Dönüş çilesi başladı


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OğuzcanAbi

Üye
Kurban Bayramı tatiline çıkanlar, erken dönüşe geçince yollarda uzun araç kuyrukları oluştu.


TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nun Kocaeli bölgesinde trafik durma noktasına geldi. Yollarda kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.
Dokuz günlük bayram tatilinde Anadolu'ya gidenler bugün dönüşe geçti. Tatilin bitmesine 2 gün kala tatilcilerin erken dönmesi nedeniyle yollarda uzun araç kuyrukları oluştu.
Araç kuyruğu, TEM Otoyolu İzmit Gültepe Rampası'ndan başlayıp Sakarya'ya kadar uzanıyor. Trafik adım adım ilerlerken, bazen durma noktasına geldi. TEM'deki kuyruktan sıkılan sürücüler, D-100'e yönelince burada da yoğunluk başladı.
Trafik yoğunluğu gece geç saatlere kadar devam etti.

7 GÜNÜN BİLANÇOSU: 104 ÖLÜ
Kurban Bayramı dolayısıyla 9 güne çıkan tatilin geride kalan 7 gününde meydana gelen trafik kazalarında 104 kişi öldü, 564 kişi yaralandı.

AA muhabirlerinin derlediği bilgiye göre, Kurban Bayramı'yla birlikte 9 güne ulaşan tatilin başladığı 13 Kasım Cumartesi günü, tüm uyarılara rağmen, yurdun çeşitle yerlerinde trafik kazası haberleri gelmeye başladı.
Tatilin başladığı 13 Kasım günü meydana gelen trafik kazalarında 19 kişi hayatını kaybederken, 75 kişi de yaralandı.
Acı haberlerin gelmeye devam ettiği 14 Kasım Pazar günü de 17 kişi trafik kazalarında yaşamını yitirdi. Kazalarda yaralanan 102 kişi de hastanelerde tedavi altına alındı.
Bayram arifesi olan 15 Kasım Pazartesi günü meydana gelen kazalarında ise 17 kişi sevdikleriyle bayramlaşamadan yaşamını yitirdi. Bu kazalarda 79 vatandaş da yaralandı.
Kurban Bayramı'nın ilk günü olan 16 Kasım Salı günü trafik kazaları sonucu 19 kişi öldü, 48 kişi de yaralandı. Bayramın ikinci günü meydana gelen kazalarda ölü sayısı 16, yaralı sayısı 89 olarak gerçekleşirken, üçüncü günü 11 kişi hayatını kaybetti, 97 kişi hastanelerde tedavi altına alındı.
Kurban Bayramı'nın son gününde ise akşam saat 17.00'a kadar yurdun çeşitli yerlerinde meydana gelen trafik kazalarında 5 kişi hayatını kaybetti, 74 kişi de yaralandı.
Buna göre tatilin 7 günlük bölümünde 104 kişi yaşamını yitirirken, 564 kişi de çeşitli yerlerinden yaralandı.
Yetkililer, tatil dönüşlerinin başlayacağı cumartesi ve pazar günü trafikte yoğunluk yaşanacağının tahmin edildiğini belirterek, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.
 


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt