• Sitemizde mp3 ve benzeri müzik formatlarında sunulan içerikler, cep telefonlarında zil sesi olarak ayarlayabilmek için kırpılmış, kısa süreli müziklerden ve melodilerden oluşmaktadır. Herhangi bir içeriğin telif hakkı içerdiğini düşünüyorsanız veya hak sahibiyseniz; cep telefonunuza indirmeyin, indirdiyseniz en kısa zamanda içeriği silerek mesajı derhal rapor edin.

Dj Remix Bölümü İle İlgili Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz...

Sponsorlu Bağlantılar

JaNbErG

JaNbErG

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Dj Remix Bölümü İle İlgili Paylaşım Yapmadan Önce Okuyunuz...
MÜ-YAP, Türkiye'deki ünlü sanatçıların parçalarını telif haklarını ihlal ederek Almanya'da internet üzerinden paylaşıma sunanlara karşı savaş başlattı. İlk etapta onlarca Dj'ye uyarı mektupları gönderildi.
Maxicep.com - dJ ylere Yasak Geldi
TÜRKİYE'deki ünlü sanatçılara ait parçaları telif hakkı ödemeden internette sunanları takibe alan MÜ-YAP Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği hukuk savaşı başlatmaya hazırlanıyor. Türkiye'deki müzik piyasasındaki şirket ve sanatçıların önemli bir bölümü üyeleri arasında bulunan MÜ-YAP, sanal ortamda paylaşıma sunulan Türkçe parçaların yayılmasını önlemek istiyor. Üyelerinin haklarını korumak ve üyelerinin uğradığı maddi ve manevi zararı önlemek için harekete geçen MÜ-YAP, Münihli avukat Temel Nal'ı görevlendirdi.
İLK HEDEF DJ'LER

MÜ-YAP ilk hedef olarak Almanya'daki DJ'leri seçti. Türkiye'deki sanatçıların parçalarını izinsiz kullanıp "Remix" parçalar yaparak orjinal şarkıları bozdukları ve bunları internet sitelerinde paylaşım için sundukları iddia edilen Almanya'daki DJ'lere uyarı mektupları gönderilmeye başlandı. Mektuplarda "Yapılan araştırmada, yapımcı ve sanatçı üyelerimize ait eserlerin sitenizde izinsiz olarak paylaşıma açıldığı, indirilmesine, dinlenmesine imkân sağlandığı tespit edilmiştir. Derneğimizin üyeleri ciddi boyutlarda maddi kayba uğramaktadır. Yapmış olduğunuz bu işlem kanuna aykırı olup maddi ve manevi tazminat talebini içerir. Sitenizden üyelerimizin izni olmadan gerçekleştirdiğiniz yayını derhal durdurmanız gerekiyor" yazıyor.
ZARAR MİLYONLARCA EURO

Geçtiğimiz 4-5 yıl içinde DJ'lerin, yaptıkları remix parçalarını internet sitelerinde sunmaları moda haline geldi. Özellikle gençlerin büyük ilgi gösterdiği sitelerde hazırlanan parçaları dinlemek veya kendi bilgisayarına yüklemek (download) mümkün. Sanatçı ve şirketlere telif hakkı ödenmeden parçaların kullanılmasından dolayı milyonlarca Euro zarar meydana geldiği tahmin ediliyor. Verilen bilgiye göre Alman mahkemelerinin bir parça için biçtiği dava değeri 10 bin Euro.

SAVAŞ BAŞLADI

Münihli avukat Temel Nal "MÜ-YAP, parçaların Almanya'daki yasa dışı paylaşımını durdurmak için savaş başlattı. Almanya'nın bir çok bölgesindeki DJ'lere uyarı yazıları gönderildi. İzinsiz kullanılan parçaların dava değerleri tespit ediliyor. Gerekirse daha sonra tazminat bedelleri belirlenecek ve dava açılacak" dedi. Avukat Nal ayrıca, DJ'lerden parçaları internet sitelerinden kaldıracaklarına dahil teahütname istendiğini de bildirdi..

