Doğru mu Avcı?


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye


Romanya'ya İstanbul'da 1-0 kaybederek 2014 Dünya Kupası yolunda büyük darbe alan Milli Takım'da moraller sıfıra indi. 3 maçta topladığı 3 puanla Hollanda ve Romanya'nın 6 puan gerisinde kalan ayyıldızlı ekipte adeta kazan kaynıyor. Macaristan ile oynanacak maç öncesinde Selçuk İnan, Burak Yılmaz ve Mehmet Topal'ın sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarılması çeşitli yorumlara yol açtı. Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın kadroda yer vermediği iki yıldızın sakatlığını bahane ederek affını istediği iddia edildi.

Özellikle Selçuk İnan ile yaşadığı polemik nedeniyle eleştirilen Abdullah Avcı'nın istifanın eşiğinde olduğu ve Macaristan ile oynanacak maç sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'e bu kararını bildireceği öne sürüldü. Maçtan sonra Demirören ile konuşan Avcı'nın, “Hesapta olmayan bir yenilgi aldık. Türk halkını hayal kırıklığına uğrattık. Bu sonuç Brezilya yolunda büyük bir kayıp. İsterseniz görevi hemen bırakabilirim” dediği öğrenildi. Demirören'in de bu isteği geri çevirdiği bildirildi.

Selçuk İnan ile Burak Yılmaz'ın kadrodan çıkarılması ile ilgili başka iddialar da ortaya atıldı. İki futbolcunun milli takım kampında disiplinsiz davranış sergilediği ve kavga ettikleri de dilden dile dolaşmaya başladı. Öte yandan sakatlık problemi milli takımda bir başka sıkıntının odağı oldu. Dün sabah MR'ı çekilen ve kadrodan çıkarılan Mehmet Topal'ın en az iki hafta forma giyemeyeceği açıklandı. Hafif sakatlıkları bulunan Gökhan Gönül ile Emre Belözoğlu ise Macaristan deplasmanında forma giyebilecek.
 


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt