Discovery 2 ve Plus Hatta Tüm Cihazlar için Güvenli Root

Sponsorlu Bağlantılar

metalshops

metalshops

Üye
    Konu Sahibi
Discovery 2 ve Plus Hatta Tüm Cihazlar için Güvenli Root
Linkler ölü olduğu için konu düzenlenene kadar kapatılmasını rica ederim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: AC OMER SA, Crazyman037, veliahht ve 2 diğerleri

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: metalshops
memo4535

memo4535

Üye
unroot supersu dan mı yapacağız?

kardeşim telefon rootlandı fakat supersu ya girdigimde çince program geliyor

Son düzenleme:
memo4535

memo4535

Üye
tek tek fotografları falan yedekleyip factory reset yapacam çare yok
Unroot yapsanda güncelleme alamıyoz boşa root yapma
Senin paylaştıgın rootu yapmıştım telefon brick olmuştu garantiye gönderdim yaptılar geri gönderdiler şimdi bunu yaptım sonra unroot yaptım sorun yok şuan

metalshops

metalshops

Üye
    Konu Sahibi
tek tek fotografları falan yedekleyip factory reset yapacam çare yok

Senin paylaştıgın rootu yapmıştım telefon brick olmuştu garantiye gönderdim yaptılar geri gönderdiler şimdi bunu yaptım sonra unroot yaptım sorun yok şuan

Öncelikle merhaba Super su kurduğunda çince yazı gelmesinin sebebi Root sırasında sisteme supersu tarzı program kuruluyor. O yüzden o program supersu ya izin versinmi diye soruyor. Soldaki seçeneğe tıkla birkaç defa supersuya izin verecektir. Sonra Rootunstrall programı ile hem iroot hemde mavi iconlu çin programları sistemden kaldır. Ayrıca unroot yaparken supersu ayarlarından rootu sistemden tamamen kaldır diyip supersuyu sileceksin. Sonrada telefonu aynı şekilde bilgisayara bağlayıp iroot programı ile re root (unroot) yapacaksınız.
Unroot yapsanda güncelleme alamıyoz boşa root yapma
Ezbere yorum yapmayın konuya. Unroot yaptıktan sonra güncelleme alabilir. Tercihen unroot ve ardından soft format işi garantiye alıcaktır. Sonrasında güncelleme temiz şekilde yapılabilirki en erken güncelleme en az 6 ay sonra çıkar tahminimce.

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Emeğine sağlık ama unroottan sonra güncelleme yapılmıyor en azından bende böyle
Sistemde kalıntı dosya kalıyor çare yok

metalshops

metalshops

Üye
    Konu Sahibi
Emeğine sağlık ama unroottan sonra güncelleme yapılmıyor en azından bende böyle
Sistemde kalıntı dosya kalıyor çare yok

Unroot yaptıktan sonra orjinal cwm üzerinden hard format yapıp denednizmi güncelleme yapmayı. Cünkü elite modelinde güncelleme yapmıştık fakat discovery 2 de denemedim.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Unroot yaptıktan sonra orjinal cwm üzerinden hard format yapıp denednizmi güncelleme yapmayı. Cünkü elite modelinde güncelleme yapmıştık fakat discovery 2 de denemedim.
Ben hard format yaptım full wipe yaptım servıse yolladım yeni yazılım yüklüydü gene yapılmıyo

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
metalshops

metalshops

Üye
    Konu Sahibi
Ben hard format yaptım fu ll wipe yaptım servıse yolladım yeni yazılım yüklüydü gene yapılmıyo
Sen cwm atmaya çalışırken flash yapmışsın cwmyi bozmuşsun. Orjinal güncelleme dosyası sisteme indirilip cwm üzerinden oto kurulur. Bundan dolayı sorun yaşıyor olabilirsin. Benim anlattığım yöntemle daha önce güncellemede sorun yaşamadık . Güncelleme yayınlanınca sorun olursa bakarız çaresine.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Sen cwm atmaya çalışırken flash yapmışsın cwmyi bozmuşsun. Orjinal güncelleme dosyası sisteme indirilip cwm üzerinden oto kurulur. Bundan dolayı sorun yaşıyor olabilirsin. Benim anlattığım yöntemle daha önce güncellemede sorun yaşamadık . Güncelleme yayınlanınca sorun olursa bakarız çaresine.
Güncelleme yayınlandu zatenn

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
metalshops

metalshops

Üye
    Konu Sahibi
Güncelleme yayınlandu zatenn
Benim cihazda güncelleme yok 1 ay önce aldım ve aldığım gün güncelledim. Başka bir güncelleme olmadan cihaz üstünde denemeler yapmam mümkün değil.Güncelleme sorununuzla ilgili bir bilgiye ulaşırsam konuda paylaşacağım.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Bende 01023 yüklü şuan

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
01009T 60 mblik güncelleme var ama roottan dolayı yapamiyorum

metalshops

metalshops

Üye
    Konu Sahibi
01009T 60 mblik güncelleme var ama roottan dolayı yapamiyorum
Nasıl bir hata veriyor. Telefonu kapatıp CWM ile açtığınızda orjinal cwm ile mi açılıyor ? Detaylı bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışırım. Plus modelini kullanıyorsanız kendi güncel rom yedeğimi size gönderebilirim.

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Nasıl bir hata veriyor. Telefonu kapatıp CWM ile açtığınızda orjinal cwm ile mi açılıyor ? Detaylı bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışırım. Plus modelini kullanıyorsanız kendi güncel rom yedeğimi size gönderebilirim.
Cihaziniz rootlu algılandığından güncellenemez diyor, güncel yedeği paylaşirsaniz güzel olur :oke:

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Orjinal herşey recovery falan ama rootlu diyorr

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Bu cihazdada sayaç olayları varsa o yüzden orjinale dönemiyoruz

memo4535

memo4535

Üye
Beyler ben twrp recovery yuklemistim onceden.yanlislikla wipe reset yaptim hersey gitti.garantiye gonderdim cihazin herseyi orjinal ve guncelleme yapilmis sekilde geri gonderdiler.buradaki rootu yaptim sonra basarili bir sekilde unroot yaptim.guncelleme gelince ne olacak bakalim bekliyoruz

metalshops

metalshops

Üye
    Konu Sahibi
Beyler ben twrp recovery yuklemistim onceden.yanlislikla wipe reset yaptim hersey gitti.garantiye gonderdim cihazin herseyi orjinal ve guncelleme yapilmis sekilde geri gonderdiler.buradaki rootu yaptim sonra basarili bir sekilde unroot yaptim.guncelleme gelince ne olacak bakalim bekliyoruz
Güncelleme gelsinde bakarız. Roottan sonra SetCPU ile cpu frekansını düşür ısınma sorunu tamamen çözülüyor.