Lütfen bunu yazıyı dikkate alın ve Türkçe parçalara remix yapıp burada paylaşmayın.Mümkün olduğunca kendinizin yaptığını yani notayla yazdığınız parçaları paylaşın..

İyiForumlar

• Beğen
Tepkiler: sekinardi ve Uzmandede

R.carlos

Üye
Yani kardeş sadece yabancımı koyalım diyosun anamadım :S

JaNbErG

JaNbErG

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yabancı Remixler olucak amatör olarak yane;)

R.carlos

Üye
He tamam janberg kardeş :):) senın muzıklerlede az kopmadım denilemez:kop: yani :) yha sendenbısey ıstıcem ama dogrubolummu bılmıyorum da ben virtual dj ıstıyorum ama 30 gun sonra bıtmesın yanı süresiz yuklersen buraya sevınırım

NobLe

NobLe

Üye
Ben şimdi amatör olarak türkçe remix yapsam bunu paylaşamaz mıyım?

JaNbErG

JaNbErG

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ben şimdi amatör olarak türkçe remix yapsam bunu paylaşamaz mıyım?

Sen Sölersen Şarkıda Sorun Olmaz Ama Piyasada Satılan Albümdeki Şarkılara Asla Remix Yapılamaz

producertuncay

producertuncay

Üye
Ben istediğimi yaparım :D çünkü şarkıları ben en baştan 0 dan yapıyorum onları tekrardan yaratıyorum bunun için hiç bi sorun olmaz

JaNbErG

JaNbErG

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ben istediğimi yaparım :D çünkü şarkıları ben en baştan 0 dan yapıyorum onları tekrardan yaratıyorum bunun için hiç bi sorun olmaz

Ünlü Djlere Uyarılar Geldi Kacdefa Dj Onur Biara Hep Türkçe Remix Yapardı Şimdi Nerde Yok..Neyse Uzun Lafın Kısası Bu Benim Kuralım Değil Üst Düzeydi Yöneticilerin Kararı Uymassanızda Uyarı Alırsınız Bilmiş Olun...:bann:

Türkçe Yasak Albümler Yasak

emre_1905_gs

emre_1905_gs

Üye
okk

resmigenc

resmigenc

Üye
doğru olanda o ya arkadaşlar turkçe albumlerin sanatçıları yaptıkları şarkıların telif haklarını ellerinde tutmakla beraber bu şarkılardan para kazanmaktadırlar bu şarkıların üzerinde mix/remix gibi oynamalar yaptığınızda sizinde bu şarkılar üzerinde oynama yapmak için telif hakkı bulundurmanız gerekir yani bu şarkıyı gerçek olarak satın almanız aynı şarkıcıdaki gibi elinizde telif hakkı bulundurmanız gerekir.
şöyle bi örnek veriyim mesala dj burak yeter türkiyemizin ünlü dj lerinden olup electro tarzı dance floor tarzı şarkıları vardır ve genel olarak türkçe fantazi pop ve duygusal şarkılara remix yapmaktadır bununla beraber kendisi prodiksyoncudur... Buna bi örnek sıla nın dan... Sonra şarkısının prodiksyonluğunu üstlenmiştir...
ve ayrıca yaptığı remixlerin telif izinlerinide aynı şarkının gerçek sahibi gibi elinde tutar buda ona yasal yollardan şarkılar üzerinde oynama hakkını verir...
bu arada dj burak yeter-murat boz uçurum adlı parçayı paylaşıma açıyorum arkaşlar...

Uzmandede

Uzmandede

Üye
Saol güzel paylaşım olmuş:oke:

djvedatgezme

djvedatgezme

Üye
yha site acisindan bi sorun olmicagını düşünüyorum.

sekinardi

sekinardi

Üye
tmm janberg

Soraux

Soraux

Üye
okk

emreyetiskin

emreyetiskin

Üye
Kısacası şu ki, Remix parçalar değil; kendi çiziminiz olan parçaları yayınlamanız en doğrusu olur. Çoğunlukla böyle çizimlerde söz kullanılmaz. Tabii ki arada kısa acapellalar hariç. Şahsen ben öyle yapıyorum. Uyarınız için teşekkürler

Üst Alt