DNS Değiştirince İnternete Bağlanamıyorum?

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
DNS Değiştirince İnternete Bağlanamıyorum?
Merhabalar . Eskiden beri Google DNS
'8-8-8-8 ; 8-8-4-4' kullanıyordum . Bir ara bir program çalışmadığından DNS'yi otomatiğe aldım . Öyle de unutmuşum . Dün fark etim ki hala otomatikte . Fakat değiştirdikten sonra internete bağlanamadım . Otomatiğe alınca bağlanıyor ama elle dns girince bağlanmıyor . Çözümü nedir ? İşletim sistemim Win10 Pro

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
Modemi kapatıp baştan açtınız mı?

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Hayır ama modemden olsa dns otomatikteyken girer mi ki

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Artık her siteye DNS Adresini değiştirseniz bile giremiyorsunuz. DNS adresinizi değiştirmek yerine, Kendinden VPN'li Opera Tarayıcı'yı kullanabilirsiniz.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Artık her siteye DNS Adresini değiştirseniz bile giremiyorsunuz. DNS adresinizi değiştirmek yerine, Kendinden VPN'li Opera Tarayıcı'yı kullanabilirsiniz.
Yok amacım yasaklı siteye girmek değil Google DNS ile internet daha hızlı oluyor diye duymuştum ondan . Hıza bir katkısı olmuyorsa uğraşmayayım ?

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
DNS'nin Hıza bir katkısı olmaz. Eğer güçlü bir İnternet bağlantınız yok ise DNS'nin size bir faydası olmaz aksine Otomatik ayarda kalması daha iyidir. :oke:

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Tamam o zaman hocam sağolun uğraşmayayım boştan boşa :)
Ama çözümü bilen varsa daha sonra araştıracaklar için cevabı bırakırsa iyi olur :bigstar:

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318 ve TheNightMare.
cihanata_1

cihanata_1

Üye
level 3 dns denediğimde hız fark ettirmişti birazcık bende:)

PALA.

PALA.

Üye
Kim demiş DNS hıza etki etmez diye ?
En temel amacı budur.

Dns önbelleğini silme diye google de aratın. Ama işe yarayacağını sanmıyorum. İnternet sağlayıcınızla alakalı yada statik ip atadıysanız iptal edin.

W10 ağ ayarlarından ağı unut seçeneği var oradan kaldırıp yeniden bağlanın...

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Kim demiş DNS hıza etki etmez diye ?
En temel amacı budur.

Dns önbelleğini silme diye google de aratın. Ama işe yarayacağını sanmıyorum. İnternet sağlayıcınızla alakalı yada statik ip atadıysanız iptal edin.

W10 ağ ayarlarından ağı unut seçeneği var oradan kaldırıp yeniden bağlanın...
Eğer güçlü bir İnternet bağlantınız yok ise, DNS'nin bir anlamı yoktur. Sadece DNS Değiştirme ile internet hızlansaydı, Fiber internet diye bir olay olmazdı. Sadece web sitelerinin yüklenme hızında değişiklik olabilir.

PALA.

PALA.

Üye
Eğer güçlü bir İnternet bağlantınız yok ise, DNS'nin bir anlamı yoktur. Sadece DNS Değiştirme ile internet hızlansaydı, Fiber internet diye bir olay olmazdı. Sadece web sitelerinin yüklenme hızında değişiklik olabilir.
Hızlandırır hemde uzaya çıkartır :D ben öyle birşey demedim, dns nin ne olduğunu iyi anlamak lazım.

Tam tersi asıl yavaş bağlantıda daha önemlidir, veriye ulaşım hızıyla doğrudan ilişkilidir.
Veriye ulaştıktan sonrası, tamamen internet bağlantısının hızına kalmış.
Hızlanıpda gökyüzüne çıkmıyor, daha hızlı arama sonuçlarına ulaşırsın...
Dns nin tek kullanım amacı yasakları aşmak olarak görülmemelidir daha çok ekstra özellik sunan dns ler de var.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Hız konusunda genelin görüşünü merak ettim anket ekleyelim de görelim bari :))

ANIL

ANIL

Admin
Hıza etkisi vardır ancak hız olarak birbirine çok yakın iki DNS kullanırsanız gözle görülür bir fark olmaz haliyle. Cloudflare kullanıyorum ilk çıktığından beri hız tarafında bir sorun yok.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.

Üst Alt