Dişlerini Döktüler


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sidretül Münteha

Üye


Düzenlediği basın toplantısında gördüğü işkenceyi anlattı. İşkenceyi anlatırken en çok dikkat çeken şey eksik dişleri oldu. Zeydi'nin hapse girmeden önceki fotoğraflarına dikkatle bakıldığında işkencenin izleri açıkça görüldü.

Bush'u böyle protesto etmişti(galeri)

Protestonun unutulmaz videosu

Iraklı gazeteci cezaevi çıkışında kahraman gibi karşılandı

Irak'ta ABD eski Başkanı George Bush'a pabuç atarak protesto eden gazeteci bugün serbest bırakıldı. 9 ay sonra özgürlüğüne kavuşan Iraklı gazeteci Muntazır El Zeydi özgürlüğüne kavuştuktan sonra yaptığı konuşmada "Irak'ta yapılan işgal ve işkenceyi protesto etmek için Bush'a ayakkabılarını fırlattığını söyledi. Bush'a pabuç attığı anı anlatan gazeteci, "İşgali ret ettiğimi göstermek, onun yalanlarını ortaya çıkarmak ve ülkemin onuru olmak istedim" dedi.

İŞKENCEYİ ANLATTI

Olay sonrasında tutuklandığını belirten El Zeydi cezaevinde işkence gördüğünü, vücuduna elektrik verildiğini belirtti: "Irak Başbakanı uydulara çıkıpta, hapishanede benim yatak bulduğumu söylediği zaman ben en kötü işkenceyi görüyordum. Elektrik veriyorlardı, demirlerle dövüyorlardı. Bunlar basın toplantısı sürdüğü zamanki dönemde yapılıyordu bu işkenceler. Bir özür istiyorum. Çektiklerimden ötürü Maliki’den özür istiyorum."

ALTIN AT SÖZÜ VERİLDİ

Iraklı gazeteci Muntazır El Zeydi'ye daha hapisten çıkmadan para, iş ve evlilik ve hatta "altın at" sözü bile verildi. Zeydi'nin çalıştığı medya grubunun patronu, eski çalışanı için dayalı döşeli bir ev hazırladı.
İyii Etmişşş Ayakbasını Atmaklaa :)
 
™мaxiмємσ!

™мaxiмємσ!

Üye
helal aslanıma
 

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Ama nası fırlatmıştı ayakkabıyı ya:ehe
Adi herifler işkence yapmışlar bir de..
 

Sidretül Münteha

Üye
Fırlatması Güzelldıde
İşkencee Yaptıran
Kimse Cezasını Bulsun
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt