Doğru sandığınız 8 güzellik efsanesi


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Daha güzel görünmek ya daha güzel bronzlaşmak için neler yapmalısınız? Kaç faktör güneş kremi kullanmalısınız? Ya da diş macunu gerçekten sivilcelere iyi geliyor mu?Güzellikle ilgili buna benzer doğru bildiğiniz yanlışları Foxnews'te yer alan haberi okuyarak öğrenebilirsiniz:

İşte doğru bildiğiniz 8 güzellik efsanesi:
1.Efsane: Koruyucu faktörü yüksek olan güneş kremleri daha iyidir.
Gerçek: Yüksek faktörlü güneş kremlerinin size daha yüksek seviyede koruma sağlamasına rağmen, Amerikan Kanser Derneği, 30 faktör ile 50 faktör arasındaki koruma farklılığının çok az olduğunu belirtiyor. Koruma faktörü seviyesine odaklanmak yerine, en az 2 saatte bir bol miktarda krem (15 faktör ve üzeri) sürerek zararlı ışınlarla mücadele edebilirsiniz.
2. Efsane: Dişmacunu akneleri temizliyor.
Gerçek: Diş macunu sadece dişler içindir. Cildinize diş macunu sürmek, cildi kurutup tahriş edebilir. Aknelerden kaçınmanın en iyi yolu, yüzünüzü her zaman temiz tutmaktır. Eğer tıbbi tedaviye ihtiyacınız varsa, dermatoloğa danışmanız daha iyi olur.
3.Efsane: Nemlendirici herkes için değildir.
Gerçek: Dermatologlar, herkesin cildini günde iki kez nemlendirmesini öneriyorlar. Yağlı cilde sahip olan birçok insan cilt bakımını yaparken nemlendirme aşaması es geçmeyi düşünüyor. Ancak, nemlendirme tüm cilt tiplerinde kritik rol oynuyor. Cildinize uygun bir losyon seçin. Uzmanlar, yağlı cilde sahip insanların su bazlı nemlendiricileri tercih etmelerini öneriyorlar.
4.Efsane: Limon suyu saç renginizi açar
Gerçek: Bu yöntem güneş ışığına maruz kalmayla birleştirildiği zaman saç renginizi açabilir. Fakat, aynı zamanda saçınızı kurutur ve ona zarar verir. En uygun sonuç için profesyonel bir saç bakım uzmanıyla konuşabilirsiniz.
5. Efsane: Kahve, sizin için kötüdür
Gerçek: Negatif şöhretine rağmen, kahvenin sağlğınız için kötü olduğunu destekleyen yeterli kanıt bulunmuyor. Gerçekte, araştırmalar ölçülü bir şekilde kahve içmenin sağlık için bazı yararları olabildiğini gösteriyor. Mayo Clinic'teki bir uzman günde 2-3 fincan kahvenin iyi olduğunu, ancak 4-5 fincan içmenin ise başınızı döndüreceğini ve sizi endişeli yapacağını belirtiyor.
6. Efsane: Çikolata sivilce yapar
Gerçek: Kızarmış patates ve çikolata gibi bazı yiyecekler, bazı insanlarda sivilceleri daha da kötü yapabilir. Fakat, gerçekten bu gıdalar korkunç lekelerin nedeni değildir.
7. Efsane: Sadece şişman insanlarda selülit olur
Gerçek: Selülitiniz olması şişman olduğunuz anlamına gelmiyor. Selülit deri altında yağ doku hücrelerinin yapısındaki bazı değişiklikler nedeni ile yuvarlak yumrulu yapılar haline gelmesi ile oluşuyor. Selülit oluşumunda, yaş, cinsiyet, vücut yağı miktarı, yaşam tarzı ve kalıtım gibi faktörler de rol oynuyor.
8. Efsane: Solaryum cihazları, doğal güneş ışığından daha güvenlidir.
Gerçek: solaryum cihazları ve doğal güneş ışığı ultraviyole ışınlarını dışarır yayıyor ve cildin erken yaşlanmasını ve cilt kanseri oluşma riksini artırıyor. Gerçekte, solaryum cihazları doğal güneş ışığından daha tehlikeli. Çünkü, Mayo Clinic'e göre, cuhazlar esas olarak ultraviyole ışınlarını yayıyor ve bir çeşit cilt kanseri olan melanom gelişme riskini artırıyor.
 
  • Beğen
Tepkiler: ebuş..., -YARINIYOK- ve kemanix
Laz¥

Laz¥

Üye
Eline sağlık
 
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
:oke:
 
safara1

safara1

Üye
:D:D
 
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Neye gülüyorsun ?
 
kemanix

kemanix

Üye
bayanlar işin içine güzellik girince hemen her şeye inanmak ister ,yazdıklarınız da bu bahsettiklerimden bi kaçını teşkil edior .. mesela bayanların genel problemi olan basen sıkıntısının basenlerin sert bir zemine çarparak düzelebileceği söylentisi vardır . komik ama duyduğum bi olay, kadın basenlerinden kurtulmak için uyguluyor bu formül!ü ,akşama kadar bitap düşüyor ve eşine yemek hazırlayacak dermanı bile kalmıor. eşinden yediği laflar da cabası . işte adam getirseydi onu o hale, dayak atsaydı o zaman ne olcktı "kocam beni dövdü" . kocan seni dövmedi basenlerden kurtul die azıcık masaj yaptı ...
 
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Bu yöntemleri denemediğim için yorum yapamayacağım :ehe
 
kemanix

kemanix

Üye
:oke: ben yorum yaptım denemiş mi oldum şimdi :D
 
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
O tür yöntemleri bilmiyorum o yüzden :ehe hem bilsem de benle alakası olmaz zaten :ehe
 
kemanix

kemanix

Üye
:ehe:ehe
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt