraldost

kraldost

Üye
olmuyo len kardesim telefonu kıracam üç hafta içinde

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
N95 V.31.0.017 maalesef ise yaramadı.Galiba en az 1 ay daha bekleyecegiz :(

yusfcuk

yusfcuk

Üye
    Konu Sahibi
Abi i450 den başka herşeyde denemişsinz i450 de deneyen hiç yokmu

LouKe

Üye
i450 denedim ve çalıştı. Çok teşekkürler birçok konudaki anlatılanları uyguladım olmadı ama bu kez sayende başardım :oke:

mu_sa

Üye
benim tel e50 şimdi yaptım ve çalıştı
paylaşım ve anlatım için tşkler kardeş
eline sağlık

yusfcuk

yusfcuk

Üye
    Konu Sahibi
Saol arkadaşım yorum için.
Sonunda konum birinin işine yaradı.
:D

muaythai

muaythai

Üye
Allah razı olsun sonunda çözüm sayende i450 için oluyor inanamıyorum n70i olanlar dalga geçiyordu sertifika sorunu yüzünden:D:D:D:

niyoo

niyoo

Üye
Ya YSFCUK kardeş n'olur yardım edin bana. Walla sabahtan beri uraşıyorum ama olmuyor. sorun ise şu:
Verdğiniz programların hepsi çalışıyor "hellocarbide" soru soruyor ve hepsine "yes" diyorum herşeyi çok doğru bir şekilde belirttiiniz gibi uyguluyorum fakat "sys" klasörü gene de açılmıyor... Sizce sorun ne olabilir..??? :S
YARDIM PLEASE..!!! :((((

yusfcuk

yusfcuk

Üye
    Konu Sahibi
kardeş başka bi xplorede dene
bilmiyom ne olabilirki bende bak naptığımı anlatıyım sana
Drakkarious u yüklüyorum
xploreye girip "0" a basıp çıkan 4 kutuyuda tikliyom ve arka plana alıyom
işte hallocarbide ye girip menu1 deki büyün sorulara tek tek yes e basıyom
önceden hafıza kartına attığım installer.exe yi Xplore açıp sys/bin klasörüne atıyorum
sende bunlardan hangisi eksik ?

--------------- Ekleme ---------------

i450 denedim ve çalıştı. Çok teşekkürler birçok konudaki anlatılanları uyguladım olmadı ama bu kez sayende başardım :oke:

benim tel e50 şimdi yaptım ve çalıştı
paylaşım ve anlatım için tşkler kardeş
eline sağlık

Allah razı olsun sonunda çözüm sayende i450 için oluyor inanamıyorum n70i olanlar dalga geçiyordu sertifika sorunu yüzünden:D:D:D:

Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim, sizde saolun :D

cybernetic

Üye
Tarih Ayarlanmıyo Yaptım Ama Tarih Eskiye dönüyo tel'm i450

redevil84

Üye
kardes n78 de olurmu..? s60 9.3 kullanılıyor n78 de..

celilcemre

celilcemre

Üye
teşekkürler

tekin1973

Üye
telefonum e71 yukarıda soylenenleri aynen yaptıgımda sys klasorunun altında bin dosyası yok ve zaten bu exe dosyasını buraya kopyalayamıyorum. lutfen yardım

• Beğen
Tepkiler: evrenin askerle
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt