DİSCOVERY 2 ROOT ATMA (ÇÖZÜLDÜ)

Sponsorlu Bağlantılar

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
DİSCOVERY 2 ROOT ATMA (ÇÖZÜLDÜ)
Başta sat112 arkadaşıma çok teşekkürlerimi sunuyorum Allah tuttuğunu altın etsin aylardır discovery 2 için root atmayı arıyordum ve bugün buldum ve oldu o kadar mutluyum ki sizinle paylaşıp çoğaltmak istedim konu alıntıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------

En az 1 aydır uğraşmama rağmen ve forumdaki bazı arkadaşların biz root yaptık demelerine rağmen ben forumda verilen bütün recovery dosyalarını ve tarifleri denememe rağmen ne recovery yükleyebilmişitim nede root yapabilmiştim.Ama bugün başka bir forumdan(ismini vermeyeyim) bulduğum bir recovery dosyası ve tavsiyelerle nihayet recovery dosyası yükledim ve root yapabildim.
Driverlar:

Daha sonra telefondaki 2 sim kartı da çıkardım.Telefonu kapadım.Daha sonra Sp_Flashtool klasörü içine buradaki iki dosyayı da attım.

Bilgisayarın internetini de kapatıp Sp_flashtool u çalıştırıp Download a tıkladım ve 5-6 sn sonra kabloyu taktım ve recovery dosyasını yükledi.Daha sonra Power ve ses açma tuşuna basıp recovery menusune
girdim fakat recovery tamamen çinceydi.Ama her recovery menusunde olduğu gibi en üstteki nin reboot onun altındakinin de install sd card olduğunu tahmin ederek üstten ikinci bölüme tıkladım ve oradan da install sd card tıkladım ve daha önce buradan indirip sdcard a attığım root dosyasını yükledim.

[

Telefonu açtığımda nihayet root olmuştu.
güncellendi ve video eklendi root :
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
video bizzat kendim çektim!!

Bi arkadaşın telefonu rootlamadan önce aldığı orjinal rom yedeği çok teşekkür ediyorum kendisine :)

discovery II romlar ve geliştirme hakkında daha fazlası için
güncel!!! :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: küheylan0, pesimistfidan, Mr. SaLÇa ve 1 kişi daha

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: YaşlıTaşCocuk54
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
eywallah pc ye geçince denicem, recovery çince olmayay iyiydi ☺
Sıkıntı o işte başka recovery de yok bide ben güncelleme geldi yükleyemiyorum unroot yaptığım halde sen saklama modunda güncellemeyi yüklesen upload etsen bizde faydalansak? Olurmu

Son düzenleme:
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
saklama modunda güncelleştirme görünmuyor, sistem güncellemede 105 mb lik bir guncelleme var ama henüz yapmadim

• Beğen
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
saklama modunda güncelleştirme görünmuyor, sistem güncellemede 105 mb lik bir guncelleme var ama henüz yapmadim
Dur buldum güncellemeyi yap sonra rootla cihazı recoveryden backup alırsın Upload edersin bizde faydalanılır ız yedek almak 3dakka enfazla

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
şu anki ingilizce recoveryi nasıl yedeklerim veya hazirda varmı
maksat sonra sıkıntı olmasın

• Beğen
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
şu anki ingilizce recoveryi nasıl yedeklerim veya hazirda varmı
maksat sonra sıkıntı olmasın
ben de tablet var ona yükledim cwm ona göre yaptım dur sana da söyleyim
recoveryi açınca enüstteki neyse sıralama yapayım
1.reboot system now =yeniden başlatıyor cihazı
2.install zip= birşey yüklemek rom kernel flashlamak için
3.wipe/data factory reset = fabrika ayarlarına döndürüyor diyebilirim ama custom rom yüklü bi cihazda yapılırsa soft brick olur
4.backup and restore = yedek almak ve onarmak geri yükleme
5.mounts and storage
6. advanced
burdan 4 e giriyoruz
1.sırada olan backup to sdcard diyor ona tıklıcan power ile yedeklicek 4 dakka en fazla sonra yeniden başlatırsın cihazı yedek alındğını görürsün zaten
2.sırada olan iste restore from sdcard geri yükleme
3.sırada delete from sdcard
gerisi önemli değil önemli de senin işine yaramıcak şuan gerekli değil
yalnız güncellemeden telefonu root yapma sonra güncelleyemezsin güncelle hem
dokunmatik sorunu performans sorunları ortadan kaltı falan yazıyordu sakın güncellemeyi unutma !!!!!!!!!!!

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye

advantec yok

• Beğen
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi

advantec yok
bişey soracam bu recoveryi nerden yükledin il defa görüyürum bide adı ne ? benimkinin aynısımı ?
büyük ihtimalle backup user data demelisin öyle yap sonra reboot at bak cwm klasörüne yedek almışmı belli olur tarih falan yazaee klasör icinde dosyalar olur system ext4 data falan diye

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
fabrika çıkışı bôyle de, benim asıl istediğim bu menünün yedeğini almak garantilik bir durum olursa tekrar yukleyeyim diye

• Beğen
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
fabrika çıkışı bôyle de, benim asıl istediğim bu menünün yedeğini almak garantilik bir durum olursa tekrar yukleyeyim diye
İşte onun nasıl alındığını bilmiyorum bulamadım
discovery 1 için yedek alma uygulaması yükleme uygulaması var google playde ben denedim olmadı

• Beğen
Tepkiler: ÇaRşI 2387
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
rootlarsam çince bir şekilde göndermeyeyim

• Beğen
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
bir sıkıntı olmasi durumunda yani

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
bir sıkıntı olmasi durumunda yani
sıkıntı olursa yedek alıyon romun yedeğini onu yüklersin ama ben orjinal romu aradım bulamadım disvoery 1 içinde yayınlamamıştı
adamlar kendileri yapmışlar başarmışlar stok romu elde etmeyi bunada çıkar diye düşünüyorum

Efemeris Diabolin

Efemeris Diabolin

Üye
@YaşlıTaşCocuk54 sen de ROM yüklümü? Custom

Pringles

Pringles

Üye
Açılış yazısını ve animasyonunu atabilir misin?

Üst Alt